Matěj Jendrišák v utkání s Falunem. Foto: Per Wiklund Matěj Jendrišák v utkání s Falunem. Foto: Per Wiklund
25. 10. 2015 Švédsko (3) KOMENTÁŘŮ

Falun uhlídal Jendrišáka a jde do čela

Florbalisté Falunu jsou po šlágru švédské Superligy konečně na čele tabulky. V souboji posledních finalistů uhlídali Matěje Jendrišáka a vyhráli v Linköpingu 7:4. Po zaváhání Pixba vystoupal nejlepší tým Evropy na první příčku i v domácí soutěži.

Tým Falunu přilákal do ochozů v Linköpingu přes 1000 diváků a nouze nebyla ani o góly. Jenže domácí tým tahal po většinu utkání za kratší konec provazu a permanentně dotahoval náskok hostí. Matěj Jendrišák sice připravil první gól pro Mickeho Karlssona, pak už si ho ale obrana Falunu všímala natolik, že český kanonýr už se od té chvíle do statistik nezapsal.

Hosté rozhodli o vítězství v průběhu poslední třetiny, kdy odskočili na rozdíl tří branek a cenné vítězství uhlídali.

Důležité body získal Dalen, který doma také před tisícovou návštěvou porazil Pixbo v prodloužení 5:4. Martin Tokoš připravil gól pro letos velmi produktivního beka Mattiase Ljunggrena, který dal v zápase dvě branky a na svém kontě jich má od začátku sezony už sedm. Zápas rozhodl ve druhé minutě prodloužení Stefan Lindberg-Dellsand.

Už třetí vítězství v řadě počítá Granlo, v jehož dresu hraje Ondřej Mikeš. Tentokrát tým ze Sundsvallu porazil Växjö 7:4, po dvou výhrách v prodloužení bodoval naplno a posunul se na 11. příčku tabulky.

Výsledky 7. kola švédské Superligy:

Linköping – Falun 4:7 (1:1, 2:2, 1:4)
Branky: 17. a 59. Mi. Karlsson (na první JENDRIŠÁK), 31. Björk, 40. Klein – 12. a 55. Skog, 27. a 38. Cederström, 51. Hallén, 51. Enström, 60. Galante Carlström. Diváci: 1169.

Sirius – Warberg 4:7 (1:3, 1:1, 2:3)
45. a 49. B. Nilsson, 14. Berlin, 30. Kostov-Bredberg – 12. a 26. Nordlund, 16. a 42. Blaberg, 10. Wallgren, 59. R. Eriksson, 60. Kongstad. Diváci: 447.

Dalen – Pixbo 5:4pp (2:1, 2:1, 0:2 – 1:0)
4. a 34. Ljunggren (na první TOKOŠ), 16. J. Eriksson, 23. A. Bodén, 62. Lindberg-Dellsand – 30. a 44. Östholm, 11. Milesson, 57. Malmström. Diváci: 1012.

Granlo – Växjö 7:4 (1:2, 3:1, 3:1)
50. a 60. Wahlgren, 1. A. Samuelsson, 27. Nyh, 33. Pettersson, 35. Berglund, 59. Fransson – 17. Roos, 20. Ahlroth, 26. Holmér, 56. Engel.

AIK Stockholm – Karlstad 7:7 (2:0, 2:4, 3:3 – 0:0)
27., 40., 54. a 58. Hagberg, 3. Liebeck Asp, 8. N. Eriksson, 55. Hyvärinen – 37., 48. a 50. Colling, 21. a 29. Degeryd, 22. J. Karlsson, 53. Palm Gonzalez. Diváci: 503.

Gävle – Mullsjö 3:9 (1:1, 1:3, 1:5)
19. Dahlkvist, 23. Ronnefors, 45. Sundström – 4. a 60. Nygardh, 28. a 32. Palmqvist, 35. Hadelund, 46. Kihlblom, 55. Hedlund, 56. Gidske, 57. Rosén. Diváci: 331.

Autor: Tomáš Rambousek