9. 12. 2012 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Švýcaři vyprodali halu a mají bronz

Mistrovství světa skončilo pro domácí Švýcary malou satisfakcí. Po vítězství 8:0 nad Německem získali bronz a navíc si mohli užít prostředí vyprodaného Hallenstadionu.

Švýcaři se rychle oklepali ze zklamání po semifinálové prohře a za medailí šli rázně od první minuty. Už po 118 sekundách vedli 2:0 a dostali diváky do varu.

Další minuty patřily mladé naději švýcarského florbalu. Manuel Engel, syn bývalého reprezentačního gólmana Švýcarska, nastřílel hattrick, navýšil vedení na 6:0 a jen podpořil ovace diváků. Ti si duel užili, už 5 minut před koncem spustili mexickou vlnu.

Naopak Němci se neprosadili a v zápasech o medaili utrpěli tvrdé debakly. Po prohře 0:13 se Švédy nedali gól ani tentokrát Švýcarům. Přesto je 4. místo pro Německo historickým úspěchem.

Švýcarsko má z devíti světových šampionátů už šestou medaili, popáté bronzovou.

Vedle toho mohl slavit Matthias Hofbauer i jeden osobní úspěch: dvěma trefami v zápase se odpoutal od Willyho Fauskengera v čele historického kanadského bodování MS. Po dnešku má 80 bodů (41+39), norský veterán má bilanci 50+28 a zůstává nejlepším střelcem všech šampionátů.

Zápas o 3. místo:
Švýcarsko – Německo 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)
17., 36. a 39. Engel, 30. a 47. M. Hofbauer, 2. Bill, 2. Bichsel, 51. Stucki. Střely na branku: 30:6. Rozhodčí: Henriksen, Ingebritsli (oba Nor.). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 10.518.