3. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Nokian doma nepřesvědčil a přepustil 8. příčku Tapanilanu

Ve vyrovnaném pásmu kolem 8. postupového místa do play off získal v jediném čtvrtečním utkání Salibandyliigy důležité 2 body Tapanilan, který si připsal vítězství 7:3 na půdě tamperského Nokianu.

Hosté určili ráz zápasu hned v 1. třetině, kdy nejprve otevřel skóre ve 3. minutě Helenius, o 7 minut později zvýšil v přesilové hře Palin na 2:0 a 3brankový náskok dal Tapanilanu nejlepší hráč zápasu Moilanen, znovu v přesilovce.

V dalším průběhu nepustil hostující celek Nokian ani jednou blíže než na 2brankový rozdíl a posunul se tak před svého soupeře na 8. místo tabulky. V oblasti kolem linie postupu je ale situace vyrovnaná, a tak o zajímavé zvraty nebude patrně do konce základní části nouze.

Finsko, Salibandyliiga
Nokian KrP – Tapanilan Erӓ 3:7 (1:3, 1:1, 1:3)
Branky: 30. a 59. Koskela, 20. Johansson – 17., 26. a 60. Moilanen, 3. a 57. Helenius, 10. Palin, 50. Oksanen. Diváci: 357.