9. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

ŠVÝCARSKO: Favorité nezaváhali, vidět byli i Češi

Pěti zápasy sedmnáctého kola pokračovala nejvyšší soutěž ve Švýcarsku. Jediným domácím týmem, který na svém hřišti dokázal bodovat byl Köniz. Jinak kralovali hosté.

Olten Zofingen – Tigers Langnau 5:9 (0:2, 1:2, 4:5), Diváků 157

24. Plüss (D. Mucha), 42. Sumén, 44. D. Mucha (Plüss), 49. M. Mucha (Plüss), 51. M. Mucha (Plüss), – 2. Rindlisbacher (Dysli), 17. Gerber (Flükiger), 29. Engel (Krähenbühl), 31. Krähenbühl (Engel), 46. Stucki (Mühlethaler), 50. Frejd (Krähenbühl), 54. Engel (Rindlisbacher), 54. Stucki, 60. Engel

Již ve druhé minutě poslal hostující „Tygry“ do vedení Rindlisbacher, kterému přihrával Dysli. Na začátku 17. minuty pak zvýšil Gerber a tak se šlo poprvé do kabin za stavu 0:2 z pohledu domácích. Ti však nesložili zbraně a na začátku druhé třetiny snížil Plüss. Langnau pak ale dvěma slepenými góly odskočilo na rozdíl tří branek. Přesto se domácí opět vrátili do zápasu když se během 117 vteřin prosadili Sumén a Dominic Mucha. Oba týmy pak přidali ještě po dvou brankách, než došlo na vyloučení Plüsse v 52. minutě. Tigers přesilovku využili a za dalších 29 sekund dalším gólem definitivně zlomili odpor Zofingenu. Vítězství Langnau pečetil gólem do prázdné branky Engel.

Kloten-Bülach Jets – Chur Unihockey 3:9 (2:5, 0:2, 1:2), Diváků 121

15. Žák (Peduzzi), 15. Žák (Peduzzi), 57. Vollenweider (Stettler) – 1. Kamaj, 4. Schneider, 4. Binggeli (Koskelainen), 14. Schneider (Kamaj), 18. Koskelainen (Hirschi), 26. Ludwig (Camenisch), 34. Binggeli (Kamaj), 56. Fauser (Riedi), 60. Thierstein (Ludwig)

Již od úvodních vteřin zápasu bylo jasné kdo si odnese z tohoto utkání všechny tři body. Hostující Kamaj otevřel skóre zápasu již po 27 sekundách od úvodního hvizdu, další góly přidali ve čtvrté minutě Schneider a Binggeli. Už na 4:0 pro hosty zvyšoval ve 14. minutě opět Schneider po přesné přihrávce střelce první branky Kamaje. Naději vykřesal pro domácí Zdeněk Žák, jenž dvěma slepenými góly snížil na 2:4. Chur však drama nepřipustil a po zásluze si připsal do tabulky tři body.

UHC Grünenmatt – SV Wiler-Ersigen 3:8 (0:2, 2:1, 1:5), Diváků 213

24. Boelius (Beer), 32. Eskelinen, 43. Šebek (Eskelinen) – 13. M. Hofbauer (Steffen), 16. M. Hofbauer (Steffen), 36. Fankhauser, 45. Steffen (M. Hofbauer), 50. Steffen (Bichsel), 55. Zimmermann (Fankhauser), 57. Garnier (Fankhauser), 58. Meister (Zimmermann)

Dvě třetiny vyrovnané utkání, pak mistr zabral. Tak by se v krátkosti dalo shrnout tohle utkání, ve kterém sice domácí tahali po celý zápas za kratší konec, ale po 43. minut byli Wileru vyrovnaným soupeřem. Hosty dostal do dvoubrankového vedení kapitán Matthias Hofbauer, Grünenmatt však zásluhou Boeliuse a Eskelinena ve druhé třetině vyrovnal. Třetí gól v brance domácích obstaral  ve 36. minutě Fankhauser, ale domácím se opět podařilo srovnat. Na 3:3 vyrovnával český útočník Daniel Šebek, jenže za necelé dvě minuty se hosté zásluhou Steffena opět dostali o branku napřed a na tento gól již domácí hráči odpověď nenašli, navíc pak inkasovali ještě čtyřikrát. Wiler se tak po výhře udržel na prvním místě tabulky.

UHC Uster – Alligator Malans 3:10 (0:4, 2:2, 1:4), Diváků 153

21. Bolliger (Juhola), 31. Vizzini (Juhola), 59. Bolliger (Juhola)  – 4. Berry (Braillard), 11. Dominioni (Ostřanský), 11. Kapanen (Braillard), 20. Friolet (Braillard), 32. Vetsch (Eberhard), 40. Ostřanský (Dominioni), 51. Berry (Friolet), 52. Dominioni, 54. Ostřanský (Dominioni), 59. Berry (Friolet)

Dvěma góly a jednou asistencí přispěl Martin Ostřanský k výhře Alligator Malans na hřišti UHC Uster. Aligátoři potvrzovali roli favorita od úvodního buly a bez větších potíží si odváží všechny tři body. Pro Uster je tato prohra již devátou v řadě, v této smutné sérii si navíc nepřipsali ani bod. Domácí útočník Niko Juhola přihrál v tomto utkání na všechny branky svého celku.

Floorball Köniz – HC Rychenberg 6:5 pp (3:2, 1:1, 1:2 – 1:0), Diváků 349

1. Albrecht (Schneiter), 4. Maurer (Bill), 20. Wälti (Antener), 23. Schneiter (Antener), 47. Wälti (Antener), 62. Antener – 14. Hautaniemi (Huber),  18. Borth (Hautaniemi), 38. Hautaniemi (Schaub), 48. Grunder (Schwerzmann), 50. Hautaniemi (Schaub)

Nejvyrovnanější zápas viděli diváci v Köniz, kam zavítal Rychenberg. Domácí šli sice brzy do dvoubrankového vedení, Rychenberg ale díky Hautaniemimu a Borthovi během tři a půl minuty vyrovnal. Do šaten šli ale spokojenější domácí. Jednu vteřinu před první sirénou se prosadil Wälti. Ve druhé části přidali oba týmy po jedné brance a tak se do třetí třetiny šlo za stavu 4:3 pro domácí. V čase 46:42 skóroval opět Wälti, jenže za 37 sekund hosté snížili a za další dvě a půl minuty dokonce vyrovnali zásluhou Hautaniemi. Bod navíc pro Köniz vystřelil v prodloužení Emanuel Antener, který si celkově v zápase připsal  kromě tohoto gólu i tři asistence