10. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Koovee si odváží body z Espoo a nadále bojuje o play off

Tamperské Koovee posílilo svou pozici v boji o play off. Ve středečním utkání finské Salibandyliigy si poradilo 6:4 v Espoo s místními Olejáři a v tabulce ztrácí na osmou, poslední postupovou, pozici jediný bod.V tabulce se tak situace nadále zamotává. Vedoucí trio Happee, Classic, SPV trochu odskočilo, dalších osm týmů ale dělí mezi sebou jen šest bodů. A tak bude boj o vyřazovací část asi hodně zajímavý.

V samotném utkání se hosté dostali do dvoubrankové vedení už během prvních osmi minut, a i když se domácím podařilo v 10. minutě snížit, Koovee dále navyšovalo svůj náskok a minutu před koncem vedlo už 6:2. Espoo se podařilo v poslední minutě při hře bez brankáře ještě dvakrát korigovat, na vyrovnání už ale nezbyl čas.

Mužem zápasu byl oceněn hostující Joni Jӓrviӧ, bodově se nejvíce prosadil jeho spoluhráč Valtteri Sainio (2+1).

Salibandyliiga pokračuje v pátek. Loviisa si to rozdá s Nokianem, Tapanilan přivítá TPS Turku, v repríze loňského finále se střetnou SSV Helsinky s SPV Seinӓjoki a poslední Ilves Tampere bude bojovat s Lappeenrantou.

Finsko, Salibandyliiga

Espoon Oilers – Koovee 4:6 (1:2, 0:2, 3:2)
Branky: 10. Raikamo, 52. Huusko, 60. Pfitzner, 60. Wardi – 6., 31. Sainio, 9. Kinnunen, 22. Salin, 46. Mӓenpӓӓ, 56. Mutanen. Diváci: 348.