Matěj Jendrišák pečetil výhru Linköpingu na hřišti Karlstadu. Foto: www.laget.sk Matěj Jendrišák pečetil výhru Linköpingu na hřišti Karlstadu. Foto: www.laget.sk
15. 2. 2016 Švédsko (4) KOMENTÁŘŮ

Tomašíkův debut za Linköping pomohl vyhrát i Jendrišákův gól

Matěj Jendrišák stvrdil svou 16. brankou v sezoně výhru Linköpingu na půdě Karlstadu. Jeho tým tak posílil naděje na play off stejně jako Dalen, který uspěl v Helsingborgu. Naopak se nedařilo Granlu Ondřeje Mikeše, jež podlehlo vedoucímu Pixbu.

Jendrišák poslal ve 44. minutě svůj tým do vedení 3:0, soupeř už jen upravil skóre gólem útěchy. Radost tak mohl mít i nový článek sestavy Crusaders Milan Tomašík, pro něhož to byl debut za tým, do nějž přestoupil před reprezentační přestávkou z Visby z druhé nejvyšší soutěže.

Tomašíkovi bývalí spoluhráči z Dalenu se činili. Patrik Suchánek přihrál na 2 góly, Martin Tokoš na jeden a na konci slavili výhru nad silným Helsingborgem, jenž se propadl až na 8. příčku. Překvapení kola se událo v pondělí ve Falunu, kde Enström a spol. podlehli Siriusu v prodloužení.

Tenhle výsledek nepotěšil Ondřeje Mikeše a jeho Granlo. To nyní ztrácí na jistou záchranu, již jako poslední drží právě Sirius, už 4 body. Český reprezentační útočník svým 13. zásahem sezony jen mírnil prohru svého týmu na hřišti Pixba, do jehož haly přišlo pouhých 306 diváků.

Výsledky – 22. kolo:

Helsingborg – Dalen 5:7 (1:1, 1:4, 3:2)
Branky: 51., 57. a 59. Johnsson, 9. Dargren, 30. Kukkola – 24., 26. a 48. Johansson, 10. a 36. Eriksson (na první SUCHÁNEK), 35. Svahn (TOKOŠ), 47. Kronberg (SUCHÁNEK). Diváci: 823.

Pixbo – Granlo 9:6 (3:1, 3:2, 3:3)
Branky: 1. a 39. Wiklund, 14. a 59. I. Julkunen, 13. Andreasson, 21. L. Henriksson, 28. Östholm, 48. Agus, 53. Selindh – 18., 29. a 44. A. Samuelsson, 40. Svensson, 41. J. Samuelsson, 60. MIKEŠ. Diváci: 306.

Karlstad – Linköping 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 56. Sjögren – 14. Pegler, 28. Johansson, 44. JENDRIŠÁK. Diváci: 720.

Falun – Sirius 6:7p (2:2, 2:3, 2:1 – 0:1)
Branky: 9., 21. a 49. Galante Carlström, 9. C. Hajo, 22. Palmén, 47. Holmgren – 9., 23. a 42. Eriksson, 1. Edberg, 32. B. Nilsson, 39. Berlin, 64. Stenlund. Diváci: 1343.

Storvreta – AIK Stockholm 7:1 (1:0, 3:1, 3:0)
Branky: 20., 29. a 51. Sundstedt, 27. Stenberg, 27. Berggren, 48. Andersson, 58. Rudd – 25. Iraeus. Diváci: 1708.

Warberg – Mullsjö 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Branky: 9. Westergren, 28. Björnell, 51. Kongstad – 24. a 55. Gillek, 4. Palmqvist, 16. Gidske, 29. Hernandez, 60. Rosén. Diváci: 832.

Växjö – Gävle 8:2 (1:2, 2:0, 5:0)
Branky: 33. a 56. Kjellsson, 13. E. Roos, 37. O. Johansson, 44. Ahlroth, 52. Holmér, 58. Persson, 59. A. Andersson – 2. Dahlkvist, 2. Olsson. Diváci: 920.

Autor: Pavel Křiklan