17. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Classic vydřel body s Tapanilanem a znovu se dotáhl na Happee

Ve finské Salibandyliize se tamperský Classic prokouśal k vítězství 9:6 nad Tapanilanem a znovu se tak na druhém místě tabulky bodově srovnal s vedoucím Happee. Ve druhém středečním zápase si díky povedené třetí třetině poradil helsinský SSV v Espoo a přiblížil se tak na rozdíl jednoho bodu třetímu SPV Seinӓjoki.Classic si vybudoval rozhodující náskok na konci druhé a na začátku třetí třetiny. To nejprve zvýšil na 6:4 Jussi Piha, v 41. minutě se prosadil Ville Matikainen a za dalších 19 sekund dal domácím už čtyřgólový náskok Janne Lamminen. Classic vůbec těžil z výborného výkonu trojice Johansson (4+0), Piha (2+2), Lamminen (1+5), a na tu se bude určitě hodně spoléhat také v očekávaném víkendovém finále finského poháru proti Happee. Tapanilanu se po porážce 6:9 nepodařilo vrátit do postupové osmičky. Na devátém místě ztrácí na sedmou Lappeenrantu a osmou Loviisu jeden bod.

Dva body od míst mimo play off je Espoo. To odehrálo vyrovnanou partii s SSV Helsinky, přesto nakonec odešlo poraženo 4:10. Olejáři hráli ještě v polovině utkání s favoritem 4:4, poté se ale v krátkém sledu za sebou nechali vyloučit Markelin s Pfitznerem, dvojnásobnou početní převahu využil Mikael Jӓrvi a o necelé dvě minuty po něm dával na 6:4 z trestného střílení Markus Olkkonen. Nejlepším hráčem vítězů byl Jӓrvi, který v závěrečném dějství zkompletoval hatrick a vylepšil si tak bilanci na 3+2, třemi góly v posledních dvaceti minutách se blýskl také Lauri Lehtonen.

Finská liga bude pokračovat v pátek jediným zápasem a v něm přivítá desáté Koovee pátý TPS Turku.

Finsko, Salibandyliiga

Classic – Tapanilan Erӓ 9:6 (3:2, 3:2, 3:2)
Branky: 8., 10., 34., 35. Johansson, 16., 39. Piha, 41. Matikainen, 41. Lamminen, 60. Luukko – 8., 39. Moilanen, 18. Laitila, 33. Iiskola, 42. Sipilӓ, 46. Vappula. Diváci: 795.

Espoon Oilers – SSV Helsinky 4:10 (1:3, 3:3, 0:4)
Branky: 1. Otronen, 21. Kaartinen, 30. Pajukoski, 32. Talvitie – 9., 35., 56. Jӓrvi, 46., 58., 59. Lehtonen, 12. Jӓrvinen, 20. Meyer, 21. Forsten, 37. Olkkonen. Diváci: 513.