Martin Tokoš v zápase s AIK.
22. 2. 2016 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Tokoš parádními pasy pomohl otočit zápas s AIK, Svensson vyrovnal historický rekord

Martin Tokoš se výrazně podílel na obratu Dalenu v zápase s AIK Stockholm. Dvěma nahrávkami na gól zásobil spoluhráče Mattiase Ljunggrena a jeho tým nakonec zvítězil 6:5 v prodloužení. Trefil se Matěj Jendrišák, ovšem jeho parádně provedené trestné střílení na body nestačilo. Linköping podlehl vedoucímu Pixbu 6:8.

Tokoše vyhlásil odborný server innebandymagazinet.se jako 3. hvězdu zápasu, český snajpr se tentokrát ukázal jako tvůrce hry. Nejdřív krásně našel Ljunggrena křížným pasem z rohu, v prodloužení na sebe strhl pozornost útokem po pravém křídle, načež zabrzdil a zcela volnému spoluhráči předložil křížnou přihrávkou míček přímo před odkrytou klec.

Největší uznání ovšem sklidil Viktor Nystedt. Za stavu 4:6 získal za svou brankou míček, proběhl mezi 3 soupeři přes celé hřiště a nakonec přesně zavěsil!

Matěj Jendrišák a Milan Tomašík se s Linköpingem postavili Pixbu a s lídrem Superligy odehráli vyrovnanou partii. Ještě necelých 6 minut před koncem drželi nerozhodný stav, nakonec prohráli 6:8. Jednu z branek vstřelil i Jendrišák, jenž ve 24. minutě suverénně proměnil trestné střílení. Ukázal měkké zápěstí a míček lehounce dloubl do horního rohu branky.

Highlights period 2 LIBK-Pixbo 5-5

Zveřejnil(a) Linköping Innebandy dne 19. únor 2016

Nejproduktivnější Čech v soutěži, pro nějž to byla 17. trefa v sezoně (loni jich však v základní části nastřádal 28), litoval závěru zápasu. „Byl z naší strany možná trochu víc útočný, a to se s takovým týmem nevyplácí,“ uvedl v rozhovoru pro klubový web. „Navzdory tomu to byl od nás mnohem lepší zápas než ty minulé s Pixbem,“ dodal.

Hvězdou kola se stal Alexander Galante Carlström, jenž nasázel Mikešovu Granlu 4 trefy, z toho 2 v posledních 3 minutách, kdy se Falun rozstřílel. Nejvíc se ovšem ve Švédsku mluví o gólu Magnuse Svenssona, i když byl od útočníka Warbergu jediný, nijak nádherný a jeho tým ještě ke všemu prohrál.

Pro legendárního forvarda to však byla 474. trefa v Superlize, čímž vyrovnal historický střelecký rekord Hannese Öhmana. Dvojnásobný mistr světa se přitom vrátil do Superligy v prosinci, když přehodnotil své rozhodnutí skončit s aktivní kariérou. Na podzim hrál 4. nejvyšší soutěž, pauza na nejvyšší úrovni na něm však není znát. V 10 zápasech po návratu si připsal 8 bodů (6+2).

Jeho Warberg ovšem v zápase promarnil vedení 4:1, nakonec padl v prodloužení a stále mu hrozí, že půjde místo Granla do bojů o záchranu. „Jsem strašně zklamaný z toho, jak jsme prohráli. Snad se ten bod ukáže jako důležitý,“ přál si Svensson. Warberg má na Mikešův tým 3 kola před koncem náskok 5 bodů.

Výsledky – 23. kolo:

Dalen – AIK Stockholm 7:6p (1:2, 3:3, 2:1 – 1:0)
Branky: 22., 54. a 61. Ljunggren (na druhou a třetí TOKOŠ), 4. Eriksson, 24. Bodén, 31. Svahn, 52. Nystedt – 12. Forslöv, 14. P. Hagberg, 25. Hyvärinen, 34. Hedengran, 36. Berg, 51. Björkström. Diváci: 1642.

Linköping – Pixbo 6:8 (1:2, 4:3, 1:3)
Branky: 22. a 28. Björk, 7. Matsson, 24. JENDRIŠÁK z trest. střílení, 40. Gustafsson, 53. Fritzell – 20., 21. a 42. Malmström, 8. Milesson, 23. L. Henriksson, 26. Harrysson, 55. Agus, 59. O. Henriksson. Diváci: 1073.

Granlo – Falun 1:9 (0:2, 0:1, 1:6)
Branky: 56. A. Samuelsson – 12., 51., 58. a 60. Galante Carlström, 42. a 59. Cederström, 10. Enström, 29. C. Hajo, 60. Larsson. Diváci: 987.

Storvreta – Gävle 7:4 (1:2, 5:0, 1:2)
Branky: 19., 26. a 33. Sjögren, 32. a 49. Paulsson, 22. Stenberg, 24. Nilsberth – 5. Frykman, 20. Björkman, 54. Rokka, 56. Strand Söderholm. Diváci: 1158.

Mullsjö – Helsingborg 5:6 (1:1, 3:3, 1:2)
Branky: 11. Hedlund, 22. Kivipaasi, 26. Lundgren, 34. Palmqvist, 59. Gillek – 25. a 39. Moilanen, 45. a 55. J. Nilsson, 8. Dargren, 33. Kukkola. Diváci: 1433.

Warberg – Växjö 5:6p (4:1, 1:2, 0:2 – 0:1)
Branky: 4. Blåberg, 6. Westergren, 11. Hasselström, 19. Svensson, 36. Karlander – 9. a 60. Ahlroth, 28. Uhrberg, 34. Kjellsson, 43. Ramirez, 62. J. Roos. Diváci: 725.

Karlstad – Sirius 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Branky: 55. T. Colling – 5. Johansson, 23. Kostov-Bredberg, 27. Eriksson, 32. Berlin, 50. Widh. Diváci: 712.

Autor: Pavel Křiklan