Martin Tokoš v objetí spoluhráče Alexandera Bodéna (vpravo).
14. 3. 2016 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Tokoš a Jendrišák pálí, Tomašík nahrává. A zoufalý Falun prohrává 0:2!

Čeští reprezentanti Martin Tokoš, Matěj Jendrišák a Milan Tomašík jsou výraznými postavami svých týmů ve švédském play off. První se těší z vedení 2:0 ve čtvrtfinálové sérii s Växjö, druzí 2 zatím hrají s Pixbem 1:1. Naprosto senzačně se vyvíjí série Mullsjö s Falunem, v níž zatím obhájce titulu podlehl v obou zápasech.

Mullsjö a Dalen mají ze všech nejblíž do semifinále. Dalen oba duely vydřel v prodloužení, což platí především o 2. úspěchu. Soupeř šel v čase 59:41 do vedení 6:5, moc času nezbývalo. Přesto to Jim Johansson stihl a pouhých 12 sekund nato završil hattrick a vyrovnal.

Tokoš se v zápase trefil 2x a především jeho 2. trefa byla úchvatná. Proslulý rychlík šlápl za vlastní brankou do kroku, prohnal se přes celé hřiště a bekhendem podsekl balónek před gólmana!

V play off se zatím vůbec nedaří domácím týmům, i v sérii Linköpingu s Pixbem prohráli hostitelé oba duely. Crusaders nejdřív zaskočili vítěze základní části v Göteborgu, kde zářil Jendrišák. Prosadil se 2x a dokonce sahal po hattricku, jenže v 50. minutě neproměnil trestné střílení.

Trefil se i v následujícím střetnutí. V něm jeho tým vedl už 2:0 poté, co v parádní kombinaci Tomašík přenesl míček před branku ke zcela volnému Martinu Karlssonovi. Jenže jeho celek pak nepohlídal Martina Östholma. A hvězdný bek stihl během 3 minut hattrickem otočit skóre!

Všechny 3 trefy byly téměř stejné… „Víme přesně, kde jsou přednosti Pixba. Když se stane tohle, není to v pořádku,“ konstatoval v rozhovoru pro klubový web rozmrzelý Tomašík. „Odehrát dobrých 35 minut, to na výhru nad týmem, jako je Pixbo, nestačí. Ale aspoň víme, že ho můžeme porazit. Pixbo zůstává jasným favoritem, ale příští zápas mu dáme zabrat,“ dodal.

Zabrat dostávají hráči Falunu od gólmana Mullsjö Benjamina Löfdahla. Enström a spol. soupeře v obou duelech přestříleli, ovšem z 26 pokusů ve 2. utkání skončil gólem jediný! Kanonýři v čele s hvězdným snajprem Galante Carlströmem jsou bezradní. „Nebudeme nic skrývat. Všichni hráči včetně mě jsou bídní. Je jasně vidět, že Mullsjö víc chce,“ sypal si popel na hlavu nejproduktivnější hráč základní části, v níž nasázel 47 branek.

Kouč Thomas Brottman kritizoval rychlost hry svého týmu. „Musíme začít řešit naše problémy. Od srdce, po rozestavení a samotnou hru. Nemůžeme si myslet, že když máme míček, můžeme jít na pauzu na cigaretu,“ zlobil se.

Čtvrtfinále play off – 1. zápasy:

Pixbo – Linköping 5:6 (0:0, 2:3, 3:3)
Branky: 49., 59. a 60. L. Henriksson, 31. Agus, 37. Ojaniemi – 26. a 38. JENDRIŠÁK, 51. a 59. Fritzell, 38. Martin Karlsson (TOMAŠÍK), 49. Mattsson (TOMAŠÍK). Diváci: 458.

Växjö – Dalen 3:4p (0:0, 1:2, 2:1 – 0:1)
Branky: 39. Kjellsson, 43. Persson, 46. A. Andersson – 37. Svahn, 40. Eriksson, 46. Ljunggren, 65. Kronberg. Diváci: 816.

Falun – Mullsjö 4:5 (1:4, 1:0, 2:1)
Branky: 6. a 46. Enström, 25. a 41. Galante Carlström – 10. a 11. Gillek, 9. Gidske, 14. Nygårdh, 48. Ganevik. Diváci: 1083.

Storvreta – Helsingborg 3:5 (2:1, 0:3, 1:1)
Branky: 17. a 49. Pettersson, 9. Sundstedt – 4. Nordgren, 28. Moilanen, 33. Dargren, 39. C. Nilsson, 54. Johnsson. Diváci: 1012.

2. zápasy:

Dalen – Växjö 7:6p (2:1, 2:3, 2:2 – 1:0)
Branky: 13., 54. a 60. Johansson, 12. a 38. TOKOŠ, 27. a 70. Svahn – 18. a 22. Persson, 28. Ramirez, 40. Holmér, 44. A. Andersson, 60. Ahlroth. Diváci: 2018. Stav série: 2:0.

Linköping – Pixbo 3:6 (2:1, 1:3, 0:2)
Branky: 1. Mattsson, 4. Martin Karlsson (TOMAŠÍK), 37. JENDRIŠÁK – 36., 38. a 39. Östholm, 46. a 59. Andersson, 7. Lundström. Diváci: 1251. Stav série: 1:1.

Mullsjö – Falun 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky: 15. a 41. Hedlund, 24. Gillek, 35. Rosén, 40. Wibring Lindqvist – 58. Egebrant. Diváci: 1614. Stav série: 2:0.

Helsingborg – Storvreta 4:8 (1:3, 1:2, 2:3)
Branky: 1. a 47. Nordgren, 38. Dargren, 45. Lindberg – 9. a 29. Rudd, 18. a 59. Stenberg, 12. Sjögren, 23. Sundstedt, 43. Pettersson, 60. Andersson. Diváci: 1173. Stav série: 1:1.

Autor: Pavel Křiklan