23. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

SSL: AIK doma přehrálo Pixbo, Falun v pohodě zdolal Jönköpings

Ve včerejších dvou zápasech Superligy ztratil body jeden z favoritů soutěže. Pixbo Wallenstam podlehlo na hřišti AIK 3:4. Ve druhém utkání Falun bez větších komplikací zdolal předposlední Jönköpings.

Pixbo přitom začalo dobře. V deváté minutě otevřel skóre Joel Rauswall, pro kterého to byla první branka v sezoně. Domácím se však ještě do přestávky podařilo vyrovnat a 34 vteřin po zahájení druhé třetiny dokonali obrat. Třetí gól do sítě „Lišek“ pak přidal Kim Nilsson a AIK tak do poslední třetiny vstupovalo s vedením 3:1. Ve třetí periodě sice Pixbo dokázalo dvakrát snížit na rozdíl jediné branky, ale domácí zápas již nepustili. Na všech brankách domácího celku se podílel útočník Kim Nilsson.

Do Falunu zavítal předposlední celek tabulky Jönköpings IK a již po skončení první třetiny bylo jasné, že si hosté body neodvezou. Domácí, kteří letos na svém hřišti ještě neprohráli v základní hrací době, nasázeli svému soupeři v první třetině tři branky a vykročili za třemi body. V dalším průběhu utkání si domácí zápas bez větších potíží hlídali a zvítězili tak zaslouženě 11:3. Falun se tak díky výhře posunul na průběžnou druhou příčku tabulky.

AIK IBF – Pixbo Wallenstam IBK 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Branky: 19. Dahlkvist (K. Nilsson), 21. K-J. Nilsson (K. Nilsson), 32. K. Nilsson, 56. Ånmark (K. Nilsson) – 9. Rauswall (Hellman), 46. Östholm (Johansson), 57. Östholm (Quist)

Diváků: 510, Střely na branku: 24-25 (6-3, 14-9, 4-13), Přesilovky 2:2, Využití 0:0

Sestřih z utkání naleznete ZDE

IBF Falun – Jönköpings IK 11:3 (3:0, 5:2, 3:1)

Branky: 4. Carlgren (Rudd), 9. Hajo (Adriansson), 19. Tomth (Lundmark), 22. Enström (Carlström), 35. Hajo (Adriansson), 35. Rudd (Enström), 38. Carlström (Rudd), 40. Carlström (Nilsson), 55. Enström (Rudd), 56. Lundmark (Hajo), 58. Svahn (Hajo)

14. Karlstad IBF 17 2 1 0 2 12 69:126 10

Za názvem týmu následuje počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, remízy, prohry v prodloužení, prohry, skóre a počet bodů