24. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Espoo v přestřelce rozdrtilo Tapanilan a dotáhlo se na třetí SPV

Olejáři z Espoo si poradili ve středečním utkání s Tapanilanem před 988 diváky na jeho hřišti 15:8 a v tabulce Salibandyliigy se tak bodově dotáhli na třetí SPV Seinӓjoki. Tapanilan odmítl šanci probojovat se znovu do postupové osmičky a zůstává devátý.Tapanilan vstřelil první gól zápasu, v čase 03:26 se prosadil v oslabení Pekka Ahonen, jinak se mu ale úvodní třetina vůbec nepodařila a po první siréně prohrával 2:5. Ve druhé části domácí zabojovali a dvakrát se dotáhli na rozdíl jediné branky, ve 43. minutě to bylo ještě 6:8, poté ale Espoo nastřílelo soupeři během devíti minut šest branek a bylo hotovo.

Na výhře Olejářů se nejvíce podílel Perttu Pajukoski, který nastřílel čtyři branky. Casper Pfitzner zaznamenal hatrick a k tomu dvě přihrávky. Espoo chybělo několik opor, včetně Sylvestera Raikama, Viliho Rahkonena nebo brankářské jedničky Tomiho Ikonena, přesto to hostům nevadilo a odvezli si po zásluze oba body.

Salibandyliiga pokračuje dalším zápasem ve čtvrtek. Jedenáctý Nokian se bude pokoušet doma překvapit helsinské SSV.

Finsko, Salibandyliiga

Tapanilan Erӓ – Espoon Oilers 8:15 (2:5, 3:3, 3:7)
Branky: 29., 33. Moilanen, 43., 60. Sipilӓ, 4. Ahonen, 19. Strӧmsten, 27. Rosendahl, 60. Pasanen – 32., 44., 46., 52. Pajukoski, 9., 50., 60. Pfitzner, 4. O. Wardi, 5. Raunio, 11. Perokorpi, 18. Huusko, 36. Kaartinen, 37. J. Lindfors, 52. Uronen, 53. S. Lindfors. Diváci: 988.