24. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

SSL: Linköping porazil Karlstad až v prodloužení, Dalen a Granlo za tři body

Tři zápasy nabídl včerejší program Superligy. Nováček z Granla si v pohodě poradil s Tyresö Trollbäcken, Dalen s Milanem Tomašíkem v sestavě zvítězil nad Caperiotäby a Karlstad vybojoval bod s Linköpingem.

IBK Dalen dokázal bodovat již v osmém zápase za sebou, tentokrát si na domácím hřišti poradil s Caperiotäby poměrem 7:4. K výhře domácích nejvíce přispěl Johan Eriksson, který si do osobních statistik připsal dvě branky a stejný počet asistencí. Asistenci na na pátou branku, kterou vstřelil Adam Berglund, si připsal Milan Tomašík. Dalen tak nadále zůstává na čtvrtém místě tabulky, Caperiotäby je osmé.

Stejně jako Dalen tak i Granlo si bez větších potíží připsalo do tabulky tři body. Na domácím hřišti zaznamenalo pátou výhru v řadě, čímž opět přiživilo naděje na účast v play-off. K vítězství táhl domácí jako správný kapitán Johan Samuelsson, který se asistencemi podílel na polovině gólů svého celku.

Nejvyrovnanější duel byl k vidění v Karlstadu, kam zavítal Linköping .V první třetině se hosté dostali od vedení 3:1, které navíc po přestávce navýšili o další dvě branky. Domácí však ještě do druhé přestávky zásluhou Nordblada snížili a ve třetí třetině třemi brankami poslali zápas do prodloužení. Bod navíc pro Linköping vystřelil v čase 64:09 Anton Karlsson.

IBK Dalen – Caperiotäby FC 7:4 (3:1, 3:1, 1:2)

Branky: 6. Eriksson (Kronberg), 6. Holmgren (Ad. Berglund), 18. Eriksson (Kronberg), 33. Holmgren (Eriksson), 37. An. Berglund (TOMAŠÍK), 42. An. Berglund, 53. Bodén (Eriksson) – 16. Hagberg (Stensiö), 29. Hagberg (Stensiö), 42. Eriksson, 44. Eriksson (Norrman)

Diváků: 1023, Střely na branku: 29-28 (11-8, 10-9, 8-11), Vyloučení 2:4, Využití 3:1

Granlo BK – Tyresö Trollbäcken 8:2 (3:1, 2:0, 3:1)

Branky: 3. Berglund (Nilsberth), 11. Ekstrand (Svensson), 17. Svensson (Asp), 33. Eriksson (Samuelsson), 36. Lindqvist (Samuelsson), 48. Lindqvist (Samuelsson), 51. Nilsberth (Samuelsson), 53. Ekstrand – 14. Bolin (Jirebeck), 58. Rustas (Ferraresi)

Karlstad IBF – Linköping IBK 5:6 (1:3, 1:2, 3:0 – 0:1)

Branky: 20. Englöw, 33. Nordblad (Ryhed), 42. Englöw, 56. Dahlén (Karlsson), 58. Wendel (Djos) – 15. Mik. Karlsson (Hänninen), 19. Mik. Karlsson (Hänninen), 20. Mar. Karlsson (Mik. Karlsson), 21. An. Karlsson (Mik. Karlsson), 31. Johansson (Ström), 65. An. Karlsson (Mar. Karlsson)

Diváků: 397, Střely na branku: 30-21 (8-7, 9-7, 8-5, 5-2), Vyloučení 3:2, Využití 0:0