Radost Matěje Jendrišáka. FOTO: Per Wiklund.
18. 3. 2016 Švédsko (8) KOMENTÁŘŮ

Linköping nasázel Pixbu 9 gólů, Jendrišák zářil! A Dalen je v semifinále!

Favorizované Pixbo, vítěz základní části švédské Superligy, je na pokraji vyřazení v play off už ve čtvrtfinále. A může za to Linköping, kde jsou vidět i čeští útočníci Matěj Jendrišák s Milanem Tomašíkem! Oba se při vysoké výhře 9:5 podepsali dohromady pod 4 góly. Své spoluhráče vyzvali ke skórování i Martin Tokoš s Patrikem Suchánkem, jejichž Dalen se stal už po 4 zápasech prvním semifinalistou boje o titul!

Pixbo jako by se odebralo do rok staré historie. Loni šlo také do vyřazovacích bitev jako žhavý kandidát na titul, jenže ze hry bylo díky Helsingborgu hned na jejich začátku. Nyní je situace podobná, velkoklub se navíc sbírá po 9brankové show na svůj úkor.

Mohlo být ještě hůř, Linköping už v 1. třetině neproměnil 2 trestná střílení. Jendrišák ovšem získal v 25. minutě svému týmu vedení zpět po chytrém náběhu před branku v přesilovce. A když pak vyslal kupředu Joakima Ströma, bylo to už 5:2. Pixbo dokázalo ještě snížit na 5:7, ale když odvolalo gólmana, 2x inkasovalo. V obou případech nahráli na gól čeští krajánci.

V sérii se tak poprvé raduje z výhry domácí tým. A to přitom Linköping z posledních 10 vzájemných zápasů s Pixbem 9x odešel poražen…

Dalen naopak dodržel tradici a i ve 4. duelu Växjö zdolal. A znovu těsně: po 2 prodlouženích a výhře o 2 góly musely tentokrát vítěze určit nájezdy. Vedle Linköpingu má mezi elitní kvarteto blízko i Storvreta, Falun vyrovnal s Mullsjö na 2:2.

Čtvrtfinále play off – 4. zápasy:

Linköping – Pixbo 9:5 (2:2, 3:1, 4:2)
Branky: 6. Björk, 8. Pegler, 25. JENDRIŠÁK, 27. Mattsson, 30. a 60. Ström (na obě JENDRIŠÁK), 46. Martin Karlsson, 52. Gustafsson, 59. Fritzell (TOMAŠÍK) – 7. Malmström, 7. O. Henriksson, 33. L. Henriksson, 54. Calebsson, 58. E. Julkunen. Diváci: 1344. Stav série: 3:1.

Dalen – Växjö 5:4sn (1:1, 1:2, 2:1 – 0:0)
Branky: 7. Bodén (SUCHÁNEK), 39. a 50. Ljunggren (na první TOKOŠ), 56. Kronberg, rozh. nájezd Eriksson – 5. Holmér, 29. Kjellsson, 38. vlastní, 44. Ahlroth. Diváci: 2515. Konečný stav série: 4:0.

Mullsjö – Falun 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 1. Hedlund, 60. Hadelund – 16. a 31. Enström, 28. a 59. Galante Carlström. Diváci: 1557. Stav série: 2:2.

Helsingborg – Storvreta 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky: 28. z trest. střílení a 51. Johnsson, 13. Lidholm – 25. a 54. Pettersson, 14. Olsson, 18. Rudd, 60. Samuelsson. Diváci: 1017. Stav série: 1:3.

Autor: Pavel Křiklan