29. 1. 2013 Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

SSL: Falun zdolal Helsingborg, vedoucí Storvreta klopýtla

Šest zápasů nabídla v neděli nejvyšší florbalové liga ve Švédsku. Aktuální lídr tabulky a obhájce titulu Storvreta překvapivě podlehla Caperio/Täby, naopak druhý v pořadí Falun bez potíží zdolal Helsingborg na jeho hřišti. Na první místo tak ztrácí Falun už jen dva body.

Falun potvrzoval na hřišti Helsingboru roli favorita od prvních minut. Po první třetině vedli hosté 3:1 a v dalším průběhu utkání svůj náskok navyšovali až na konečných 12:6. V dresu domácího celku se představili jak Milan Garčar, tak i brankář David Rytych, který ve druhé třetině nahradil Jonathana Paulssona. Falun navíc stáhl náskok Storvrety na dva body, protože mistrovský celek nedokázal zvítězit nad Caperio/Täby, kterému podlehl nečekaně 2:4. Hvězdou utkání byl domácí gólman Daniel Ramsin, jenž z 36 střel inkasoval pouhé dvě branky.

Na pátou příčku tabulky se posunul Linköping, který v domácím prostředí zdolal Granlo 5:1. Pro hosty to byla šestá porážka z posledních sedmi venkovních duelů. Naopak čtvrtou výhru v řadě si připsal Dalen. Ten zdolal předposlední Jonkopings 6:3 a opět u toho byl Milan Tomašík. Český útočník si připsal jednu branku a dvě asistence. Dalen tak stále drží čtvrté místo v tabulce.

Další z favoritů Pixbo Wallenstam muselo otáčet nepříznivý vývoj v utkání s posledním Karlstadem. Hosté se dostali do vedení 4:1, přesto si do tabulky nepřipsali ani bod. Pixbo otočilo duel v poslední třetině, kterou vyhrálo 4:0. O jedenáctou příčku svedlo souboj Mullsjӧ a Tyresö Trollbäcken. Úspěšnější byli nakonec hosté, kteří zvítězili 5:2.

V jediném pondělím duelu si velmi důležité tři body připsalo AIK. To v domácím prostředí udolalo Warberg 5:3 a stále tak může živit naděje na play-off. Na postupové osmé místo ztrácí žluto-černí aktuálně 5 bodů.