Juniorky podlehly Finsku 3:7, v semifinále je čeká Švédsko. Foto: Flickr IFF
7. 5. 2016 Reprezentace juniorek (3) KOMENTÁŘŮ

Juniorky podlehly Finsku 3:7, na semifinále proti Švédsku to ale bezpečně stačilo

 České juniorky nenastupovaly do utkání s Finskem ve snadné pozici. Teoreticky je stále mohlo připravit o postup do semifinále Polsko a současně je čekal favorit skupiny – Finky. Naše florbalistky nakonec Finkám podlehly 3:7, což ale při výhře Polska nad Lotyšskem v poměru 5:2 bezpečně stačilo na postup do semifinále, ve kterém se Češkám postaví Švédsko.

Zápas Polska začínal o 45 minut dříve, proto bylo brzy jasné, že by naše florbalistky musely předvést pořádný kolaps, aby se jim podařilo nevyužít náskok v podobě devětadvaceti branek.

Přesto se našim florbalistkám vstup do utkání nepovedl. Už po čtyřiadvaceti sekundách inkasovaly a celá první třetina byla z jejich strany nepovedená. Finky ale převahu na hřišti vyjádřily už pouze jednou brankou – v závěru periody se trefila v přesilové hře Sundström.

Na začátku prostřední části zvýšila na 3:0 Saario, v polovině základní hrací doby ale přišel český budíček. Florbalistky v červených dresech byly rázem všude a dokázaly snížit na 2:3, když se prosadily Hanzlíková s Preisslerovou. Do konce periody už žádná další branka nepadla.

Ani napotřetí se našim florbalistkám nepovedl vstup do třetiny. V čase 41:31 inkasovaly, navíc pak následovalo vyloučení Hložankové, která naštvaně odpálila míček z branky tak nešťastně, že trefila procházející sudí Edin a nakonec tak mohla být ráda pouze za dvouminutový trest, který posléze v branku přetavila Oona Kauppi.

Za další dvě minuty odpověděla Kapcová, to ale bylo z české strany vše, zato Finky ještě přidaly dvě branky.

Finsko – Česko 7:3 (2:0, 1:2, 4:1)
Branky: 24., 42. a 47. Saario, 18. a 47. Sundström, 1. V. Kauppi a 43. O. Kauppi – 29. Hanzlíková, 31. Preisslerová a 45. Kapcová. Střely na branku: 33:16. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Rozhodčí: Edin, Nilsson (Švédsko). Diváci: 277. Nejlepší hráčky: Jenna Saario – Eva Pišteková.

Sestava Česka: Tomšová – Nová, Hložanková, Vrbová, Jiráková, Machková, Syslová, Kapcová – Pantělejevová, Kašparová, Preisslerová – Plášková, Hanzlíková, Palatínusová – Suchá, Pišteková, Káčová – Vachušková a Pekárková. Trenéři: Lukáš Nesměrák a Karin Vavrečková.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • PetroF napsal:

    … no to by mě zajímalo, proč „následovalo vyloučení Hložankové, která naštvaně odpálila míček z branky tak nešťastně, že trefila procházející sudí Edin a nakonec tak mohla být ráda pouze za dvouminutový trest…“? Švédská rozhodčí signalizovala 924 = zdržování hry, a to je sice možné udělit za zahození či odnášení míče i v přerušené hře … ale je tam nutná podmínka „hráčem provinivšího se družstva“ … Proto toto pravidlo nelze aplikovat (je myšleno jen na situaci, kdy po spáchání přestupku by provinivší se tým „opravdu zdržoval“) … video v čase 1:35:45 https://www.youtube.com/watch?v=0MfAYbdykiw

  • verdana napsal:

    No asi proto, že kdyby to bylo nesp. chování muselo by to být za 2+10 a to se jí asi nechtelo dát

Napsat komentář

*