Adam Štegl. Foto: Štěpán Černý Adam Štegl. Foto: Štěpán Černý
15. 8. 2016 Czech Open (2) KOMENTÁŘŮ

Kluci se mi smáli, že jsem ještě nehrál finále, usmíval se Adam Štegl

 Adam Štegl se vrátil. Nejen do Prahy na Czech Open. Tenhle talentovaný florbalista zase hraje mezi elitou. Po pár letech v nižších ligách ve Švýcarsku a jednosezónní anabázi ve druhé švédské lize se představil v dresu nového týmu. S Höllvikenem si pak zahrál i finále prestižního letního turnaje. Ukázal, že by se s ním mělo počítat.

Málokdo by před startem Czech Open vsadil na to, že nejlepším švédským týmem turnaje bude právě tým z desetitisícového jihošvédského městečka. Vždyť do Prahy přijelo slavné Pixbo i věhlasný Falun. Jenže pro „Lišky“ skončil turnaj už druhý den a Rasmus Enström a spol. narazili na silný EräViikingit už v semifinále.

A tak se staronový účastník švédské ligy mohl pyšnit tím, že z týmů SSL došel nejdál. Svůj díl práce přidal i český florbalista Adam Štegl.
S hipsterskými vousy byl nepřehlédnutelnou postavou. Možná vypadal víc „švédsky“ než samotní Švédové.

Adam Štegl. Foto: Štěpán Černý

Adam Štegl. Foto: Štěpán Černý

V dresu Höllvikenu si vlastně naostro zahrál poprvé právě v Praze, kde vyrůstal. „Czech Open je super. Hrát finále je ještě větší super. Ale co je nejvíc super, je nás tým – naše parta!“ poslal hlášení pro florbal.cz

Štegl si vlastně tak trochu splnil jeden z malých snů. „Nehrál jsem nikdy finále. Kluci se smáli, že tu jsou poprvé a hned hrají finále. To já už tu jsem třeba pošesté a ještě jsem ho do dneška nehrál,“ usmíval se.

Höllviken odjížděl z Prahy spokojený, i když by prý za ideálního stavu byl finským suverénům turnaje více konkurenceschopný. „Byla škoda, že nám chyběl první útok, který je opravdu silný. Jeden z kluků odjel v sobotu ráno domů, druhý se zranil před Czech Openem a třetí v semifinále,“ mrzelo Adama Štegla.

Adam Štegl ve finále Czech Open. Foto: Štěpán Černý

Adam Štegl ve finále Czech Open. Foto: Štěpán Černý

I stříbro v tak velké konkurenci se ale cení. A českého florbalistu může těšit, že na sebe upozornil. Třeba i proto, že při podpisu smlouvy s Höllvikenem přiznal, že by ho lákal návrat do národního týmu.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*