28. 2. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Classic přehrál Lappeenrantu a dotáhl se na Seinӓjoki

Florbalisté tamperského Classicu vyhráli v dohrávaném zápase finské Salibandyliigy na palubovce Lappeenranty 4:1 a před posledním kolem, jež je na programu v pátek, se v tabulce bodově dotáhli na druhé SPV Seinӓjoki.Skóre středečního duelu otevřel až v 17. minutě Janne Lamminen. Čtyři sekundy před koncem úvodního dějství  měl možnost zvýšit z trestného střílení Krister Savonen, Jarkko Monthan však jeho pokus zastavil. Classic se tak dočkal druhé branky až ve druhé třetině a znovu byl úspěšným střelcem Lamminen. Lappeenrantě vybojoval v 38. minutě naději Thomas Arponen, o 42 sekund později ale vrátil Classicu dvougólový náskok Heikki Hӓtӧnen. V závěru domácí zkusili ještě štěstí při hře bez brankáře, power play se jim ale nepodařilo využít a naopak byl to Lassi Vӓnttinen, který uzavřel na konečných 4:1 z pohledu hostí.

620 diváků v Lappeenrantě tak nemohlo slavit vítězství svého mužstva, velké ovace přesto sklidil obránce NST Aki Seppala. Ikona klubu totiž včera odehrála ligový zápas číslo 300.

V pátek se hraje ve Finsku poslední kolo zákaldní části. Už před ním je jasné, že první si svého soupeře bude vybírat vítěz základní části Happee, šlágrem kola ale bezesporu bude utkání Koovee v Tapanilanu, kde se rozhodne o posledním čtvrtfinalistovi soutěže, a také zápasy ze spodních pater tabulky, kde se bude rozhodovat o přímém sestupujícím.