12. 3. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

SSL: Caperiotäby nakonec postupovou pozici uhájilo, Tyresö a Karlstad sestupují

Přestože Caperiotäby neslavilo v posledním zápase základní části výhru, může se radovat z postupu do play-off. Největší konkurent v podobě AIK totiž podlehl Mullsjӧ. S nejvyšší soutěží se naopak loučí Tyresö, kterému nepomohla ani výhra na IBF Falun.

Až v posledním utkání si nováček letošního ročníku Granlo definitivně pojistil postupovou pozici, když na domácí půdě zdolal Dalen 11:8. V dresu domácích byl nejvíce vidět autor hattricku a tří asistencí Patrik Svensson. Hostům nebyla nic platná ani branka Milana Tomašíka. Granlo tedy skončilo po základní části na sedmé příčce, Dalen o jednu pozici výše.

Linköping uhájil díky domácí výhře nad Helsingborgem třetí místo. Domácí měli utkání po celou dobu ve své režii a zaslouženě zvítězili 6:3. V dresu hostujícího celku se na hřišti objevil jen Milan Garčar.

Pixbo Wallenstam nedokázalo v domácím prostředí zdolat Jonkoping. Pixbo doslova prospalo druhou třetinu, kterou hosté vyhráli v poměru 4:0. Zbytek utkání si již Jonkoping bez větších potíží pohlídal a díky této výhře tak mohl slavit záchranu nejvyšší soutěže. Domácí nakonec vzhledem k prohře skončili v tabulce až pátí.

Právě Warberg se díky výhře nad Caperiotäby posunul před Pixbo na čtvrtou pozici. Utkání bylo od samého začátku velmi vyrovnané, o čemž svědčí i celkový počet střel na branku. O jeden střelecký pokus byli sice aktivnější hosté (18:19), ale z utkání, které dospělo až do prodloužení, si nakonec odnesli jen bod. I ten jim však stačil na udržení osmého místa zaručující postup do play-off. Výhru domácímu celky vystřelil v nastaveném čase Kim Hadelund.

Skvěle vstoupilo do utkání s Mullsjӧ stockholmské AIK, které potřebovalo nutně tři body. po první dvacetiminutovce vedli hosté 2:0, jenže domácí duel ve druhé třetině otočili a nakonec jej také dovedli do vítězného konce. U všech pěti branek domácího Mullsjӧ byl David Gillek, jenž si do statistik připsal tři góly a dvě asistence. Hosté se tak do vyřazovací části nepodívají.

I přes výhru nad druhým celkem tabulky se Tyresö Trollbäcken s nejvyšší soutěží loučí. Hostující IBF Falun byl po dvě třetiny utkání lepším celkem, domácí však v poslední třetině utkání zcela otočili. Tyresö vyhrálo poslední dvacetiminutovku jasně 5:0 a celé utkání 11:5, ale ani to jim nebylo nic platné, neboť Jonkoping v souběžně hraném zápase vyhrál na půdě Pixba.

Již jistým sestupujícím byl před posledním kolem Karlstad, který doma přivítal tým z opačného pólu tabulky – vedoucí Storvretu. Ta si nakonec odvezla relativně pohodovou výhru 11:7. Skvělý výkon opět předvedl Mika Kohonen, který zaznamenal hattrick a tři gólové přihrávky. V dresu domácího celku zaznamenal hattrick také Martin Kjellemar.