17. 3. 2013 Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Jӓrvi rozhodl o postupu SSV, Happee rozdrtilo v rozhodujícím zápase TPS

Dramatickou sérii mezi SSV a Espoo rozhodl až v prodloužení pátého zápas Mikael Jӓrvi a helsinský klub tak nebude chybět mezi semifinálovou čtyřkou, přestože v sérii prohrával 1:2. O finále si zahraje také vítěz základní části Happee, jenž doma jasně převálcoval TPS Turku.Espoo vedlo v Helsinkách do poloviny zápasu o dvě branky, poté ale jeho chyby potrestali Timo Toivonen a Juha Jӓrvinen a na začátku třetí třetiny bylo srovnáno, 3:3. Prodloužení rozhodla přesilovka. Dvouminutový trest si odpykával v 68. minutě Tyӧntӓminen, když současně s jeho návratem na palubovku posunul SSV do semifinále po přihrávce Forstena Mikael Jӓrvi.

Happee otevřelo účet rozhodujícího duelu s TPS Turku už po dvanácti sekundách Juuso Heikkinenem. Ten přidal v úvodním dějství další dva přesné zásahy, ve třetí třetině skóroval rovněž dvakrát a s pěti brankami se tak stal největší postavou duelu. Happee nakonec rozdrtilo TPS 12:3.

Finsko, Salibandyliiga, 5. zápasy čtvrtfinále:

Happee – TPS Turku 12:3 (5:0, 3:1, 4:2), konečný stav série: 3:2
Branky: 1., 15., 20., 41., 55. Heikkinen, 32., 58. Kauko, 15. Kotilainen, 19. Manninen, 26. Tikka, 37. Hoikkanen, 51. Kaasalainen – 31. Kailiala, 41. Nurminen, 52. Jokinen. Diváci: 879.

SSV Helsinky – Espoon Oilers 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 – 1:0), konečný stav série: 3:2
Branky: 26. Lehtonen, 33. Toivonen, 43. Jӓrvinen, 70. Jӓrvi – 5. Pfitzner, 7. Alanko, 33. Lindfors. Diváci: 832.

Autor: pverosta