19. 3. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

SSL: Granlo srovnalo krok se Storvretou, Pixbo je jednu výhru od semifinále

Mistrovská Storvreta prohrála ve druhé čtvrtfinálovém souboji s Granlem 6:5. Nováček ligy tak srovnal sérii na 1:1. Na soupeřově hřišti nedokázal zvítězit ani druhý celek po základní části Falun, který padl na půdě Caperiotäby.

Granlo potvrdilo, že je na domácí půdě velmi silné a po vítězství 6:5 se série za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy stěhuje zpět do městečka Uppsala. Domácí se již v první třetině dostali do slibného vedení 3:1, které však neudrželi. Storvreta srovnala skóre a už to vypadalo, stejně jako v prvním utkání, na prodloužení. To však odmítl Jonas Berglund, jenž brankou půl minuty před koncem zajistil Granlu vítězství. Hattrickem a jednou asistencí se na výhře domácího celku podílel Robin Nilsberth.

Granlo BK – Storvreta IBK 6:5 (3:2, 2:2, 1:1)

4. A.Samuelsson (Ekstrand), 13. Berglund, 14. Nilsberth (Berglund), 28. Nilsberth (J.Samuelsson), 40. Nilsberth (J.Samuelsson), 60. Berglund (Nilsberth) – 11. Kohonen (Stenberg), 15. Holtz (Kanebjörk), 22. Holtz (Kanebjörk), 25. Drews (Holtz), 56. M.Samuelsson (Öhman)

Střely na branku: 26-23 (14-10, 9-5, 3-8)
Vyloučení: 0:4
Využití 3:0
Diváci: 1338
Stav série: 1:1

Ve druhém čtvrtfinálovém souboji mezi Caperiotäby a IBF Falun byli nakonec v závěru utkání úspěšnější domácí. Ti sice od první třetiny prohrávali 1:2, utkání v závěrečné desetiminutovce ale otočili. Nejprve ve dvaapadesáté minutě srovnal Hagberg a necelé dvě minuty před koncem zaznamenal vítěznou trefu Stensiö. Na konečných 4:2 pro Caperiotäby upravil minutu před koncem Norrman.

Caperiotäby FC – IBF Falun 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)

7. M.Karlsson, 52. Hagberg (Hyvärinen), 59. Stensiö (Hagberg), 60. Norrman (Ackevi) – 3. Carlgren (Carlström), 20. Björk (B. Nilsson)

Střely na branku: 36-24 (13-11, 12-5, 11-8)
Vyloučení: 3:3
Využití 1:1
Diváci: 523

V sobotu se do hry dostala také poslední čtvrtfinálová dvojice. Linköping na svém hřišti rozstřílel Dalen 13:5. Domácí měli otěže zápasu ve svých rukou od úvodního hvizdu. Největší měrou se na výhře podílel Martin Karlsson, který zaznamenal tři branky a stejný počet asistencí. Český útočník Milan Tomašík se do statistik utkání nezapsal.

Linköping IBK – IBK Dalen 13:5 (5:2, 4:3, 4:0)

2. J.Johansson (Hänninen), 11. Astbrant (Hänninen), 14. M.Johansson st. (Hänninen), 17. M.Johansson ml. (J.Johansson), 19. Karlsson (M.Johansson ml.), 24. Bard (Karlsson), 32. M.Johansson st. (Ström), 33. Karlsson (Bard), 36. M.Johansson ml. (Karlsson), 44. Karlsson, 57. Ågren, 58. Hänninen, 60. Lundkvist (Karlsson) – 16. Ermling (Lundström), 18. A. Bodén (Eriksson), 27. A. Bodén (Eriksson), 34. Kronberg (Holmgren), 40. J. Eriksson (Ermling)

Střely na branku: 33-21 (13-6, 8-8, 12-7)
Vyloučení: 2:4, navíc J. Eriksson (Dalen) 5 minut
Využití 3:1
Diváci: 1089
Stav série: 1:0

Jediná výhra dělí od postupu mezi nejlepší čtyři Pixbo, které si i ve druhém zápase opět poradilo s Warbergem. Domácí vykročili za výhrou již v první třetině, kterou vyhráli v poměru 3:1. Hostům nebyl nic platný ani hattrick finské kanonýra Tera Tiitua. O svém postupu může Pixbo rozhodnou již dnes na hřišti Warbergu.

Pixbo Wallenstam IBK – Warberg IC 7:4 (3:1, 1:2, 3:1)

7. Rosén (A.Johansson), 11. Julkunen (Quist), 15. Brännberg (Calebsson), 21 Julkunen (Quist), 53. Andersson (Julkunen), 60. Rosén, 60. Calebsson – 18. Tiitu (Hadelund), 34. Eskelinen (Hadelund), 36. Tiitu (Svensson), 56. Tiitu (Eskelinen)

Střely na branku: 17-25 (6-4, 6-11, 5-10)
Vyloučení: 5:1