20. 3. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

SSL: Warberg odvrátil první mečbol, Dalen srovnal sérii s Linköpingem

Warberg si ve druhém domácím utkání připsal první výhru ve čtvrtfinálové sérii s Pixbem. Prvního vítězství se dočkal také Dalen, jenž si na svém hřišti poradil s Linköpingem.

Na branky si museli diváci třetí čtvrtfinálové zápasu Warberg-Pixbo Wallenstam počkat až do druhé poloviny utkání. Domácí poslal do vedení ve 34. minutě Henrik Olofson, na jehož trefu navázal za tři minuty Peter Runnestig. V polovině třetí třetiny snížil Tim Wiklund, ale Warberg si výhru již vzít nenechal. Kimmo Eskelinen tři minuty před koncem řádné hrací doby vstřelil třetí branku domácích, vítězství pak pečetil střelou do prázdné branky Linus Henriksson.

Warberg IC – Pixbo Wallenstam IBK 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

24. Olofsson (Henriksson), 27. Runnestig (Hasselström), 57. Eskelinen (Svensson), 60. Henriksson (Lindblom) – 52. Wiklund (Brännberg)

Střely na branku: 25-20 (7-9, 8-5, 10-6)
Vyloučení: 2:2
Využití: 0:0
Diváci: 1578
Stav série 1:2

Druhé domácí vítězství si připsala také Storvreta. Ta byla od úvodních minut v zápase proti Granlu lepším týmem, gólově se však domácí prosadili až na konci první dvacetiminutovky zásluhou Stenberga. Granlo si vyrovnávací trefu nachystalo na dvaapadesátou minutu, když přesně mířil Jonas Berglund. Domácí ale díky dvěma slepeným brankám Rasmuse Sundstedta odskočili na rozdíl dvou branek, což se ukázalo jako rozhodující. Skóre utkání uzavřel střelou do prázdné branky Mika Kohonen.

Storvreta IBK – Granlo BK 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

18. Stenberg (Klintsten), 54. Sundstedt (Kohonen), 56. Sundstedt (Öhman), 60. Kohonen (Stenberg) – 52. J.Berglund (Asp)

Střely na branku: 29-13 (9-5, 11-4, 9-4)
Diváků: 2019
Stav série: 2:1

Trojnásobnou střeleckou převahu měli florbalisté Falunu v domácím střetnutí proti Caperiotäby, přesto se do více než jednobrankového vedení dostali až v závěru utkání.  Falun se dostal do vedení již v 17. vteřině, kdy se prosadil domácí sniper Alexander Galante Carlström. Ten samý hráč zkompletoval v poslední desetiminutovce utkání hattrick, přispěl tak největší měrou k výhře 6:4. V dresu hostujícího Caperiotäby byl nejvíce vidět Rickie Hyvärinen – autor dvou gólů a jedné asistence.

IBF Falun – Caperiotäby FC 6:4 (2:2, 1:1, 3:1)

1. Carlström (Enström), 8. Fernqvist (Enström), 26. Enström, 49. Björk (Lundmark), 58. Carlström (Enström), 58. Carlström (Nilsson) – 6. Norrman (Edlund), 15. Hyvärinen (Eriksson), 26. Kandell (Hyvärinen ), 50. Hyvärinen (Ackevi)

Střely na branku: 46-15 (14-7, 14-3, 18-5)
Vyloučení: 2:4, navíc Ackevi (Caperiotäby) 2+10 min.
Využití: 2:1
Diváků: 1412
Stav série 2:1

Po úvodní vysoké prohře v Linköpingu neponechal Dalen v domácím zápase nic náhodě. Hostům se podařilo gólově prosadit až ve 48. minutě za stavu 5:0 pro Dalen. Pro domácí to však žádné komplikace nebyla a po zásluze srovnali stav série na 1:1. V dresu Dalenu nastoupil do utkání i Milan Tomašík. Do statistik utkání se zapsal pouze jedním dvouminutovým trestem.

IBK Dalen – Linköping IBK 7:2 (1:0, 3:0, 3:2)

14. Bodén (Kronberg), 21. Eriksson (Holmgren), 27. Kronberg (Holmgren), 36. Kronberg (Bodén), 48. Eriksson (Bodén), 52. Kronberg (Eriksson) – 48. Astbrant (Ström), 49. Karlsson (Ström)

Střely na branku: 20-19 (4-2, 8-8, 8-9)
Vyloučení: 4:3