24. 3. 2013 Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Happee s Classicem krůček od vyřazení

Vítěz základní části finské Salibandyliigy Happee prohrál ve druhém zápase semifinálové série s SSV v Helsinkách 7:10 a je tak krůček od vyřazení. Stejně tak se „vede“ v sérii se Sinӓjoki také tamperskému Classicu, který tentokrát prohrál s obhájcem titulu až na penalty a rovněž prohrává 0:2. Osud obou poražených tak může být zpečetěn už ve středu.Stav duelu SSVHappee byl po dvou třetinách 4:2 pro domácí, v poslední třetině se ale strhly střelecké dostihy. Hosté nejprve snížili Manninenem na rozdíl jediné branky, domácí sice vzápětí třemi rychlými góly znovu odskočili, v 55. minutě však ztrácel jyvӓskylský klub znovu jen jednu branku. V závěru zkusilo Happee odvolat Eera Kosonena z branky, výsledkem však byly jen další dva góly domácích, které daly výsledku konečnou podobu 10:7.

Tamperský Classic se dostal v utkání s SPV Seinӓjoki dvakrát do vedení, soupeř však pokaždě dokázal srovnat a v 36. minutě se dostal díky trefě Mikka Kohonena poprvé do vedení. Domácím se sice podařilo ve třetí třetině srovnat Vӓnttinenem, v dalším průběhu už ale branka ze hry nepadla a v penaltovém rozstřelu přišly velké chvíle Tatu Vӓӓnӓnena. Ten proměnil oba dva své nájezdy a rozhodl tak o druhém vítězství svého mužstva v sérii.

Finsko, Salibandyliiga, 2. zápasy semifinále:

SSV Helsinky – Happee 10:7 (1:1, 3:1, 6:5), stav série: 2:0
Branky: 11., 60. Jӓrvinen, 25., 38. Olkkonen, 31. Storgårds, 41. Laasonen, 43. Jӓrvi, 45. Kokkonen, 49. Toivonen, 60. Kinnunen – 36., 48. Kotilainen, 18. Kauko, 41. Manninen, 46. Hoikkanen, 52. Kaasalainen, 55. Kouvonen. Diváci: 552.

Classic – SPV Seinӓjoki 3:4 po sam.náj. (2:2, 0:1, 1:0 – 0:0), stav série: 0:2
Branky: 1. Leikkanen, 11. Johansson, 49. Vӓnttinen – 6. Koski, 18. Hulmi, 36. Kohonen, roz.sam.náj. Vӓӓnӓnen. Diváci: 1209.

Autor: pverosta