Milan Garčar. Foto: facebook/unihockey-photos.ch Milan Garčar. Foto: facebook/unihockey-photos.ch
27. 9. 2016 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

Dva body Garčara Klotenu nestačily, St. Gallen statečně vzdoroval Wileru

Milan Garčar byl jediným z českých hráčů, který se bodově prosadil ve 3. kole švýcarské nejvyšší soutěže. Jeho Kloten ale nezvládl závěr zápasu s Malans a prohrál v prodloužení. Češi se v sobě postavili i v souboji St. Gallenu s Wilerem, v němž se z výhry nakonec radovali hostující favorité.

Ani dvougólový náskok půl minuty před koncem nestačil Klotenu Milana Garčara na vítězství proti Alligator Malans. Zkušený český obránce zvyšoval na konci 2. třetiny už na 5:2 a později si připsal ještě přihrávku na gól Lotyše Janise Rajeckise. Závěr utkání ale patřil hostům. Ti dvěma góly v čase 59:36 a 59:46 vyrovnali a v prodloužení soupeře dorazili. Dva góly a přihrávku si v bláznivé koncovce připsal Tim Braillard, v sestavě vítězů nechyběl Lukáš Veltšmíd.

Trochu překvapivě vyhrál obě dvě úvodní kola St. Gallen. Špatně si navíc nevedl ani první dvě třetiny proti Wileru, po nichž i díky gólu při vyloučení Daniela Šebka vedl 5:4. V třetí dvacetiminutovce ale obhájci stříbra z Poháru Mistrů skóre otočili a zvítězili i díky dvěma gólům finského mladíka Ville Lastikky 7:5. V dresu poražených se tentokrát neprosadil Jan Králík ani Ondřej Houra, v sestavě Wileru chyběl druhý Čech Daniel Šešulka.

Do prodloužení došli kromě utkání Klotenu s Malans také další dva zápasy. Usteru vystřelili trochu překvapivé vítězství nad Könizem čtyřmi góly Manuel Hummer, Rychenbergu pak v Churu pomohl ke dvoum bodům gólem a třemi asistencemi hvězdný Rasmus Sundstedt.

Zbývající dvě utkání naopak skončila jednoznačným výsledkem. Langnau vyhrálo první třetinu proti Thunu 7:2 a bylo hotovo, čtyřgólový večer si při výhře 11:7 užil útočník vítězů Ivan Brechbühl. Ještě o gól více než Tigers přidali Grasshoppers Curych, kteří rozstříleli Grünenmatt 12:4 a zdá se, že se bez problémů vyrovnali s odchodem Kima Nilssona.

Výsledky 3. kola švýcarské ligy:

Kloten – Alligator Malans 6:7 pp. (1:1, 4:1, 1:4 – 0:1)
Branky: 25. a 33. Jaunin, 26. a 53. Rajeckis (na druhou GARČAR) , 4. Hottinger, 40. GARČAR – 60. a 62. Braillard, 45. a 60. Buchli, 3. Laely, 27. Gartmann, 47. Friolet. Diváci: 220.

St. Gallen – Wiler-Ersigen 5:7 (3:2, 2:2, 0:3)
Branky: 4. a 35. Adler, 11. a 19. Mittelholzer, 26. Eschbach – 27. a 60. Lastikka, 14. M. Hofbauer, 18. Rentsch, 37. C. Hofbauer, 47. Mutter, 49. Fankhauser. Diváci: 261.

Uster – Köniz 5:4 pp. (1:3, 0:1, 3:0 – 1:0)
Branky: 12., 56., 60. a 62. Hummer, 45. Berweger – 6. a 40. Wälti, 3. K. Schmocker, 17. Antener. Diváci: 348.

Chur – Rychenberg 5:6 pp. (4:2, 0:2, 1:1 – 0:1)
Branky: 1. Stucki, 4. Zellweger, 6. Sipilä, 14. Bingeli, 43. Riedi – 17. a 64. Hautaniemi, 27. a 37. Holtz, 3. Sundstedt, 46. Schaub. Diváci: 280.

Tigers Langnau – Thun 11:7 (7:2, 2:2, 2:3)
Branky: 3., 16., 35. a 41. Brechbühl, 6. a 10. Siegenthaler, 20. a 26. A. Samuelsson, 8. Hollenstein, 17. Engel, 50. Gfeller – 30. a 36. Kropf, 45. a 59. Winkler, 2. Thomas, 8. Witschi, 59. Saurer. Diváci: 287.

Grasshoppers Curych – Grünenmatt 12:4 (5:0, 5:2, 2:2)
Branky: 5., 42. a 48. Juhola, 14., 15. a 38. Graf, 9. Zürcher, 15. Cavelti, 23. Steiger, 27. Kekkonen, 29. Meier, 40. Emil – 35., 41. a 48. Rösch, 37. Briggen. Diváci: 121.

Autor: Redakce Florbal.cz