Jaromír Lisa a Jan Zavadil oslavují gól Vinohrad. Foto: Pavel Doubek, SKV Florbal Jaromír Lisa a Jan Zavadil oslavují gól Vinohrad. Foto: Pavel Doubek, SKV Florbal
16. 10. 2016 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Vinohrady ve šlágru kola zdolaly Hattrick, na čele jsou Black Angels

Osm vteřin před koncem rozhodl Jan Zavadil o výhře Vinohrad. Sokolové doma zdolali brněnský Hattrick těsně 6:5 a vyhoupli se v tabulce 1. ligy na druhé místo.

Šlágr kola Vinohradští rozehráli dobře a po úvodní třetině vedli 3:0. Jenže Brňané dokázali v prostřední periodě náskok smazat a v polovině závěrečné dvacetiminutovky dokonce šli do jednogólového vedení 5:4. Domácí to vybičovalo k obratu. V 52. minutě zařídil vyrovnaný stav Lisa a osm vteřin před koncem vystřelil Sokolu výhru Zavadil.

Vinohrady se tak posunuly na druhou příčku tabulky právě před Hattrick. Oba týmy zaostávají za prvními Black Angels. Andělé si totiž připsali další vítězství. V sobotu přehráli na domácí půdě Karlovy Vary 6:5. O výhru se však Pražané museli strachovat až do poslední vteřiny, nakonec ale těsné vedení udrželi a jsou v čele 1. ligy.

Ani v 6. kole se vítězství nedočkaly Litvínov a Pelhřimov. Bivoj padl na hřišti Rožnova, Pelhřimov zase odjel bez bodu ze Znojma. Za domácí vsítil hattrick Kucharič. Výhru zaznamenaly Česká Lípa, která doma zdolala Start 6:4, a ostravský MVIL, jenž o gól zdolal Svitavy.

Výsledky 6. kola 1. ligy:

Black Angels – Karlovy Vary 6:5 (4:0, 0:2, 2:3)
Branky: 6. a 9. Melíšek, 5. Král, 17. Kopecký, 49. Novotný, 55. Nushart – 24., 56. a 58. Macek, 23. Černý, 42. Svatek. Diváci: 79.

Rožnov pod Radhoštěm – Litvínov 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)
Branky: 19. Krhut, 24. Velech, 28. Slovák, 59. Polášek – 42. Černý, 48. Hocelík, 58. Krejčí. Diváci: 92.

Česká Lípa – Start98 6:4 (1:2, 5:0, 0:2)
Branky: 12.  Hřebřina, 21. Pastor, 29. Veber, 31. Štěrba, 33. Karel, 34. Kněžour – 16. Vavro, 18. Chudina, 55. Koubek, 60. Řehulka. Diváci: 225.

Znojmo – Pelhřimov 6:2 (0:0, 3:2, 3:0)
Branky: 31., 37. a 46. Kucharič, 40. Novák, 51. Čihal, 60. Daberger – 28. Fučík, 29. Zrzavý. Diváci: 180.

Vinohrady – Hattrick Brno 6:5 (3:0, 1:4, 2:1)
17. a 36. Hanák, 6. Burian, 15. Skřivánek, 52. Lisa, 60. Zavadil – 21. a 34. Fuchs, 24. Brom, 38. Habr, 49. vlastní. Diváci: 74.

MVIL Ostrava – Svitavy 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
20. a 48. Šrámek, 36. Jakubec, 44. Tesárek – 12. Říha, 51. Žák, 55. Pakosta.