Milan Fridrich v dresu reprezentace. Foto: Martin Flousek, xflorbal.cz Bývalý reprezentační kapitán Milan Fridrich nyní válí za prvoligové Znojmo. Foto: Martin Flousek, xflorbal.cz
11. 11. 2016 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Fridrichovo Znojmo stoupá, dohrávku ovládla Česká Lípa

Ikona Tatranu Milan Fridrich přezdívaný jako střešovický Voldemort se už v současné sezoně po superligových hřištích neprohání. O patro níže nicméně spolu se svým Znojmem stále stoupá tabulkou. Čtvrteční dohrávku 10. kola 1. ligy mezi Českou Lípou a Vinohrady pak v napjatém klání rozhodl v prodloužení domácí Daniel Kněžour.

Nejslavnější hráč 1. ligy Milan Fridrich se v zápase mezi Znojmem a MVIL Ostrava podílel na výhře Jihomoravanů dvěma body. Bývalý reprezentační kapitán nejprve v 7. minutě otevřel skóre zápasu a následně po půl hodině hry vybídl Jana Rakušana ke zvýšení stavu už na 3:0.

Znojmo nakonec zápas ovládlo poměrně jasným výsledkem 9:3 a je momentálně druhé s 19 body. Stejně jsou na tom Hattrick Brno, který má ovšem jednozápasové manko, a zároveň i Královské Vinohrady.

Nicméně mohl to být právě pražský tým, kdo se nyní mohl vyhřívat na druhém místě a dýchat na záda z větší blízkosti dalšímu celku z hlavního města Black Angels. Vinohrady totiž prohrály v dohrávce 10. kola na horké českolipské půdě 6:7 po prodloužení.

Zápas se po celou dobu nesl v nesmírně vyrovnaném duchu. Žádný z týmů neodskočil o více jak dvě branky a po hodině hry muselo nerozhodný stav 6:6 vyřešit prodloužení. V něm hattrick dokonal domácí Daniel Kněžour, čímž své Lípě přiřkl druhý bod.

Výsledky 10. kola 1. ligy:

Florbal Havířov – Hurrican Karlovy Vary 9:7 (2:0, 2:4, 5:3)
Branky
: 16. a 59. Pavel Kožušník, 20. a 43. Kloza, 45. a 46. Mžyk, 32. Kučera, 39. Beneš, 42. Krečmer – 36., 50. a 57. Jan Smolka, 23. a 28. Horký, 26. a 52. Mosler. Diváci: 177.

Znojmo – MVIL Ostrava 9:3 (2:0, 2:1, 5:2)
Branky: 40. a 41. Čihal, 7. Fridrich, 10. Procházka, 30. Rakušan, 46. Kucharič, 49. vlastní, 52. Juříček, 55. Ďuriška – 32. Klečka, 57. Cabiš, 60. Svačinka. Diváci: 214.

Rožnov pod Radhoštěm – FbK Svitavy 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky: 39. Barabáš, 57. Velech – 21. a 56. Říha, 12. Doseděl, 48. Zach, 54. Pakosta. Diváci: 83.

Black Angels – Spartak Pelhřimov 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 27. a 43. Tadeáš Velechovský, 23. Votruba, 55. Nekola – 14. Blažek. Diváci: 45.

SK Bivoj Litvínov – FBC Start98 4:10 (1:1, 1:6, 2:3)
Branky: 11. Pudil, 24. Pecháček, 56. Fanta, 60. Černý – 14. a 21. Vavro, 36. a 44. Šrámek, 29. Kiprov, 29. Horálek, 30. Plíhal, 32. Vašíček, 42. Vošta, 53. Konečný. Diváci: 61.

FBC Česká Lípa – TJ Sokol Královské Vinohrady 7:6 (3:3, 2:2, 1:1 – 1:0) po prodloužení
Branky: 26., 49. a 65. Kněžour, 10. a 18. Slaný, 3. Ekl, 39. Matějíček – 18. a 57. Dolejš, 14. Z. Stuchlík, 15. Zavadil, 32. O. Stuchlík, 38. Skřivánek. Diváci: 200.