V Mullsjö se fanoušci nenudili. Foto: Per Wiklund. V Mullsjö se fanoušci nenudili. Foto: Per Wiklund.
17. 11. 2016 Švédsko (1) KOMENTÁŘŮ

Mullsjö vidělo 21 branek. Pixbo padlo s posledním, dařilo se i Čechům

Po reprezentační pauze se opět rozjela i nejvyšší švédská liga. K vidění byla řada zajímavých výsledků. Mullsjö se přetahovalo se stockholmským AIK, v utkání padlo celkem 21 branek. Slavné lišky z Pixba v dalším duelu kola utrpěly porážku s posledním týmem Karlstadem. Důležité branky přidali i čeští legionáři, trefili se Martin Tokoš, Tom Ondrušek a Matěj Jendrišák. Poslední jmenovaný dokonce svému Linköpingu vystřelil vítězství.

Reklamu na ofenzivní florbal viděli diváci v klání mezi domácím Mullsjö a stockholmským AIK. Hosté z hlavního města Švédska vedli po dvou třetinách 8:6. Domácí Mullsjö ovšem v posledním dějství mohutně dotahovalo, což se mu nakonec i vyplatilo a svého soka vyprovodilo divokým výsledkem 11:10.

Zajímavé skóre se urodilo i v hale posledního Karlstadu, kam dorazilo slavné Pixbo. Parta okolo hvězd Martina Östholma, Daniela Calebssona a Patrika Malmströma ovšem nedominovala na hostující ploše tak, jak by někdo mohlo před utkáním očekávat. Dva poslední jmenovaní se sice do domácí sítě trefili, to ale nestačilo, a tak mohl ve 48. minutě domácí Erik Nilsson Allansson vystřelit Karlstadu překvapivou výhru.

Vidět byli i čeští hráči. Martin Tokoš skóroval u těsné výhry prvního Falunu, kterého potrápil hostující Höllviken Adama Štegla. Dve největší ofenzivní esa domácích Rasmus Enström a Alexander Galante Carlström tentokrát zůstala v rukávu Falunu, zastoupili je ale jiní. Výhru 7:6 řídil pěti body za čtyři góly a jednu asistenci Alexander Hallén.

Na začátku druhé třetiny vyrovnával stav do sítě mistrovské Storvrety Tom Ondrušek. Jeho Warberg ovšem doma na hosty z Uppsaly nestačil a ze zápasu si odnesl vysokou prohru 2:7.

Největší radost Radimu Cepkovi ovšem z krajánků udělal pravděpodobně centr Linköpingu Matěj Jendrišák. Havířovský odchovanec nejprve v 37. minutě nabil na vyrovnávací trefu Adamu Zetterströmovi, aby v úplném závěru druhé třetiny brankou sám rozhodl o výhře hostujícího Linköpingu nad Dalenem 4:3. Obránce domácích Patrik Suchánek se bodově neprosadil.

Výsledky švédské ligy:

Mullsjö – AIK 11:10 (3:4, 3:4, 5:2)
Branky: 10. Ingesson, 17. Hedlund, 20. Rosén, 26. Palmqvist, 31. a 46. Gillek, 34. Van Keppel, 51. a 59. Rosén, 52. Olofsson, 53. Nygårdh – 3. Norman, 3. a 37. Larson, 5. Landberg, 11. Stefansson, 29., 36. a 39. Oskar Hagberg, 60. Olsson, 60. Patrik Hagberg. Diváci: 830.

Falun – Höllvikens 7:6 (1:1, 3:4, 3:1)
Branky
: 17., 29., 44. a 59. Hallén, 33. Backby, 39. TOKOŠ, 53. Palmén – 16., 28. Christoffer Andersson, 30. Mattias Andersson, 39. Persson, 39. Gullberg, 56. Wilhelmsson. Diváci: 1 882.

Warberg – Storvreta 2:7 (0:1, 1:3, 1:3)
Branky
: 21. ONDRUŠEK, 41. Kongstad – 14. Sjögren, 21. Gustafsson, 28. Andersson, 37. Samuelsson, 45. Stenberg, 46. a 59. Rudd. Diváci: 1 720.

Helsingborg – Team Thorengruppen 8:1 (2:0, 2:1, 4:0)
Branky
: 7. Nordgren, 12. a 42. Dargren, 25. Fält, 29. Kivilehto, 49., 52. a 60. Johnsson – 38. Holmgren. Diváci: 612.

Växjö – Sirius 5:3 (1:1, 0:1, 4:1)
Branky: 18. Ahlroth, 44. a 60. Johansson, 49. Kjellsson, 57. Holmér – 19. Jansson, 25. Drews, 47. Gustafsson. Diváci: 1 472.

Dalen – Linköping 3:4 (1:0, 0:4, 2:0)
Branky: 19. Edholm, 54. Svahn, 54. Kronberg – 25. Karlsson, 32. Dagman, 37. Zetterström (JENDRIŠÁK), 40. JENDRIŠÁK. Diváci: 1 233.

Karlstad – Pixbo Wallenstam 6:5 (3:3, 2:1, 1:1)