Patrik Malmström Dalen popravil třemi góly. FOTO: Per Wiklund
23. 11. 2016 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Malmström odpověděl na nenominování na MS hattrickem, Falun dostal po drtivém závěru od Växjö desítku

Mužské mistrovství světa začíná již příští pátek. Fanoušci ve Švédsku proto měli o víkendu možnost zhlédnout před reprezentační přestávkou poslední kolo tamější soutěže. K vidění během něj byla kupříkladu jasná výhra Pixba nad Dalenem, prohry favoritů Falunu a Storvrety anebo střetnutí dvou posledních celků tabulky Karlstadu s Höllvikenem.

Patrik Malmström se švédskou reprezentací získal zlatou medaili na posledních dvou světových šampionátech. Bylo proto mírným překvapením, když se pravák s dělovou střelou nakonec nedostal do finální nominace trenéra Jana-Erika Vaary na dveře klepající mistrovství světa. Tahoun Pixba lodivodovi týmu tří korunek ovšem poslal v posledním kole jasnou odpověď na vynechání jeho jména v konečné výběru.

Při absenci nejvýraznější postavy Pixba obránce Martina Östholma byl právě Malmström proti domácímu Dalenu největší hvězdou lišek z Göteborgu. Křídlo s číslem 21 nejprve v 10. minutě otevřelo skóre zápasu. Po následném vyrovnání dalenské legendy Ketila Kronberga ovšem střelec Pixba zkompletoval hattrick a prakticky sám rozhodl zápas. Hosté do konce duelu přidali další dvě branky, trefil se i bývalý hráč pražského Chodova Max Wahlgren. V utkání se tentokrát bodově neprosadil zadák domácích Patrik Suchánek.

Lídr Falun v předchozím kole překvapivě nestačil na nováčka SSL Team Thorenguppen. Šampionům švédské superligy z let 2013 až 2015 tentokrát nechyběl kapitán Rasmus Enström a i proto se čekalo, že se jeho tým bude snažit prohru odčinit.

Proti domácímu Växjö to tak i ze začátku vypadalo. Po půl hodině hry zvyšoval za Falun švédský reprezentant Johannes Larsson na průběžných 2:0. Do konce druhého dějství se však domácím podařil obrat na 3:2. Závěrečná třetina rovněž patřila Växjö, které sedmi góly zastínilo hvězdy Falunu a získalo cenné vítězství 10:4.

Obdobně se nedařilo i Storvetě proti domácímu Mullsjö. Úřadující mistr musel po dvou třetinách dotahovat tříbrankové manko. V poslední dvacetiminutovce šampioni z města Uppsala sice vstřelili čtyři branky, stejně gólů ovšem dalo i Mullsjö a vyhrálo 9:6.

Během kola byli diváci rovněž svědky duelu celků z chvostu tabulky, Karlstadu a Höllvikenu. Zápas probíhal jako jedna velká přetahovaná, v níž se nakonec radoval Karlstad. Domácí díky výhře 7:6 přeskočili Höllviken a zanechali jej na posledním místě soutěže.

Dalen – Pixbo Wallenstam 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Branky
: 12. Kronberg – 10., 27. a 32. Malmström, 38. Milesson, 50. Wahlgren. Diváci: 1 035.

Linköping – AIK 2:3 po prodloužení (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1)
Branky: 7. Mattsson, 15. Björk – 31. Oskar Hagberg, 50. Stefansson, 63. Götz. Diváci: 762.

Warberg – Team Thorengruppen 4:5 (1:0, 2:2, 1:3)
Branky: 15. Kongstad, 32. a 39. Karlander, 43. Ferraresi – 23. Bergstrand, 37. Larsson, 51. Öberg, 57. Berglund, 58. Nensén. Diváci: 675.

IK Sirius – Helsingborg 6:4 (0:1, 2:0, 4:3)
Branky
: 21. Elfving, 34. Berlin, 42. Drews, 43. Berglund, 49. Johansson, 56. Eriksson – 11. Nilsson, 48. a 55. Johnsson, 59. Nordgren. Diváci: 1 019.

Mullsjö – Storvreta 9:6 (1:0, 4:2, 4:4)
Branky: 1. Palmqvist, 33. Olofsson, 35. Van Keppel, 36. Gidske, 40. a 47. Nygårdh, 47. Wibring, 52. a 58. Ganevik – 26. a 31. Pettersson, 49. Berggren, 51. a 57. Stenberg, 57. Samuelsson. Diváci: 1 051.

Karlstad – Höllvikens 7:6 (2:2, 3:2, 2:2)
Branky: 2. Nilsson Allansson, 10., 27. a 59. Adam Colling, 23. Hulkonen, 30. Tom Colling, 55. Degeryd – 14. a 31. Wilhelmsson, 20. M. Andersson, 22. a 52. Sjöstedt, 42. Ch. Andersson. Diváci: 712.

Växjö – Falun 10:4 (0:1, 3:1, 7:2)
Branky: 30. Engel, 37. a 53. V. Ahlroth, 38. Mourujärvi, 44. Persson, 45. Hansson, 50. Granberg, 55. a 60. K. Ahlroth, 57. Holmér – 14. Galante Carlström, 30. Larsson, 44. Hallén, 59. H. Hajo. Diváci: 1 158.