17. 10. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Branky Sladkého a Tokoše nestačily, Jönköping schytal od Warbergu desítku

Ani na 5. pokus se Jönköpingu v nové sezoně nepodařilo zvítězit. I přes snahu české dvojice a dobrý vstup do utkání zůstali nakonec hráči JIK bez bodu. Velkou měrou k tomu přispěl autor 4 branek Tero Tiitu.

Jönköping se první polovině utkání ujal nad Warbergem vedení 4:2 a zdálo se, že by si mohl konečně připsat první vítězství v sezoně. Domácí pak ale předvedli velký obrat: 6 brankami v řadě se rázem dostali do vedení 8:4 a 10 minut před koncem nikdo nepochyboval o výhře domácího celku.

Hosté se však díky brankám Tokoše, Sladkého a Ojaniemiho dostali na dostřel jediného gólu. Závěrečná minuta už ale byla opět v režii domácích. Tiitu a Hasselström dali výsledku konečnou podobu. Pro finského legionáře to navíc byla 4. branka v utkání a po zásluze tak byl vyhlášen jednou z hvězd zápasu.

Důležitou výhru si v souboji s Växjö připsal tým Mullsjö. V zápase soupeřů, kteří by měli bojovat o udržení, zvítězil s přehledem celek z předměstí Jönköpingu. Domácí vykročili za vítězství už v 1. třetině, kterou vyhráli 3:0. Svůj náskok pak hráči Mullsjö úspěšně navyšovali až na konečných 9:1.

Helsingborg hostil trápící se Pixbo. Hosté vstoupili do utkání výborně a po 40 minutách se těšili z vedení 3:0. Do závěrečné třetiny ale nastoupil úplně jiný Helsingborg. Domácí během 4 minut vyrovnali a vrátili se zpět o do zápasu.

Vedení vrátil hostům Malmström, na jehož trefu ještě stačil odpovědět Kukkola, ale na přesný Östholmův pokus už domácí reagovat nedokázali. Velký podíl na výhře hostů měl gólman Jon Hedlund, který předvedl 36 úspěšných zákroků a po zásluze se stal hlavní hvězdou zápasu. Patrik Dóža do utkání nezasáhl.

Výsledky:
Hide-a-lite Mullsjö AIS – Växjö IBK 9:1 (3:0, 2:1, 4:0)
Branky: 34. a 42. Ferraresi, 48. a 51. Pettersson, 14. Hadelund, 15. Kihlblom, 18. Ganevik, 26. Lindqvist, 42. Utterberg – 21. Holmér. Střely na branku: 27:17 (6:5, 8:3, 13:9). Diváci: 859.

Warberg IC – Jönköpings IK 10:7 (1:3, 4:1, 5:3)
Branky: 29., 41., 50. a 60. Tiitu, 33. a 36. Nordenvall, 37. a 43. Palmén, 5. Svensson, 60. Hasselström – 8., 16. a 31. Ihrman, 6. Anderson (SLADKÝ), 51. TOKOŠ, 58. SLADKÝ (TOKOŠ), 58. Ojaniemi (SLADKÝ). Střely na branku: 26:23 (13:7, 6:8, 7:8). Diváci: 832.

FC Helsingborg – Pixbo Wallenstam 4:5 (0:2, 0:1, 4:2)
Branky: 41. Lidholm, 42. Lindberg, 45. Moilanen, 53. Kukkola – 9. Andersson, 18. Hydén, 37. Johansson, 47. Malmström, 57. Östholm. Střely na branku: 40:24 (11:8, 14:10, 15:6). Diváci: 1403.