Ani pět bodů mladého talentu Mikuláše Krbce (číslo 89) nestačilo k výhře Ústí proti Svitavám. FOTO: Jan Němeček/Český florbal.
3. 2. 2017 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Favorité v první lize padli – Svitavy dobyly ústeckou tvrz, Znojmo podlehlo Havířovu

Ještě před senzačním prvoligovým debutem Radima Cepka za Start98 (v rámci dohrávky 8. kola) stačili diváci v druhé nejvyšší soutěži vidět kompletní 21. kolo. V něm ukázaly v posledních zápasech skvěle hrající Svitavy, že se s vyřazovacími boji ještě rozhodně neloučí, když porazily druhé Ústí poměrem 7:6. Doma padl i lídr ze Znojma, který nestačil na výkon Havířova.

V poslední době se čím dál častěji skloňuje vyrovnanost Tipsport Superligy. Druhá nejvyšší soutěž ale své věhlasnější kolegyni v tomto ohledu velmi zdatně sekunduje. Skvělým příkladem je úctyhodná vítězná šňůra ještě nedávno posledních Svitav.

Město z Pardubického kraje se v lednu mohlo pyšnit skalpy MVIL Ostravy, Black Angels a Rožnova. Na zápas s druhým Ústím proto Svitavy rozhodně nejely v roli vyloženého outsidera. O tom se ostatně domácí florbalisté přesvědčili už po první třetině, kterou Svitavští ovládli 3:1.

Hosté dokonce v půlce zápasu odskočili na rozdíl tří branek, tým ze severu ovšem toto manko postupně smazával. Na 5:5 vyrovnával ve 43. minutě domácí Radek Kužel, Svitavy ovšem poslal znovu do vedení svým třetím gólem v utkání nejpilnější střelec hostí Vladislav Richter.

Strhující koncovka duelu ovšem pokrčovala, 99 vteřin před koncem klání vyrovnal na 6:6 ústecký talent Mikuláš Krbec. Ten byl zároveň nejproduktivnějším hráčem zápasu, vedle jedné trefy vymyslel spoluhráčům čtyři asistence.

Svitavy ale nehodlaly absolvovat bezmála 260 kilometrů dlouhý výjezd zbytečně. Hned šest sekund po vyrovnávacím Krbcově gólu vystihl přihrávku ústeckého Jakuba Kolstrunka Vojtěch Dvořáček, předložil míček Lukáši Zachovi a ten vystřelil hostům tři body.

Svitavy po výhře ztrácejí na 10. místo zaručující předkolo play off pět bodů.

Dalším favoritem, který ve 21. kole první ligy nebodoval, bylo Znojmo. To na domácí půdě s tradičně vysokou diváckou kulisou přivítalo Havířov.

Tým z Moravskoslezského kraje se tentokrát nemohl spolehnout na svou největší osobnost Pavla Kožušníka, který na jih Moravy nedorazil. Domácím naopak nechyběl vůdce Milan Fridrich.

Znojmo se na začátku druhé třetiny dostalo do vedení 3:1, Havířov nicméně čtyřmi góly otočil na 3:5. Milan Fridrich sice v 51. minutě nabil na kontaktní branku Karlu Virglovi, záhy ovšem o definitivním vítězství hostů rozhodl Hynek Plášek.

Havířov je momentálně šestý, Znojmo nadále vede soutěž o sedm bodů před Ústím.

Výsledek dohrávky 8. kola první ligy:

Ústí – Start98 6:7 (0:3, 2:1, 4:3)
Branky
: 29. Semerád, 39. Pojar, 44. Stibor, 45. Stummer, 45. Šafařovský, 59. Kopecký – 6. Pražák, 6. Vavro, 14. a 50. Šrámek, 39. a 58. Stejskal, 43. Vašíček. Diváci: 125.

Výsledek dohrávky 19. kola první ligy:

Rožnov p/R – Havířov 10: 9 po nájezdech (4:3, 2:2, 3:4 – 0:0)
Branky: 8., 16. a 23. Polášek, 14. Velech, 15. Krhut, 22., 52. a 53. Kittel, 56. Kratochvíl, rozhodující nájezd Pešat – 1. a 48. Kloza, 3. Mžyk, 6. a 24. Kožušník, 38. a 59. Varta, 42. Beneš, 51. Třaska. Diváci: 80.

Výsledky 21. kola první ligy:

Bivoj Litvínov – Karlovy Vary 4:5 po prodloužení (1:0, 1:1, 2:3 – 0:1)
Branky: 9. Pecháček, 21. Skalitz, 43. Kropáček, 49. Mandelbaum – 21. Chocholoušek, 44. a 53. Černý, 60. Macek, 65. Košir. Diváci: 52.

Start98 – Rožnov p/R 8:5 (1:1, 4:2, 3:2)
Branky: 6. Jirásek, 26. a 36. Vavro, 29. Švábek, 40. Kiprov, 50. Štercl, 51. Slavík, 60. Vošta – 14. Kilčický, 23. Pavel Barabáš, 36. Polášek, 43. Štůsek, 47. Stanislav Barabáš. Diváci: 111.

Česká Lípa – Spartak Pelhřimov 8:1 (4:0, 2:0, 2:1)
Branky: 2. a 15. Kněžour, 10. Hřebřina, 16. Jansa, 25. Karel, 29. Legner, 44. a 55. Vlček – 50. Jan Brothánek. Diváci: 170.

Znojmo – Havířov 5:6 (2:1, 1:1, 2:4)
Branky: 2. Částek, 19. Salava, 23. Čihal, 51. Virgl, 60. Šindelář – 13. Peřka, 30. a 42. Mžyk, 43. a 45. Kloza, 51. Plášek. Diváci: 213.

Ústí – Svitavy 6:7 (1:3, 3:1, 2:2)
Branky: 19., 32. a 40. Novák, 31. Kolstrunk, 43. Kužel, 59. Krbec – 8. Kolena, 10. Horák, 20., 31. a 56. Richter, 29. a 59. Zach, 59. Lukáš Zach. Diváci: 245.

Black Angels – Hattrick Brno 2:8 (0:4, 0:2, 2:2)
Branky: 42. Kopecký, 56. Halama – 5. Kolajta, 12. a 17. Brom, 16. Fuchs, 29. Grábl, 36. a 48. Habr, 49. Vojtíšek. Diváci: 20.

MVIL Ostrava – Sokol Královské Vinohrady 4:8 (0:6, 1:1, 3:1)
Branky: 40. Cabiš, 43. Tomiczek, 55. Šrámek, 60. Tesárek – 3. Zavadil, 8. Hartman, 8. Lisa, 12. a 49. Vnuk, 12. Hanák, 12. Linhart, 27. Záň. Diváci: 30.