Reprezentace juniorek na EFT ve Švýcarsku.
6. 2. 2017 Reprezentace juniorek (3) KOMENTÁŘŮ

Tenhle tým má velký potenciál! Juniorky zdolaly Švýcarky i potřetí

 České reprezentaci juniorek se podařil parádní kousek – během tří dní hned třikrát porazila své švýcarské sokyně. Poslední z duelů v Králově Dvoře Češky vyhrály hlavně díky hattricku Lucie Cholinské 7:4 a ukázaly, že v rozjíždějícím se reprezentačním cyklu rozhodně mohou pomýšlet na víc než „jen“ na věčný boj o 3. místo.

Svěřenkyně trenéra Tomáše Martiníka v Králově Dvoře prostě a jednoduše dominovaly. I v neděli začaly lépe a i když se dlouho nemohly prosadit, dočkali se těsně před koncem první dvacetiminutovky zásluhou Venduly Beránkové. Za to po přestávce přišla gólová smršť.

Osud zápasu vzala do svých rukou střelkyně z Olomouce Lucie Cholinská. Předpokládaná nástupkyně Adély Pantělejevové v dresu Hanaček zvládla za 8 minut nasázet hattrick! Zanedlouho se navíc prosadila sobotní oslavenkyně Barbora Husková a po ní opět skvěle hrající Beránková. Švýcarky nicméně hrozivý stav nepoložil. Ještě do pauzy snížily a po ní se díky dvěma trefám Nicole Capattové přiblížily na rozdíl tří branek.

Do branky Česka nastoupila ve třetím zápase třetí brankářka. Odchovankyně malého oddílu z jihočeského Týna nad Vltavou Simona Werbynská si podobně jako obě její kolegyně v předchozích duelech vedla výborně a ve slabších pasážích tým výrazně podržela. I díky ní české dívky vedení udržely, na čemž nic nezměnily ani slepené góly ostravské Barbory Sedláčkové a kapitánky soupeřek Andrey Wildermuthové.

Naše reprezentantky zvítězily ve všech třech zápasech a ukázaly obrovský potenciál týmu. Nezbývá než se těšit, až se budou moci popasovat se stejně starými výběru Švédska a Finska.

Česko – Švýcarsko 7:4 (1:0, 5:1, 1:3)

Branky: 20. Beránková (Pekárková), 23. Cholinská (Vrlíková), 25. Cholinská (Faltusová), 31. Cholinská (Vrlíková), 33. Husková (Řezáčová), 35. Beráková (Pekárková), 56. Sedláčková (N. Kubečková) – 37. Wengerová (Tschudinová), 43. Capattová (Wildermuthová), 54. Capattová, 57. Wildermuthová (Riederová). Diváci: 103. Dodatečné nájezdy: 4:5 – nájezdy proměnily: 2x Cholinská, 2x Viplerová – 2x Thomiová, 2x Riederová, Wildermuthová; nájezdy neproměnily: 2x Pekárková, Sedláčková, Faltusová – Wildermuthová, Enzlerová, Becková.


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

 • Joe napsal:

  Dobrý, ale zase trochu přeháníme. Juniorky na začátku cyklu poráží Švýcarky při domácím turné v Berouně v každém cyklu už poněkolikáté po sobě.

  • Emanuel napsal:

   Ale ne třikrát za sebou.

   • OPRAVA napsal:

    Juniorky, které získaly na MS 2014 v Polsku bronzovou medaili,také porazily Švýcarky v přátelských utkáních v Králově Dvoře třikrát.Takže nic nového.Nicméně děvčatům se zápasy opravdu povedly a bylo se na co koukat. Gratulace k úspěchu!Jen tak dál!

Napsat komentář

*