18. 12. 2010 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Ostravské celky excelovaly, Kladno vydřelo body v Pardubicích

/AKTUALIZOVÁNO/ Vítkovice už jsou druhé. V duelu dvou loňských semifinalistů se radovali svěřenci Radomíra Mrazka po vítězství 7:3 v Mladé Boleslavi. Tým Chodova doma přestřílel Spartu 9:7, Kladno vydřelo body v Pardubicích a Liberec padl v Ostravě.

Pardubice – Kladno

Florbalový program nedělního odpoledne nenaplnilo jen finále Poháru České florbalové unie, ale i dva zápasy extraligy. Jeden z nich přinesl souboj Pardubic a Kladna.

Ve městě perníku se odehrálo neskutečné drama. Kladno mělo zápas dobře rozehraný, ale ve druhé polovině utkání se Pardubice probudily a byly místy lepším týmem.

Jenže ani tentokrát to na body nestačilo. Hvězda utkání totiž běhala na druhé straně. Kladenský Jan Louvar totiž šestnáct sekund před třetí sirénou dal branku na 6:5 a vystřelil Kladnu tři body.

FBC Ostrava – Liberec

Druhý nedělní duel měli na svědomí hráči ostravského FBC a Liberce. Ten měl duel skvěle rozehraný, ale nakonec odjel ze severu Moravy po porážce 5:8 s prázdnou.

Hráči z pod Ještědu měli do utkání skvělý vstup. První část vyhráli 2:0, ale náskok neudrželi. Ostrava se pěti brankami vrátila do zápasu. Po dvou třetinách svítil stav na tabuli 5:5 a třetí třetina měla rozhodnout o vítězi zápasu.

Ten ovlivnil moment z pětačtyřicáté minuty. Liberecký Teemu Tuhkanen vyfasoval pětiminutový trest a Ostrava toho využila. V dlouhé přesilovce se prosadila dvakrát a když další branku přidal Žák, bylo rozhodnuto.

Zápas se povedl zejména Petru Skácelovi. Ten zaznamenal sice jen jednu branku, ale zato pět gólových přihrávek.

Mladá Boleslav – Vítkovice

Souboj Mladé Boleslavi a Vítkovic, dvou nesmiřitelných týmu z loňského semifinále extraligy, se odehrál tentokrát ve městě automobilů a dopadl lépe pro hosty.

Mladá Boleslav postavila do branky méně ostříleného Krézka a ten v souboji se zkušeným Ciompou prohrával. Vítkovický gólman držel své spoluhráče zejména v první polovině zápasu, poprvé jej překonal až ve 32, minutě Fojta, který však snižoval už na 1:4.

Mladá Boleslav se sice poté dvakrát dostala na dostřel dvou gólů, Vítkovice ale zápas kontrolovaly a pojistku přidaly v předposlední minutě.

Zápas vyšel Karlu Ťopkovi, který dal dva góly a na jeden přihrál. Na straně Mladé Boleslavi se dařilo Fojtovi.

Chodov – Sparta

Hala na pražském Jižním městě se dočkala parádní přestřelky. V derby se nakonec radoval Chodov, který zdolal Spartu 9:7. Hosté tak poprvé od nástupu Václava Culky na trenérský post prohráli.

Sparta sice po celou dobu zápasu co se týče skore tahala za kratší konec provazu. Culkovým svěřencům se ale nezdála beznadějnou čtyřbranková ztráta a domácí tým si tak nemohl být ničím jistý.

Hosté sice prohrávali 1:5, 3:7 nebo 4:8 a nezlomilo je ani Pacanem neproměněné trestné stříleni. A tak nakonec deset minut před koncem stáhli na 7:8. Poslední dvě a půl minuty se dokonce Chodov bránil sparťanské power-play.

Definitivní podobu skore dal Matěj Jendrišák, který střelou do prázdné brány zkompletoval hattrick. Podobně úspěšný byl i Sparťan Filip Pacan.

Chodov odehrál zápas bez zraněných Davida Podhráského a gólmana Jana Baráka. V sestavě ale chyběl i Adam Štegl a letní posily Jiří Krečměr a Jan Freund.

Statistiky:

TJ JM Chodov – AC Sparta Praha Florbal 9:7 (4:3, 2:2, 3:2)

Branky: 4. Pražák (Šochman), 7. Jendrišák (Šochman), 11. Zozulák (Sýkora), 15. Jendrišák (Šochman), 27. Šochman (Jendrišák), 28. Šochman (Jendrišák), 42. Sýkora (Vrána), 47. vlastní branka, 60. Jendrišák – 13. Vrtiška (Moravec), 15. Berka (Pacan), 16. Pacan (Vaculík), 23. Pacan (Vaculík), 30. Mi. Soukup (Pacan), 45. Pacan (Vaculík), 50. Moravec (Marvánek). Rozhodčí: Dolanský, V. Sýkora. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 164.

Billy Boy Mladá Boleslav – 1. SC WOOW Vítkovice 3:7 (0:2, 2:2, 1:3)
Branky: 32. Fojta (Křenek), 33. Křenek (P. Bouška), 53. Fojta (Slaný) – 7. P. Suchánek (Polášek), 10. Tomašík (Polášek), 22. Jelínek (Ťopek), 31. Hubálek (L. Hrubý), 52. Ťopek (P. Suchánek), 59. Tokoš (Polášek), 59. Ťopek (L. Hrubý). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 272.

Pardubice – Kladno 5:6 (1:2, 1:1, 3:3)
Branky: 19:01 Petr Jelínek (Marek Ďopan), 27:24 Karel Brychta (Adam Šťastný), 46:41 Štěpán Vacík (Michal Janeček), 55:51 Filip Bahník (Marek Ďopan), 58:28 Filip Bahník (Adam Šťastný) – 02:20 Ondřej Slivka (Tomáš Leipner), 13:45 Jan Louvar, 22:44 Tomáš Leipner (Ondřej Kozák), 40:45 Tomáš Leipner (Jan Rössler), 44:03 Marek Sluka (Marek Zapletal), 59:44 Jan Louvar (bez asistence). Rozhodčí: Pavel Rýznar – Jiří Vidlař. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 197.

FBC Ostrava – Liberec 8:5 (0:2, 5:3, 3:0)
Branky: 23:43 Petr Skácel (Pavel Machala), 26:35 Pavel Machala (Petr Skácel), 30:28 Zdeněk Žák (Petr Skácel), 32:08 Dominik Hanic (Jiří Curney), 35:53 Dominik Hanic (Zdeněk Žák), 48:35 Jiří Curney (Petr Skácel), 49:50 Pavel Machala (Petr Skácel), 51:04 Zdeněk Žák (Petr Skácel) – 07:52 Jan Krupička (Vojtěch Krupička), 08:39 Vojtěch Krupička (Petr Salát), 21:25 Matěj Klucho (David Böhm), 27:22 Petr Salát (Vojtěch Krupička), 38:23 Petr Salát (Martin Blažek). Rozhodčí: Marek Nováček – Ondřej Vašíček. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváků: 125.