Zdeněk Žák v zápase Vítkovice - Chodov (2011). Foto: flickr Český florbal Zdeněk Žák v zápase Vítkovice - Chodov (2011). Foto: flickr Český florbal
5. 9. 2017 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

Žák a Chodov? Platnou smlouvu má u nás, vzkazuje švýcarský Grünenmatt

 Chodov představil novou posilu. Do Superligy se má vrátit Zdeněk Žák. Jenže také to může být úplně jinak. Florbalista, který se pyšní titulem s Vítkovicemi a zahrál si i památné finále mezi Tatranem a FBC Ostrava, má problém. Před sezonou podepsal smlouvu v UHC Grünenmatt a švýcarský klub to hodlá řešit.

Žák hrál poslední sezonu v Opavě, a když nevyšel postup do první ligy, začal přemýšlet o přestupu jinam. Naskytla se možnost angažmá ve Švýcarsku. Grünenmatt sice sestoupil z nejvyšší soutěže, ale i NLB je pro české hráče oblíbená liga. A tak se před novou sezonou dohodl hned s trojicí českých florbalistů. Matěj Smeták, Tomáš Nushart a Zdeněk Žák měli pomoci k návratu do elity. Ale zůstali jen dva.

Bohužel, na Czech Open oblékli dres Grünenmattu jen Nushart a Smeták. Zdeněk Žák na domluvený sraz nedorazil a dres s číslem 88, který pro něj byl připravený, zůstal jen u kustodů.

Grünenmatt na Czech Open vyhořel, prohrál všechny čtyři zápasy a bez slávy se vrátil zpátky domů. Českou stopou zůstal jen jediný gól Tomáše Nusharta. Jenže zástupce švýcarského klubu mrzel i přístup Žáka.

„Máme s ním podepsaný platný kontrakt. Měl se připojit k týmu, ale to se nestalo,“ sdělil webu florbal.cz Theo Reber, zástupce švýcarského klubu poté, co se dozvěděl, že Žák se dohodl na působení v týmu Chodova.

Grünenmatt ani nemohl dokončit transfer na IFF. „Řekl nám, abychom mu poslali formulář pro mezinárodní přestup. Jenže zpátky jsme ho už nedostali. Těsně před Czech Open pak poslal zprávu, že je nemocný. Od té doby nic,“ dodává Reber.

Grünenmatt ale s případem neskončil a hodlá podnikat další kroky. „Zdeněk Žák porušuje smlouvu, kterou s námi podepsal. Plánujeme v této věci kontaktovat i zástupce Českého florbalu,“ říká zástupce Grünenmattu.

Mezitím Chodov už i dokončil přestup Žáka. „Věděli jsme, že o odchodu do Švýcarska uvažoval, ale že má podepsanou smlouvu, jsme netušili. I proto jsme jednali jen s Opavou,“ říká trenér Chodova David Podhráský. Přesto Žák od úterý 5. září figuruje mezi hráči, kteří mohou hrát Superligu. Možná se to ale ještě zkomplikuje…


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

 • Včelka napsal:

  Copak Žák doteď nechodil do žádné školy a nevěděl, že existují jakási pravidla a písemné smlouvy ??

  Nebo jsou to jen klasické obstrukce švýcarské strany, kteří se chtějí v té jejich mizérii aspon trochu finančně zahojit na Chodově ??

  Zajímavé.

  • Sparťan "12" napsal:

   Tak všichni, kteří znají Zdeňka, tak ví, jaký je pohádkách a nebojím se říct i lhář. Problémy s ním byly už ve Vítkovicích, poté nasliboval i mimo florbal spoustu věcí, ale s dodržováním slibů si nikdy nic nedělal. Naopak, vymýšlení a pohádky, to s ním bylo často na pořadu dne.

   V tomto případě bych se vůbec nedivil a dokonce bych na to i vsadil, že Švýcaři jsou v právu a dokonce jim přeji, aby Zdeňkovi v tom pořádně vymáchali „tvář“ a udělali mu ostudu, protože on si ji už i z historie zaslouží … bohužel.

 • florbalfanda napsal:

  Jejda jejda to je ale překvapení 😀 a to jsem mu dával měsíc maximálně dva 😀 😀

 • Jarda napsal:

  Už zase dělá ostudu. Ten kluk už slíbil i modré z nebe, sedmilhář.

 • zanzik napsal:

  přijde, nafasuje a už o něm neuslyšíš :))

Napsat komentář

*