Litvínov vstoupil do nové sezony úspěšně. Foto: SK Bivoj Litvínov Litvínov vstoupil do nové sezony úspěšně. Foto: SK Bivoj Litvínov
19. 9. 2017 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Litvínov stále v čele, Black Angels rozstříleli Svitavy!

Druhé kolo florbalové 1. ligy je za námi. Stejně jako v prvním zápase si body za výhry připsaly Litvínov a Spartak Pelhřimov, tedy týmy, které minulou sezonu poskakovaly nad propastí sestupu.

Litvínov si připsal body proti Karlovým Varům po těsné výhře 7:6. Přitom vedl po první třetině o tři branky a soupeře k ničemu nepustil. Druhou část vyhrál v poměru 3:2 a o vítězi se zdálo být rozhodnuto. Hráči Hurrican se ovšem vzchopili, Litvínovu nasázeli čtyři branky a zadělali na drama. Ve vypjatém závěru se lídři tabulky ubránili a odvezli si tři body.

Dalším zajímavým zápasem bylo moravsko-slezské derby mezi Ostravou a Havířovem. Ještě půl minuty před koncem Ostrava prohrávala, po gólu Cabiše bylo srovnáno. Ten samý hráč o tři minuty později otočil zápas a přesnou střelou k tyči rozhodl o výhře domácích.

Výsledky 2. kola 1. ligy:

Spartak Pelhřimov – Kanonýři Kladno 9:4 (2:1, 4:2, 3:1)
Branky: 15., 34. a 38. Lisa, 2. Fučík, 27. Švrkala, 36. Knězů, 55. Vlach, 28. Charouzek, 60. Poduška – 14. Teslík, 22. Blažek, 24. Burian, 45. Richtr.

Fbš Hummel Brno – TJ Sokol Královské Vinohrady 4:3 (2:2, 0:0, 2:1)
Branky: 6. a 57. Mati, 15. Houbal, 54. Brom – 6. Kapucián, 17. Pecha, 42. Záň.

FB Hurrican Karlovy Vary – SK Bivoj Litvínov 6:7 (0:3, 2:3, 4:1)
Branky: 30., 45. a 46. Macek, 57., 58. Šnajdr, 37. Vavro – 1., 38. Pudil, 25., 54. Hocelík, 12. Skuhrovec, 19. Hulič, 27. Tichý.

MVIL Ostrava – Florbal Pegres Havířov 6:5p (2:2, 1:2, 2:1, 1:0)
Branky: 9. a 12. Němec, 59. a 63. Cabiš, 35. Jurdzin, 54. Tomiczek – 5. a 31. Vlach, 7. a 52. Kozlík, 49. Mžyk.

Black Angels – FbK TJ Svitavy 10:3 (4:0, 6:0, 0:3)
Branky: 9., 29. a 36. Renčín, 8. a 32. Bauman, 30. a 37. Kopecký, 3. Nekola, 4. Hněvkovský, 28. Havránek – 53. Musil, 53. Pakosta, 57. Savický.

Autor: Redakce Florbal.cz