Liberečtí florbalisté. Foto: Český florbal Liberečtí florbalisté. Foto: Český florbal
19. 11. 2017 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Tokoš dvěma asistencemi pomohl Vítkovicím k výhře, Liberec obral Pardubice o všechny body

V dresu Vítkovic už zase válí Martin Tokoš! Útočník, jenž prošel švédskými kluby Dalenem a Falunem, přispěl dvěma gólovými nahrávkami k výhře svého celku nad Spartou. Cennou výhru vybojovali v rámci 13. kola Superligy florbalisté Liberce, kteří zdolali Pardubice 8:6. Vedoucí Mladá Boleslav proti Brnu nezaváhala a zůstává v čele.

1. SC Vítkovice – Sparta Praha 6:2 (3:2, 0:0, 3:0)

Branky: 14. Delong (Tokoš), 18. Sladký (Rýpar), 20. Delong (Tokoš), 46. Delong (Jastřembský), 60. Rýpar (Firda), 60. Jan Šebesta (Rýpar) – 6. Košir (Marvánek), 12. Ujhelyi. Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. Diváci: 435.

Martin Tokoš už úřaduje! Ve svém druhém zápase po návratu do Vítkovic přihrál na oba góly Adama Delonga a ostravský klub tak i díky jeho příspěvku zdolal Spartu 6:2.

Hosté přitom zejména na začátku kladli velký odpor a už ve 12. minutě vedli po brankách Košira a Ujhelyiho 2:0. Jenže favorit skóre ještě do přestávky otočil a pak před 435 diváky zpečetil svou výhru. Vítkovice tak stále dýchají na záda vedoucí Boleslavi.

Sokol Pardubice – FBC Liberec 6:8 (2:1, 0:3, 4:4)

Branky: 11. Kourek (Brychta), 18. Kourek (Ďopan), 49. Ďopan (TS), 50. P. Pakosta (Bílý), 51. Teichman (Dlesk), 57. Teichman (Ďopan) – 9. Ferdan (Marek), 30. Valeš (Hrůza), 31. Baudisch (Hůza), 36. Kořínek (Vaníček), 43. Marek (Valeš), 44. Baudisch, 47. Kopecký, 60. Ferdan (Bitman). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 620.

Parádní divácká kulisa v Chrudimi, mraky gólů a nakonec tři body pro Liberec. Severočeši zvládli přestřelku na východě Čech lépe a v tabulce se tak posunuli na 12. příčku před Znojmo.

K vítězství jim před šesti stovkami diváků dopomohli dvěma trefami Prokop Ferdan a Jan Baudisch. Domácím utekl zápas na přelomu druhé a třetí třetiny, kdy Liberec odskočil na 7:2. Ačkoliv Teichman tři minuty před koncem snížil na rozdíl jediného gólu, na víc už Pardubičtí nestačili.

Florbal Mladá Boleslav – Bulldogs Brno 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)

Branky: 4. Gruber (Pluhař), 12. Tad. Chroust (Tom. Chroust), 29. Zakonov (Řehoř), 41. Natov (Curney), 59. Tom. Chroust, 60. Tom. Chroust (Bauer) – 7. Juhaňák (Coufal), 11. Ondráček (Nonn), 56. Coufal (Jurševskis). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 374.

Po vyrovnané úvodní části lídr Superligy zabral a duel s Bulldogs nakonec dovedl do vítězného konce. Třemi body se na výhře vedoucího týmu tabulky podílel Tomáš Chroust, přičemž oba své góly vstřelil až v samotném závěru střetnutí.

Mladá Boleslav má na prvním místě dvoubodový náskok na druhé Vítkovice, třetí Chodov je o čtyři body zpět, má ale jeden zápas k dobru.

Florbal Chodov – TJ Znojmo 11:5 (4:0, 4:3, 3:2)

Branky: 8. M. Koutný (Kotlas), 8. Pražan (M. Vávra), 11. M. Vávra (Sýkora), 19. Strachota (Žák), 21. Mikeš (Ondrušek), 21. Žák (M. Podhráský), 21. M. Koutný (Plíhal), 32. Strachota (Žák), 41. Ondrušek (M. Podhráský), 45. Žák (Strachota), 51. Ondrušek (Sýkora) – 22. Sláma (Virgl), 27. Kucharič, 37. Juříček (Martínek), 56. Kučera (Sláma), 57. Kucharič (Pánek). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Diváci: 107.

Chodov na domácím hřišti nepřipustil překvapení a nováčkovi ze Znojma nasázel 11 branek. Čtyřmi body se prezentoval Zdeněk Žák, o jeden méně nasbíral Tom Ondrušek.

Utkání bylo rozhodnuto už ve 21. minutě, kdy Pražané vedli 7:0. Pak trochu polevili a Znojmo ještě výsledek zkorigovalo na konečnou podobu.

Tatran Střešovice – Panthers Otrokovice 6:5 (2:1, 3:2, 0:2 – 1:0) po prodl.

Branky: 7. Svoboda (Váňa), 16. Slavík (Meliš), 25. Meliš (Sládeček), 36. Váňa (Svoboda), 38. Slavík, 62. Brautferger (Meliš) – 5. Kittel (Pešat), 28. Jurčík (Kittel), 35. Zapletal (Sovják), 55. Jurčík (Petřík), 56. Jurčík (Petřík). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 138.

Sezona Tatranu je, co se týče výsledků, hodně nevyrovnaná. Po výbuchu v Ostravě mladý tým Střešovic doma porazil Otrokovice v prodloužení. O vítěznou trefu se v 62. minutě postaral Brautferger.

Tatran se tak posunul na sedmou příčku před Bohemians. Na čtvrté Panthers ztrácí po vzájemném souboji tři body.