Vítkovice si v derby zastřílely. Foto: Český florbal Vítkovice se radují z výhry. Foto: Český florbal
26. 11. 2017 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice nastřílely v derby Ostravě 11 gólů, nadělovaly i Otrokovice

Vítkovice v derby demonstrovaly svou sílu. Ostravskému FBC nasázely ve třetí třetině sedm branek a derby ovládly 11:3. Hattrickem k tomu dopomohl Marek Bräuer. Pořádně si zastříleli také otrokovičtí Panthers, kteří zdolali Českou Lípu vysoko 13:4.

Ostrava se v první třetině derby držela. Jako první šla dokonce do vedení a ještě v 19. minutě dokonce držela vyrovnaný stav. Jenže pak Vítkovice odskočily a náskok už do konce zápasu nepustily. Naopak.

Bräuer zkompletoval hattrick, Delong s Rýparem si připsali po dvou brankách a navrátilec Martin Tokoš zapsal dva body. Vítkovice se tak na čas posunuly do čela Superligy před Mladou Boleslav.

Vysoké vítězství si připsaly rovněž Otrokovice. Na domácí půdě deklasovaly nováčka z České Lípy 13:4. Skvělým výkonem a sedmi body k tomu přispěl Lukáš Pešat. Česká Lípa možná trochu doplatila na náročný program, když včetně poháru odehrála už třetí utkání během šesti dnů.

Po dvou porážkách v řadě se z vítězství radují florbalisté Pardubic. Sokolové si stejně jako Otrokovice poradili s nováčkem, Ústí porazili 7:3. Zisk tří bodů je tak posunul na pátou příčku tabulky. Zítra 14. kolo pokračuje dalšími třemi zápasy.

FBC Ostrava – 1. SC Vítkovice 3:11 (2:3, 0:1, 1:7)

Branky: 9. Hrabal (Sládek), 19. Klimscha (Hrabal), 46. Křiva (Hrabal) – 14. Jastřembský (Tokoš), 16. Rýpar (Hájek), 19. Rýpar (Hájek), 24. Gál (Vilím), 42. Delong (Sladký), 43. Bräuer (Gál), 48. Besta (Hrubý), 51. Delong (Besta), 55. Bräuer (Besta), 57. Tokoš (Souček), 60. Bräuer (Hrubý). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 347.

Sokol Pardubice – Florbal Ústí 7:3 (2:0, 4:2, 1:1)

Branky: 10. Oubrecht, 19. Kourek (Krigovský), 21. P. Pakosta, 26. Petr (P. Pakosta), 31. Dlesk (Ďopan), 35. Krigovský (Kourek), 41. Gregor (Dlesk) – 21. Fuchsig (Krbec), 22. Krbec (Kühnel), 59. Josef Novák. Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 535.

Panthers Otrokovice – FBC Česká Lípa 13:4 (4:0, 4:1, 5:3)

Branky: 1. Zapletal (Švajný), 7. Pešat (Mich. Nagy), 8. Kostka (Petřík), 18. Kittel (Pešat), 21. Pešat (Sovják), 26. Petřík (Zapletal), 30. Szweda (Pešat), 37. Zapletal (Petřík), 41. Pešat (Sovják), 49. Švajný (Pešat), 52. Jurčík (Švajný), 53. Zapletal (Pešat), 59. Zapletal (Ťopek) – 26. Karel, 43. Mlejnek (Vnuk), 47. Kněžour (Ekl), 60. Jansa (Mlejnek). Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 380.