31. 3. 2014 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Falun otočil vývoj série s Pixbem, blíž k finále má také Storvreta

Falun má po roce opět nakročeno do finále Superligy. Proti Pixbu se mu podařilo zvítězit v předchozích 2 duelech a otočit tak vývoj semifinálové série. Blíž do finále má také Storvreta, která vede nad AIK 2:1 na zápasy.

Falun nejprve rozstřílel Pixbo 8:2 a v rámci 3. utkání triumfoval v prodloužení. Ve víkendových zápasech se činili hlavně Rasmus Enström, Billy Nillson a Alexander Galante Carlström. Všichni zmiňovaní nasázeli v sobotu do sítě Pixba po 2 brankách a k tomu přidali úspěšné zásahy i v nedělním duelu. Carlström navíc 3. utkání svým gólem v prodloužení rozhodl.

Storvreta v sobotu sice padla smolně v prodloužení, v neděli však Mika Kohonen a spol. zvítězili 5:2 a opět se ujali vedení v sérii. Co však potěší nejednoho fanouška tohoto klubu, na hřiště se vrátil kanonýr Hannes Öhman. Ten se v úvodu play off rozhodl na čas přerušit své angažmá ve švédském týmu, jelikož se musel potýkat s tragickými událostmi v rodině. Nyní je však zpátky a v nedělním duelu přispěl k výhře svého celku gólem.

Výsledky – semifinále:
Falun – Pixbo 8:2 (1:0, 4:2, 3:0)

Branky: 19. a 60. Enström, 22. a 39. Skog, 24. a 51. B. Nilsson, 36. a 56. Galante Carlström – 29. a 33. Malmström. Diváci: 1870.

Storvreta – AIK Stockholm 3:4p (1:0, 1:2, 1:1 – 0:1)
Branky: 18. Mika Kohonen, 36. Jacobsson, 56. Hyvärinen – 35., 52. a 64. K. Nilsson, 32. Dahlkvist. Diváci: 1946.

Falun – Pixbo 5:4 (3:0, 1:1, 0:3 – 1:0) po prodl.
Branky: 9. a 66. Galante Carlström, 12. B. Nillson, 19. Enström, 21. Johansson – 48. a 52. Östholm, 27. Julkunen, 50. Henriksson. Diváci: 2141. Stav série: 2:1.

Storvreta – AIK Stockholm 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Branky: 12. a 51. Sundstedt, 2. Jacobsson, 48. F. Holtz, 59. Öhman – 30. Iraeus, 60. Dahlqvist. Diváci: 2267. Stav série: 2:1.