Brno se soustředilo na důslednou obranu. Foto: Český florbal
14. 1. 2018 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Pardubice ztratily bod s Brnem, Vítkovice vyhrály přestřelku v Liberci

Buldoci zaskočili poctivou obranu Pardubice a padli až v prodloužení při hře bez brankáře po výsledku 3:4. Vítkovice porazily Liberec vysoce 12:6, domácí srazil výpadek ve druhé třetině, kdy inkasovali pětkrát během deseti minut.

SOKOL PARDUBICE – BULLDOGS BRNO 4:3 PO PRODL. (2:2, 0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 4. Kourek (Krigovský), 18. Ďopan (Teichman), 41. Teichman, 61. P. Pakosta (Levínský) – 7. Koláčný (Voltner), 16. Kadlec (Michálek), 23. Coufal (Juhaňák). Rozhodčí: Černý a Janoušek. Vyloučení: 3 + Michal Janeček 10:1. Využití: 0:0. Diváci: 475.

Už to bude skoro dva měsíce, co naposledy hráči Brna slavili vítězství. V zápase s Pardubicemi k němu byli blízko, výhra jim utekla v prodloužení.

V nepříliš záživném utkání se vystřídaly oba týmy ve vedení, ale ani jeden z nich neodskočil na náskok více jak jedné branky.

Brnu nepomohlo ani výhoda po vyloučení Michala Janečka a Pardubice na začátku poslední třetiny zvládly vyrovnat. V prodloužení hostům nevyšel risk, do odkryté branky se trefil Přemek Pakosta.

FBC LIBEREC – 1. SC VÍTKOVICE 6:12 (3:5, 1:5, 2:2)

Branky: 8. Strobach, 10. Salát (Veselý), 17. Valeš (Ferdan), 33. Valeš (Ferdan), 51. Veselý (Hůza), 55. Salát (Balatka) – 1. Rýpar (Firda), 2. Besta (Tokoš), 8. Delong (Besta), 11. Jan Šebesta (Rýpar), 19. Němec (Hrubý), 32. Besta (Tokoš), 33. Rýpar (Hájek), 34. Delong (Besta), 37. Jastřembský (Tokoš), 39. Delong (Rýpar), 50. Gál (Němec), 60. Vilím (Gál). Rozhodčí: Valenta a Žďárský. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 286.

Již prvních deset minut přineslo pět branek, Liberec dokázal velmi rychle zareagovat na góly Vítkovic. Severočechům se dařilo být na dostřel až do půlky druhé části, kdy přišel zvrat.

Vítkovice přidaly několik branek a zvýšily náskok na 10:4, ve zbytku času se tak už utkání spíše jen dohrávalo. Více bodů si připsalo hned několik hráčů z týmu aktuálního finalisty poháru, hattrickem přispěl Adam Delong. Čtyři body si připsali Rýpar a Besta.

Již zmíněné finále poháru čeká Vítkovice v úterý od osmi hodin, kdy se střetnou s Mladou Boleslaví.

Vítkovice rozhodly ve druhé třetině. Foto: Český florbal

Autor: Ondřej Sluka