Hráči ostravského FBC slaví! Foto: Ladislav Káňa Hráči ostravského FBC slaví! Foto: Ladislav Káňa
17. 2. 2018 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Ostrava výhrou nad Pardubicemi zdramatizovala boj o play off! Bohemians ovládli derby

Tak přeci jen ještě není všechno hotové! Ostrava v přímém souboji o osmou příčku porazila Pardubice a stáhla jejich náskok na pouhé tři body. FBC tak bude mít dvě kola na to, aby tuto ztrátu smazalo. K výhře dopomohl Ostravanům hattrickem Jakub Mendrek.

FBC Ostrava – Sokol Pardubice 5:4 (1:2, 2:0, 2:2)

Branky: 15. Eichner (Hrabal), 23. Mendrek (Daniš), 30. Šindler (Mendrek), 45. Mendrek (TS), 54. Mendrek (Kuczera) – 12. Zozulák (Teichman), 20. Teichman (Burian), 51. Zozulák (Burian), 58. Kourek (Ďopan). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 153.

Utkání začalo lépe pro hosty, kteří se ve 12. minutě po brance Zozuláka ujali vedení a po první části vedli 2:1. Jenže pak převzali iniciativu domácí, smazali náskok Pardubic a otočili vývoj utkání ve svůj prospěch.

A když ve 45. minutě proměnil Mendrek nájezd, bylo to už 4:2 pro FBC! Hosté ještě dvakrát stačili snížit, ovšem Mendrek zkompletoval hattrick a vystřelil Ostravanům tolik důležité vítězství.

Ostravu ve zbývajících dvou zápasech čekají Ústí a Tatran, Pardubice se utkají s Libercem a Otrokovicemi. V případě rovnosti bodů mají lepší bilanci ze vzájemných zápasů o jeden gól Pardubičtí.

Proměněný nájezd Jakuba Mendreka znamenal gól na 4:2

1. SC Vítkovice – TJ Znojmo 8:1 (4:0, 1:0, 3:1)

Branky: 8. Bräuer (Delong), 11. Jastřembský (Besta), 16. Tokoš (Sladký), 20. Hubálek (Delong), 39. Rýpar (Hájek), 49. Jastřembský (Jankulár), 50. Hájek (Hubálek), 55. Delong (Tokoš) – 51. Horák (Sláma). Rozhodčí: J. Filipčík, O. Filipčík. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 123.

Jednoznačná záležitost pro domácí, kteří už po úvodním dějství vedli v poklidu 4:0. Znojemští se nakonec své jediné trefy v zápase dočkali až v 51. minutě, kdy Filip Horák korigoval skóre na 1:7.

Domácí poté v závěru přidali ještě jeden gól. Třemi body se na vítězství Vítkovic podílel Adam Delong, dva góly vstřelil Jan Jastřembský. Vítkovice mají stejně bodů jako první Chodov, ovšem horší skóre.

Panthers Otrokovice – FBC Liberec 6:7 (2:2, 2:1, 2:3 – 0:0) po sam. náj.

Branky: 8. Zapletal (Ťopek), 17. Jurčík (Petřík), 25. Jurčík (Pešat), 26. Szweda (Vykopal), 43. Pešat (Vykopal), 53. Szweda (Uhrinovský) – 8. Šoltys (Bitman), 20. Ferdan (Strobach), 24. Baudisch, 46. Valeš (Ferdan), 47. Marek (Hrůza), 58. Hrůza (Ferdan), rozh. náj. Hrůza. Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 275.

Liberec nevyhrál za tři body a ztratil tak i teoretickou šanci na postup do play off. Stále však má o co hrát, aby se vyhnul boji o záchranu. Z tohoto pohledu jsou dva body získané na hřišti čtvrtých Otrokovic velmi cenné.

A to na začátku třetí části prohrávali Severočeši 3:5. Náskok domácích ale dokázali vymazat a za remízového stavu duel dospěl až k samostatným nájezdům. Za Liberec se prosadili Salát a Hrůza, za Otrokovice pouze Michal Nagy. Třemi body se v utkání kromě autora vítězné trefy Vojtěcha Hrůzy prezentoval také Prokop Ferdan.

FbŠ Bohemians – Tatran Střešovice 6:3 (1:0, 2:0, 3:3)

Branky: 16. Poláček (Miščík), 32. Cabejšek, 37. P. Šebek (Cabejšek), 50. Šárka (Krebner), 51. Čihák (D. Šimek), 58. Cabejšek – 53. Marek Beneš (Tlapák), 55. O. Němeček (Marek Beneš), 59. Komárek (Vítovec). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. Diváci: 212.

Bohemians v úvodních dvou třetinách dominovali a vytvořili si tříbrankový náskok, který nakonec udrželi až do závěrečné sirény. Hosté ze Střešovic se totiž začali prosazovat až sedm minut před koncem, což už bylo na obrat pozdě.

Třemi body přispěl domácím k triumfu Daniel Cabejšek. Klokani se po vítězství 6:3 alespoň dočasně posunuli na pátou pozici superligové tabulky a na Tatran si vytvořili čtyřbodový náskok.