Domácím se povedla třetí třetina. Foto: Bulldogs Brno, Český florbal / MAD Studio
19. 3. 2018 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Play down: Série jsou po druhém víkendu vyrovnané

Série play down jsou po víkendu vyrovnány. Ústí potvrdilo výhodu domacího prostředí a těsně zvítězilo v obou utkáních. Nerozhodný stav platí i pro moravskou sérii Brna a Znojma. Nejdříve dokázalo Znojmo zvítězit po samostaných nájezdech, ve druhém utkání ale podlehlo 4:7.

Ústí v obou utkáních zvítězilo o jedinou branku, sobotní zápas ukončil necelou minutu a půl před koncem Radek Kužel. Otáčet průběh ale muselo Ústí i v neděli, ve čtvrtém utkání byla klíčová branka Vojtěcha Esterky na 5:3 v 55. minutě. Hostující Liberec dokázal z následného tlaku vytěžit už pouze jednu branku.

Otočit zápas se podařilo i Znojmu, které dohánělo ztrátu 2:4. Od výhry v základní části jej ještě připravil dvě a půl minuty před koncem Václav Černoch, v nájezdech ale byli hosté úspěšnější. Úkázkový obrat byl k vidění v neděli, kdy Znojmo po čtyřiceti minutách vedlo 3:1. Třetí část ovládlo suverénně 6:1 Brno a srovnalo sérii na 2:2.

SOBOTNÍ ZÁPASY 3. KOLA PLAY DOWN:

FLORBAL ÚSTÍ – FBC LIBEREC 6:5 (1:2, 1:0, 4:3)

Branky: 8. Kopecký (Krbec), 26. Stummer, 53. Esterka (Kolstrunk), 54. Kolstrunk (Kopecký), 57. Kopecký (Kolstrunk), 59. Kužel (Stummer) – 11. Balatka (Strobach), 13. Veselý (Salát), 47. Valeš (Ferdan), 49. Kořínek (Baudisch), 51. Valeš (Ferdan). Rozhodčí: Čížek a Laštovička. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 323.

BULLDOGS BRNO -TJ ZNOJMO 5:6sn (1:1, 3:1, 1:3, 0:1)

Branky: 15. Juhaňák (Mráz), 22. Ondráček (Kadlec), 30. Žižka (Ondráček), 32. Černoch (Bauer), 58. Černoch – 14. Procházka (Novák), 26. Salava (Pánek), 53. Krejčíř (Číhal), 56. Kucharič (Šindelář), 57. Šindelář (Kucharič), rozh. náj. Šindelář. Rozhodčí: Kačer a Vašíček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:2. Diváci: 309.

NEDĚLNÍ ZÁPASY 4. KOLA PLAY DOWN:

FLORBAL ÚSTÍ – FBC LIBEREC 5:4 (0:1, 3:0, 2:3)

Branky: 22. Josef Novák (Krbec), 30. Kolstrunk (Kühnel), 36. Esterka (Kopecký), 53. Krbec (Kolstrunk), 55. Esterka (Kolstrunk) – 2. Strobach (Kroupa), 50. Veselý (Salát), 54. Veselý (Marek), 60. Veselý (Valeš). Rozhodčí: Pangerl a Šedivý. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. Diváci: 314.

BULLDOGS BRNO – TJ ZNOJMO 7:4 (1:2, 0:1, 6:1)

Branky: 17. Juhaňák (Bauer), 43. Černoch (Ondráček), 49. Ondráček (Juhaňák), 53. Ondráček (Kadlec), 55. Černoch (Žižka), 60. Komínek (Coufal), 60. Ondráček (Černoch) – 7. Kucharič (Pánek), 20. Kucharič (Pánek), 36. Šindelář (Kucharič), 53. Kucharič (Šindelář). Rozhodčí: Kamil Sojka a Tomáš Sojka. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Diváci: 480.