Jana Christianová mění Ivanti Tigers za Chodov. Foto: Flickr IFF
7. 8. 2018 Extraliga žen (9) KOMENTÁŘŮ

Christianová mění Ivanti Tigers za Chodov, kam míří také Hanzlíková. Posilují také Panthers

 Florbalistky Chodova získaly do kádru dvě výrazné posily. K rivalovi ze stejné městské části totiž zamířily brankářka Jana Christianová a útočnice Tereza Hanzlíková, které poslední sezonu společně odehrály za Ivanti Tigers. Ivanti Tigers zároveň ztratí kompletní brankářskou dvojici z minulé sezony, na hostování v Panthers se totiž domluvila Karolína Červová.

Že do Chodova zamíří Tereza Hanzlíková se v záklusí říkalo již dlouho, konečně její nový klub se snahou o její získání prezentoval také na vlastním webu. Nakonec ale z Ivanti Tigers získal nejen Hanzlíkovou, ale také Janu Christianovou.

Jana Christianová již v chodovských barvách. Foto: Florbal Chodov

Christianová byla dlouhodobě považována za jednu z nejlepších brankářek na světě, byla jedničkou na bronzovém šampionátu v roce 2011 a po svém návratu k florbalu se stala opět reprezentační jedničkou v cyklu, který vyvrcholil loňským šampionátem v Bratislavě. Hanzlíková posílila Tigers teprve před minulou sezonou, když přišla na hostování z Vítkovic.

Ivanti Tigers ale budou muset najít úplně novou brankářskou dvojici. Dosavadní dvojka Karolína Červová se totiž domluvila na působení v Panthers Praha, za který nastoupí již na Czech Open, stejně jako Dominika Steinbachová.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Jan napsal:

  Ten Štegl je stejně frajer 😀 😀 snad mu tam vůbec někdo zůstane, na ty jeho rozumy…

 • Fanousek napsal:

  Nechat si utéct , nejlepší golmanku, výborně pane Štegl

 • Petr napsal:

  Kristýna Karli z Florbalové akademie MB do Tigers Jižní Město – přestup.

  Brána částečně vyřešena.

  PS Nahradit Jelínka Šteglem byl opravdu grandiózní nápad. Takže opět návrat k úpadku?

  • Jaroslav napsal:

   …je škoda, že to vůbec hodnotíte – o důvodech odchodu pana trenéra Jelínka z Tigers máte zjevně velmi málo informací na to, abyste na to mohl mít objektivní názor — zkuste se zeptat přímo pana Jelínka, třeba vám férově přizná, proč musel být vyhozen a proč nemůže působit v týmu, který vedou odpovědní a rozumní lidé…:(

   • Petr napsal:

    Děkuji za vysvětlení. Máte pravdu, konkrétní informace nemám a o vyhazovu jsem nevěděl. Pokud byl problémem pana Jelínka jeho dřívější problém, kvůli kterému musel opustit i jedno ze svých předchozích působišť, pak to plně chápu, jde o neslučitelné věci. Jen je to velká škoda, protože při trénování měl výsledky a tým se za jeho působení zvedl po několika letech postupného herního úpadku.

    • Jaroslav napsal:

     …ano, souhlasím! z pohledu změny stylu, celkového herního projevu a v neposlední řadě také výsledků Tigers/Herbadentu je to škoda…:(

 • Nemo napsal:

  Každý tým musí mít jistotu v bráně Nechat si utéct repre jedničku k největší konkurenci a i druhou (nikoli horší) gólmanku jinam, to mi hlava nebere…

  Brankářka z MB (jejíž jméno je mezi florbalovou veřejností téměř neznámé) může jen překvapit, ale obávám se, že se to nestane.

  Letos vidím pouze dva favority v ženské extralize: Vítkovice a Chodov. Tigers se přes třetí příčku nedostane.
  Černým koněm pro mě bude Jičín a právě Panthers, kam odešly právě Červová a Steinbachová…

  • Petr napsal:

   Mezi brankáři jméno Kristýny Karli známé je. Je to vysoká a pohotová brankářka a od mlada v různých výběrech. Spekulovat o jejích budoucích výkonech je předčasné, i když rozdíl mezi druhou nejvyšší a nejvyšší soutěží v ženách je propastný.

   Pokud jste byl na jednom z předchozích superfinále v Praze v roce 2015, mohl jste ji vidět ve finále středních škol, chytala za kluky.

 • Vítek napsal:

  Jsem srdcem čistě Vítkovičák, ale napsat že letos jedeme na titul je absolutní hloupost. Čeká nás přestavba kádru po bolestivých odchodech. Superfinále 2019 – Chodov a Ostrava.

Napsat komentář

*