Náchodu se podařilo zvítězit za tři body.
2. 10. 2018 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Hattrick hájí první příčku, Náchod se dočkal výhry za tři body

5. a 6. kolo odehráno, výslednou je Brno na čele, poté co si připsalo šest bodů , první body pro Náchod. Karlovy Vary stejně jako České Budějovice z dvojice zápasů vytěžily pět bodů. Dařilo se také Ústí a Torpedu Havířov. V utkání určeném pro školáky se utkalo domácí Kladno a Black Angels, padlo dvacet šest branek, na konci byli šťastnější Pražané.

Souboj geograficky blízkých soupeřů se odehrál v Ústí nad Labem, kam zavítali hráči Litvínova. Úvod patřil domácím a branky padaly v rychlém sledu, především ale do branky Bivoje. V druhé části došlo ke snížení vedení domácích, ti si ale výsledek pohlídali a ve třeté části přidali po čtyřech brankách. Výrazně se přičinil Viktor Kopecký svými čtyřmi góly, k těm přidal ještě jednu přihrávku.

Po prvních bodech sahala Ostrava v Praze Čakovicích proti Black Angels. Hosté sehráli vyrovnanou partii s mírným favoritem, pokaždé dokázali srovnat krok. Ze stavu 4:4 dal rozhodující zásah Ludvík, čímž přisoudil body Pražanům.

Přesvědčivý výkon předvedli hráči Chomutova proti Startu98. Domácím se vyšel vstup do utkání, třetinu ovládli 4:0, v prostřední části se prosadily i Kunratice, ale Chomutov zopakoval výsledek z první třetiny a zvítězil pohodlně.

Petrovice nastoupily na Torpedo v tempu a hosté museli dohánět handicap 2:0, se kterým se ještě běhěm první třetiny dokázali vypořádat a dokonce vedli. Dále se dařilo hostům prosazovat a už Petrovice výrazněji do zápasu nepustili.

Střetnutí Brna a Slovanu Havířov mělo jednoznačný průběh. Dvojice Coufal – Ondráček se opět podílela na výhře domácích. Slovan se po prvé prosadil až ve třetí třetině, což už bylo pozdě, domácím se stroj nezasekl a stále nacházel cestu do soupeřovy branky.

K překvapení došlo, když si Štíři z Budějovic vyšlápli na Kanonýry z Kladna. Domácí skvěle začali a Kladnu se nedařilo držet krok. Když v druhé třetině vedli Štíři už o pět branek, podařilo se Kanonýrům dvakrát prosadit a do třetí třetiny šli s tříbrankovým mankem, které nakonec nestáhli.

Karlovy Vary přijely do Plechárny v Náchodě a odvážejí tři body. Na branky vyrovnanou první třetinu vystřídala ta, která lépe vyšla hostům, kteří nakonec dokázali udržet dvoubrankové vedení. Rytíře z Náchoda po zápase s Huricanem čekal výjezd do Ostravy, ve které se jim vydařila zejména druhá třetina 0:4 a berou tak premiérové tři body za výhru 2:4.

Účastník loňského Play-off Start98 se v nové sezonně trápí, na jeho vlastním hřišti je o všechny tři body připravil celek Petrovic. Úvodní trefa byla z hole domácích, ale Petrovitčtí v průběhu skóre otočili, Start se držel relativně na dostřel, ale ve třetí třetině se podařilo hostům opět odskočit a dotáhnout zápas do vítězného konce.

Tým z lázeňského města, Hurrican Karlovy Vary, v neděli přivítal Chomutov. Domácí nabyli vedení 3:0, jenže Chomutovští měli v silách vyrovnání, na moment i vedli, ale Vary kontrovaly a poměrně vypjaté utkání dospělo do prodloužení, v něm žádný z týmu branku nevsítil. Na řadu přišly samostatné nájezdy, rozhodující proměnil Marek Mandler.

Kladenský school match nabídl velkou podívanou, především co do počtu branek, kterých ve výčtu padlo dvacet šest. První třetina 3:6 vyzněla lépe pro Anděly. Kanonýři se nedostali během zápasu ani jednou do vedení a i přes tlak v závěru, umocněný pětiminutovým vyloučením, na vyrovnání nedosáhli.