Ostrava obrala Mladou Boleslav o bod a sama tak udělala malý krůček k účasti v play off. Foto: Ladislav Káňa, FBC Ostrava. Ostrava obrala Mladou Boleslav o bod a sama tak udělala malý krůček k účasti v play off. Foto: Ladislav Káňa, FBC Ostrava.
8. 2. 2019 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Boleslav i Chodov ztratily bod, do čela se tak vrátila Sparta

Závěr zápasu v Ostravě stál za to. Mladá Boleslav 41 vteřin před koncem šla zásluhou Řehoře do těsného vedení. Jenže to vydrželo hostům pouze třicet vteřin, pak totiž na druhé straně srovnal Šindler. Boleslavští nakonec zvrátili zápas na svou stranu až v prodloužení. Ztráta jednoho bodu tak znamená, že na čele po včerejší výhře nad Vinohrady setrvá pražská Sparta.

Sparťany včera nasměrovala k výhře už úvodní část zápasu. V 53. vteřině proměnil bleskový brejk Ujhelyi a poslal domácí do vedení. Ještě do konce úvodní dvacetiminutovky se prosadili Krejča a po pěkné kombinaci Křenek. Sparta i nadále navyšovala skóre a nakonec porazila SKV 10:2. Zisk tří bodů jí dával jistotu, že se minimálně na den vrátí na vedoucí pozici Tipsport Superligy.

Jenže Boleslav šanci nahradit Spartu na prvním místě nevyužila. Ostravské FBC od začátku střetnutí kladlo velký odpor a vedlo 1:0 a 2:1. Až ve 42. minutě, kdy se trefil Tomašík, šli poprvé do vedení obhájci trofeje. V něm však nevydrželi ani minutu. Za stavu 3:3 následoval bláznivý závěr, ve kterém se oba týmy trefily jednou. Triumf v prodloužení zajistil Boleslavi svým druhým gólem v zápase Tomašík.

Bod ztratil také Chodov, který se doma utkal s Pardubicemi. Celku z Jižního Města se nevydařila úvodní třetina zápasu. Nejprve se prosadil Černý a ve 13. minutě měli hosté možnost samostatného nájezdu. Šmíd však šanci jít do dvoubrankového vedení nezužitkoval. Chodov v prostřední třetině skóre otočil ve svůj prospěch, ovšem byly to opět Pardubice, které si v závěrečném dějství dvakrát zajistily jednogólový náskok.

Srovnání na 5:5 pak přišlo z hole Krbce. Po dvou minutách prodloužení rozhodl zápas Ondrušek. Chodov zůstane na čtvrtém místě, třetí Vítkovice totiž braly na domácí půdě všechny tři body. Ostravané porazili Bohemians 7:4. Na výhře se čtyřmi body podílel Lukáš Hájek, dobrým výkonem se prezentoval také dvoubodový Ondřej Firda. Klokani se budou muset ještě hodně prát o účast v play off. Aktuálně z elitní osmičky vypadli a na osmou Ostravu ztrácejí bod.

Jistotu vyřazovací části už má pátý Tatran. Šesté Otrokovice (32 bodů), které si dnes odvezly dva body z České Lípy, sedmý Liberec (32), osmá Ostrava (30) a devátí Bohemians (29) si to rozdají o čtyři místenky v boji o titul. Česká Lípa se naopak díky zisku jednoho bodu přiblížila těsně za desáté Vinohrady. Deváté a desáté místo po základní části znamenají udržení v nejvyšší soutěži pro nadcházející ročník.

Páteční výsledky 23. kola:

FBC Ostrava –  Florbal Mladá Boleslav 4:5 (1:0, 1:2, 2:2 – 0:1) po prodl.

Branky: 14. Mendrek (Eichner), 30. Daniš (Sládek), 43. Hrabal, 60. Šindler (J. Bauer) – 23. Řehoř (Bína), 40. Natov (Höffer), 42. Tomašík (Tadeáš Chroust), 60. Řehoř (Tomašík), 61. Tomašík (Natov). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 161.

FBC Česká Lípa – Panthers Otrokovice 4:5 (2:0, 1:3, 1:1 – 0:1) po prodl.

Branky: 9. Štěrba (Novotný), 20. Vlček (Dzierža), 22. Krajcigr (Novotný), 44. Tichý (Štěrba) – 27. Gál (Pešat), 31. Kittel (Pešat), 39. Pešat (Zapletal), 43. Vykopal (Gál), 61. Gál (Zapletal). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 285.

Florbal Chodov – Sokol Pardubice 6:5 (0:1, 3:1, 2:3 – 1:0) po prodl.

Branky: 35. Matejčík (Mikeš), 39. Pražan (Maxa), 40. Ondrušek (Matejčík), 47. Maxa (Matejčík), 56. Krbec (M. Vávra), 62. Ondrušek (Pražan) – 6. Černý (Šmíd), 38. Šmíd (Prix), 42. Žáček (Černý), 44. Černý (Oubrecht), 55. Kourek. Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 88.

1. SC Vítkovice – FbŠ Bohemians 7:4 (3:1, 2:2, 2:1)

Branky: 12. Firda (Besta), 14. Černý (Firda), 15. Hájek, 26. Bräuer (Jan Šebesta), 39. Řezanina (Hájek), 47. Hubálek (Hájek), 60. Bräuer (Hájek) – 11. Kindl (Ďopan), 31. Krebner (Čihák), 34. Kieler (Šebek), 52. Kieler (Růžek). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:2. Diváci: 144.

Čtvrteční předehrávka 23. kola:

Sparta Praha – TJ Sokol Královské Vinohrady 10:2 (3:0, 5:1, 2:1)

Branky: 1. Ujhelyi (Svatoš), 9. Krejča (Časar), 12. Křenek (Ujhelyi), 26. Kareš (Svatoš), 29. Marvánek, 30. Garčar (TS), 33. Ujhelyi (Svatoš), 35. Kareš (Ujhelyi), 49. Remeš (Burian), 54. Pažák (Časar) – 25. Kapucián (Vnuk), 43. Gregor (Linhart). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:2, navíc Burian (Sparta) 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 235.

Úterní předehrávka 23. kola:

TJ Znojmo – Bulldogs Brno 9:4 (2:0, 2:1, 5:3)

Branky: 5. Kucharič (Šindelář), 16. Horák (Pánek), 28. Kucharič (Pánek), 35. Pánek (Kucharič), 46. Kladivo (Ďuriška), 46. Horák (Procházka II), 53. Pánek (Šindelář), 58. Novák (Procházka II), 60. Kucharič (Procházka) – 36. Koláčný (Surkoš), 50. Ulman (Vojtíšek), 59. Kadavý (Surkoš), 60. Koláčný (Grlický). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 475.