Židenice slaví nečekanou výhru nad Bohemians. Foto: FbŠ Bohemians
11. 2. 2019 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Židenice otočily zápas na Bohemians, Jičín a Panthers mají jistotu play off

Židenice se v extralize žen postaraly o další překvapení. Poté, co obraly o bod FBC Ostrava si nyní vyšláply na Bohemians a získaly všechny body po výhře 4:3. Boj o play off se zároveň zúžil pouze na Tatran s Olomoucí. Prohra Hanaček s Chodovem poslala totiž do play off Panthers, Jičín si pak účast v bojích o medaile uhrál sám díky výhře nad Plzní.

V pátek získaly bod proti Ostravě, v neděli zase skalp Bohemians. Řeč je o florbalistkách Židenic, které v posledních deseti minutách rozhodly o zvratu v utkání. Zápas pro ně začal dobře, ve 22. minutě vedly 2:0, jenže druhá polovina zápasu nejprve patřila Bohemians.

Zelenobílý tým nejprve snížil a povedl se mu nástup do třetí části, když ve 44. minutě vyrovnal. Za dalších sedm minut ale vyrovnala v přesilové hře Dernerová a dvě minuty před koncem rozhodla Silvia Tomová. „Zajímavý zápas, mnoho pohledných i ošklivých situací. V první třetině to byl hodně útočný florbal, pro diváky určitě zajímavost. Druhá třetina bohužel zcela změnila obraz hry. A ve třetí už se jen bojovalo. Nakonec se ukázalo, že v holkách třímá vítězný duch. Jen jsme si na něj museli počkat do téhle fáze soutěže,“ zhodnotila nečekanou výhru Dita Ondrejková.

Jičínské florbalistky měly v domácím utkání s Plzní možnost zajistit si dvě kola před koncem základní části postup do vyřazovacích bojů a losem nabídnutou šanci využily naplno. Už první třetinu vyhrály domácí hráčky 3:0, po dvou třetinách to bylo 5:0 a zápas nakonec skončil výhrou Jičína 6:2. „Už od začátku zápasu jsme věděly, že to bude tvrdý zápas a nebude zadarmo. Děkuji holkám za trpělivou hru, která nám zajistila vítězství. Budeme se připravovat do dalších zápasů,“ radovala se trenérka Gabriela Žůrková.

Florbalistky Panthers předvedly v Ostravě proti Vítkovicím dvě třetiny soustředěného výkonu, v polovině zápasu se jim dvěma slepenými góly navíc povedlo vyrovnat na 2:2. Ještě do druhé přestávky ale od Vítkovic dvakrát inkasovaly a poté, co poslední část prohrály 0:3 tak odjely poraženy 2:7. „Dnes zasloužená výhra, zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou, vyjma asi 3 minut, kolem dvou obdržených gólů. Hodně střeleckých příležitostí, málo proměněných,“ posteskl si trenér Vítkovic Tomáš Martiník.

Olomouc vydržela Chodovu vzdorovat jednu třetinu, poté se projevila větší kvalita na straně domácích. Ve druhé části totiž Pražanky čtyřmi góly rozhodly o osudu utkání, které nakonec získaly výsledkem 7:1. „Dnes nám delší dobu trvalo než jsme se do zápasu dostaly, i tak to bylo z naší strany spíš ubojované než nějak pohledné vítězství. Gólový rozdíl mohl být větší nebýt tradičně výborné golmanky hostí,“ pochválila Michaela Marešová Lenku Kubíčkovou.

Utkání Liberce s Ivanti Tigers sledovala výborná návštěva, na zápas si našlo cestu 150 diváků, nicméně pod Ještědem bylo o osudu utkání velmi rychle jasno. První část totiž Pražanky vyhrály 6:2, když se dvakrát prosadila Lucia Jelínková. Celý zápas pak hráčky Ivanti Tigers vyhrály 8:3, Liberec mohla alespoň částečně potěšit dílčí výhra ve třetí třetině. „Dnes se nám povedl začátek zápasu, ale naše tempo bohužel místo gradování upadalo,“ zhodnotila Karolína Šatalíková.

Po páteční ztrátě v Brně neměla v neděli problém Ostrava. Ta od začátku kontrolovala utkání s Tatranem, který mohl hrát uvolněně po výhře nad Libercem. Dvakrát se Pražanky dostaly na rozdíl jedné branky, Ostrava ale nakonec zvítězila 9:3, také díky čtyřem zásahům Kristíny Hudákové. „O parník lepší než v pátek, ale přesto pořád daleko do ideálu. Pozitivní je, že to třetinu od třetiny jde nahoru a zlepšujeme se,” řekl k zápasu trenér Ostravy Jakub Robenek.

Přehled výsledků 20. kola

FbŠ Bohemians – K1 Florbal Židenice 3:4
branky: 34. Adéla Bočanová, 43. Hana Poláková, 44. Eliška Vrátná – 10. Zuzana Hubáčková, 22. Kristýna Pospíšilová, 52. Andrea Dernerová, 58. Silvia Tomová; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 4:4; využití: 0:1; diváků: 93; zásahy brankářů: Daniela Kreisingerová 13 – Karolína Krištofová 15; po třetinách: 0:1, 1:1, 2:2;

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – Tatran Střešovice 9:3
branky: 7. Kristína Hudáková, 10. Denisa Kotzurová, 16. Kristína Hudáková, 26. Denisa Kotzurová, 31. Veronika Káčová, 47. Jana Lacková, 47. Romana Žurková, 56. Kristína Hudáková, 60. Kristína Hudáková – 14. Liana Matěvosova, 26. Daniela Reindlová, 55. Barbora Zabavská; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 3:2; využití: 1:1; diváků: 51; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 11 – Eliška Drbalová 32; po třetinách: 3:1, 2:1, 4:1;

1. SC TEMPISH Vítkovice – Panthers Praha 7:2
branky: 8. Kamila Paloncyová, 22. Barbora Husková, 33. Lucie Theimerová, 35. Vlaďka Maděrová, 41. Veronika Enenkelová, 45. Lucie Theimerová, 50. Barbora Husková – 33. Dominika Steinbachová, 33. Petra Šusterová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 53; zásahy brankářů: Petra Klečková 10 – Kristýna Horňáková 28; po třetinách: 1:0, 3:2, 3:0;

Crazy girls FBC Liberec – Ivanti Tigers Jižní Město 3:8
branky: 6. Michaela Mlejnková, 20. Michaela Mlejnková, 43. Hana Koníčková – 2. Dagmar Surá, 5. Eliška Chudá, 14. Simona Pálková, 16. Adéla Polívková, 18. Lucia Jelínková, 20. Lucia Jelínková, 21. Kateřina Kovaříková, 35. Nikola Hermannová; rozhodčí: Jiří Jelínek – Robert Kusek; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 150; zásahy brankářů: Martina Lerchová 8, Marcela Štěpánová 16 – Kristýna Karli 10; po třetinách: 2:6, 0:2, 1:0;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBS Olomouc 7:1
branky: 15. Petra Nosková, 23. Martina Řepková, 29. Karolína Kellovská, 34. Martina Řepková, 35. Daniela Frantíková, 51. Nikol Pekárková, 60. Nela Havlínová – 32. Barbora Suchánková; rozhodčí: Jan Brejcha – Lukáš Husák; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 36; zásahy brankářů: Kristýna Provázková 14 – Lenka Kubíčková 39; po třetinách: 1:0, 4:1, 2:0;

KM automatik FBK Jičín – FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 6:2
branky: 8. Lucie Paulovičová, 17. Markéta Kosová, 18. Markéta Kosová, 25. Anet Jarolímová, 40. Gabriela Žůrková, 58. Nikola Kuchařová – 42. Nikola Staňková, 43. Michaela Mašková; rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; diváků: 90; zásahy brankářů: Veronika Samková 18 – Lenka Šindelářová 20; po třetinách: 3:0, 2:0, 1:2;