Florbalistky Olomouce udržely naději na play off. Foto: Slavia Plzeň
18. 2. 2019 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Olomouc porazila Plzeň a drží naději na play off, elitní týmy nezaváhaly

Hned tři zápletky se rozluští až v posledním kole základní části Extraligy žen. Olomouc totiž porazila Plzeň, čímž bodově dorovnala hráčky Tatranu. Nezaváhaly ani oba týmy, které bojují o první příčku, když Vítkovice porazily Jičín a Chodov si poradil s Panthers. Nakonec se rozhodne také o třetím místě, na které mají zálusk florbalistky Ivanti Tigers a FBC Ostrava.

Olomouc věděla, že proti Plzni musí bodovat. Na první branku se v relativně opatrném utkání až téměř do druhé přestávky, v čase 39:54 se prosadila Slezáková a Olomouc vedla. Ve 49. minutě se díky přesilovce podařilo srovnat Sukové, nicméně za necelé dvě minuty už Olomouc znovu vedla, když se při vyloučení Sukové prosadila Ohaňková.

Klíčovou se nakonec stala jiná situace. V čase 52:27 dostala pětiminutový trest Bořutová, Plzeň ale výhodu nedokázala využít, naopak na konečných 3:1 pro Olomouc uzavřela utkání v poslední minutě Cholinská. “Utrápené utkání, kde nás neuvěřitelně svazovala povinnost tří bodů. Ty máme. Příští týden zabojujeme za další,” vyhlížela Alice Pavlíková rozhodující utkání s Panthers.

Chodov odehrál pražské derby s Panthers a o své výhře rozhodl ve druhé třetině. Po prvních dvaceti minutách bylo skóre 2:2 a Panthers dokonce chvíli vedly. Ve druhé třetině ale třikrát inkasovaly a nakonec skóre narostlo až na 7:2 pro Chodov. Konečné skóre nakonec znělo 8:4 pro Chodov. “Spokojenost tak napůl. Na míčku jsme hráli dnes dobře, do obrany trochu pasivněji a lehkovážněji. Škoda, že se nám moc nechtělo před soupeřovu branku a snažili jsme dohrát každou akci do jasné pozice. Gólů jsme mohli nastřílet i tak podstatně víc,“ konstatoval trenér Chodova Lukáš Procházka.

Vítkovice absolovaly nepříjemný výjezd do Jičína a když v 35. minutě vedly 6:0 tak se zdálo, že si pohodlně dokráčí pro cenné tři body. Jičínu se ale povedl nástup do třetí třetiny, dokázal dvakrát skórovat a měl několik nebezpečných situací. Vítkovice ale definitivně uklidnila autorka čtyř kanadských bodů Justyna Krzywak, společně s Barborou Huskovou. Rytířky tak zvítězily 9:3 a nadále zůstávají na první pozici. “Dnes jsme si sem přijeli pro vítězství a to se nám povedlo, takže s tímhle spokojenost. V zápase nám ale chyběla lepší technická kvalita na florbalkách, a rychlejší kvalita rozhodování. Hodně neuhraných nadějných situací,” hodnotil hlavní trenér Vítkovic Tomáš Martiník.

Florbalistky Ivanti Tigers vyvezly utkání nejvyšší ženské soutěže do Milevska, kde si opět našla cestu solidní divácká návštěva, čítající téměř dvě stovky diváků. Pražanky o své výhře rozhodly v první třetině, kterou vyhrály 5:0. Židenice může před play down těšit alespoň to, že při prohře 3:7 byly dvě třetiny vyrovnaným soupeřem, poslední část dokonce vyhrály 2:0. “Po hezké první třetině, kdy se nám dařilo téměř vše jsme už další třetiny nehrály tak důrazně, nebyly jsme dobré v soubojích. Přesto jsme rády za tři body. Chtěla bych moc poděkovat divákům a pořadatelům, že nám umožnili vyvézt extraligu do Milevska,” poděkovala trenérka Ivanti Tigers Markéta Šteglová.

Ostrava si doma bez problémů poradila poměrem 10:0 s Libercem a zůstává před posledním kole a domácím soubojem s Ivanti Tigers na čtvrté pozici. Na výhře se třemi body podílela Paulina Hudáková, která tak před posledním kolem stáhla náskok Anet Jarolímové v čele kanadského bodování na jediný bod. O nulu se podle předem připraveného scénáře podělily Veronika Tomšová s Pavlou Liškovou. “Jeden z nejlepší zápasů sezony co se naší hry týče, což je před play-off super zpráva . Práce, kterou jsme přes týden odvedli, byla dnes vidět a jedinou kaňkou jsou přesilovky a možná větší počet vstřelených branek,“ chválil kouč Ostravy Jakub Robenek.

Přehled výsledků 21. kola Extraligy žen

Tatran Střešovice – FbŠ Bohemians 4:5
branky: 14. Karolína Vachušková, 18. Eliška Machková, 27. Eliška Machková, 59. Adéla Kramperová – 2. Andrea Kadidlová, 15. Julie Chaloupková, 33. Hana Poláková, 43. Andrea Kadidlová, 45. Andrea Kadidlová; rozhodčí: Michal Havelka – Adam Hollósy; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 173; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 15 – Jitka Omelková 23; po třetinách: 2:2, 1:1, 1:2;

KM automatik FBK Jičín – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:9
branky: 38. Kristýna Bachmaierová, 42. Markéta Kosová, 42. Anet Jarolímová – 4. Barbora Husková, 9. Šárka Boľová, 19. Barbora Husková, 20. Kamila Paloncyová, 28. Lenka Novotná, 35. Justyna Krzywak, 50. Justyna Krzywak, 53. Eliška Planková, 59. Šárka Boľová; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 74; zásahy brankářů: Veronika Samková 18 – Nikola Příleská 14; po třetinách: 0:4, 1:2, 2:3;

Ivanti Tigers Jižní Město – K1 Florbal Židenice 7:3
branky: 5. Lucie Řezáčová, 13. Nikola Hermannová, 14. Eliška Chudá, 15. Iveta Hyršlová, 19. Nikola Hermannová, 26. Denisa Billá, 28. Vendula Beránková – 29. Andrea Dernerová, 46. Markéta Sedláčková, 49. Andrea Dernerová; rozhodčí: Václav John – Lukáš Starý; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 181; zásahy brankářů: Kristýna Karli 19 – Karolína Krištofová 24; po třetinách: 5:0, 2:1, 0:2;

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – FBS Olomouc 1:3
branky: 49. Anna Alexandra Suková – 40. Kateřina Slezáková, 51. Jitka Oháňková, 60. Lucie Cholinská; rozhodčí: Luděk Franc – Václav Patera; vyloučení: 2:1 + Tereza Bořutová (OLM) 5; využití: 1:1; diváků: 101; zásahy brankářů: Lenka Šindelářová 16 – Martina Franková 16; po třetinách: 0:0, 0:1, 1:2;

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – Crazy girls FBC Liberec 10:0
branky: 4. Jana Lacková, 7. Paulína Hudáková, 20. Veronika Káčová, 24. Kristína Hudáková, 25. Kristína Hudáková, 27. Markéta Vrlíková, 33. Veronika Rybičková, 41. Denisa Kotzurová, 52. Tímea Patakyová, 54. Kristína Hudáková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:3; využití: 1:0; diváků: 31; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 7, Pavla Lišková 4 – Martina Lerchová 13, Kateřina Dlouhá 8; po třetinách: 3:0, 4:0, 3:0;

Panthers Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:8
branky: 7. Barbara Jelínková, 15. Tereza Pitterlingová, 44. Tereza Syslová, 60. Tereza Syslová – 8. Martina Řepková, 9. Tereza Hanzlíková, 23. Karolína Suchá, 28. Magdaléna Plášková, 32. Karolína Suchá, 43. Daniela Frantíková, 43. Markéta Svačinová, 58. Magdaléna Plášková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 2:1; využití: 0:2; diváků: 83; zásahy brankářů: Karolína Červová 27 – Jana Christianová 16; po třetinách: 2:2, 0:3, 2:3;