Hráči brněnského Hattricku mají zatím v sérii s Ústím navrch. Foto: FBŠ Hattrick Brno Hráči brněnského Hattricku mají zatím v sérii s Ústím navrch. Foto: FBŠ Hattrick Brno
19. 3. 2019 1. liga (9) KOMENTÁŘŮ

Do finále 1. ligy mají nakročeno Black Angels a Hattrick Brno

 Čtvrtfinálové série jsou za námi a o minulém víkendu nám naplno odstartovalo semifinále 1. ligy mužů. V tom si zatím výborně vedou florbalisté Black Angels a brněnského Hattricku. Oba po úvodních dvou zápasech vedou 2:0 a jediné vítězství je tak dělí od postupu do finále. Pokračovala také série play down. Mezi 1. MVIL Ostrava a Petrovicemi je stav nerozhodný 2:2 a Havířov dělí jediné utkání od udržení v soutěži.

První zápas mezi Black Angels a Karlovými Vary byl neuvěřitelně vyrovnaný. Ani jeden z týmů se nedostal do vícególového vedení. Když po šedesáti minutách svítil na ukazateli skóre stav 6:6, nemohli se diváci ničemu divit. Zápas tak rozhodl v sedmé minutě nastavení domácí Jaroslav Král a přiřkl první bod pražskému celku. Karlovým Varům nepomohl ani hattrick Petra Stejskala.

I druhý zápas se nesl v podobném duchu. Jen s tím rozdílem, že Black Angels dokázali odskočit do vedení 3:1 a 4:2. Hosté ale manko smazali. V poslední minutě vyrovnal na 4:4 Jaromír Lisa. Šlo se opět do prodloužení, které tentokrát nerozhodlo a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich byli šťastnější domácí hráči, kteří zásluhou Jakuba Renčína zvítězili nakonec 5:4 a připsali si druhý bod. Právě Renčín zaznamenal v zápase hned tři branky. Série bude pokračovat na západě Čech v sobotu 23. března od 20 hodin. Případný čtvrtý duel je na programu o den později opět v Karlových Varech.

Favorité z Hattrick Brno se se svým soupeřem z Ústí nad Labem příliš nepářou. První zápas ovládali už od samého úvodu a nakonec dokráčeli k pohodlnému vítězství 10:4. Šest bodů (3+3) si připsal domácí Luděk Ondráček. Hattrick zapsal také jeho spoluhráč Matěj Hronek. Druhý zápas už tak gólově bohatý nebyl. I tak ho ale jihomoravští florbalisté hlídali už od začátku. Nakonec zvítězili 5:1 a v sobotu mohou sérii ukončit. Třetí zápas se hraje v Ústí od 17 hodin. Případné čtvrté střetnutí o den později ve stejný čas.

Pokračovaly také série o udržení. Za stavu 1:1 na zápasy se střetla 1. MVIL Ostrava s Petrovicemi. Slezané využili domácího prostředí a po dobré první třetině zvítězili 6:1. O den později už to ale bylo o něčem jiném. Petrovice hrály daleko lépe a dokráčely si pro triumf po výsledku 9:3. Hattrick za hosty zapsal Lukáš Hrubý, který přidal i jednu asistenci. Série pokračuje v Petrovicích v úterý 19. března. Šestý zápas je na programu o dva dny později v Ostravě.

Druhá série mezi Náchodem a Havířovem se stěhovala do prvně jmenovaného města za stavu 2:0 pro Havířov. Jenže v prvním vyrovnaném duelu se Náchod dostal do vedení 3:0 a vypadalo to na klidnou cestu pro první bod. Jenže Havířovští snížili na 2:3 a drama bylo na světě. Náchod nakonec urval vítězství 5:3. Nedělní zápas byl vyrovnaný od úvodního hvizdu. Ještě v 57. minutě byl stav nerozhodný 2:2, ale o minutu později si dali domácí vlastní branku a třetí bod v sérii tak putuje na konto Havířova. V úterý se tak Slezané mohou na své palubovce radovat z udržení v druhé nejvyšší české soutěži.

Výsledky 1. a 2. utkání semifinále play off:

BLACK ANGELS – FB Hurrican Karlovy Vary 7:6p.
Branky:
6. a 11. Hromada, 14. Kopecký, 44. a 67. Král, 46. Hněvkovský, 54. Boček – 2., 12. a 45. Stejskal, 20. Chudina, 47. Strachota, 60. Lisa. Diváci: 280.

BLACK ANGELS – FB Hurrican Karlovy Vary 5:4náj.
Branky:
10., 51. a náj. Renčín, 35. Pícha, 45. Hromada – 18. Zavadil, 47. Chudina, 53. Vavro, 60. Lisa. Diváci: 185.

Stav série: 2:0.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Florbal Ústí 10:4
Branky:
1. a 5. Coufal, 12., 42. a 50. Hronek, 24., 43. a 50. Ondráček, 44. Hlava, 48. Grábl – 10. Kolstrunk, 54. a 59. Cabejšek, 55. Janata. Diváci: 173.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Florbal Ústí 5:1
Branky:
6. Jalový, 11. a 18. Brom, 39. Ondráček, 60. Kůra – 7. Novák. Diváci: 127.

Stav série: 2:0.

Výsledky 3. a 4. zápasu play down:

1. MVIL Ostrava WOOW – Z.F.K. AQM Petrovice 6:1
Branky: 8. a 13. Smrčka, 19. Kouba, 33. Hranický, 45. Svačinka, 46. Klimek – 22. Zbořil. Diváci: 60.

1. MVIL Ostrava WOOW – Z.F.K. AQM Petrovice 3:9
Branky: 
23. Lacina, 38. Hranický, 42. Svačinka – 4., 10. a 50. Hrubý, 24. a 56. Jakubec, 30. Chvastek, 32. a 35. Daniš, 59. Madecký. Diváci: 80.

Stav série: 2:2.

Florbal Primátor Náchod – TJ Slovan Havířov 5:3
Branky:
4. Čížek, 7. Donaj, 35. Vlček, 51. Macháček, 52. Kováčik – 48. Prorok, 49. Smeták, 54. Kuczera. Diváci: 115.

Florbal Primátor Náchod – TJ Slovan Havířov 2:3
Branky:
18. Macháček, 57. Světlík – 13. Smeták, 46. Tichý, 58. Čížek. Diváci: 92.

Stav série: 1:3.


Autor: Aleš SkokKOMENTÁŘE

 • Karel napsal:

  Vary to ještě zdramatizuji. V Praze nebyly daleko od výhry. No a Hattrick už si to asi pohlída i když také to nebude mít v Ústí lehké

  • Zkrat napsal:

   Souhlas, Blaci překvapivě slabí, Vary naopak silné, s Klápou a Jarošem by urvali klidně obě dvě utkání.
   Teď na parketách, pokud se už uzdraví ti 2, no nedivil bych se 5. zápasu

   • Raketa napsal:

    A byl jste na obou utkání nebo soudíte jen z komentářů? 🙂

    • Karel napsal:

     Na obou zápasech jsem byl a Blaci rozhodně nebyli neporazitelni. Spíš bych řekl, že Vary v řadě momentu lepší. Jen prostě dojeli na svoje chyby a nepromenovani šanci. Ale jak píše kolega výše, pokud bude hrát Klápa, tak to ještě bude drama

     • Zkrat napsal:

      Viděl jsem oba, v prvním Vary dle mého trošičku lepší, ve druhém lepší Blaci.

     • Robert napsal:

      Tak to asi fandite Varům co ?

     • Zkrat napsal:

      Kdybych měl volit z téhle dvojice, tak ano. A stojím si za tím prvním zápasem, to že někdo má více míček neznamená, že je lepší. Vary byly nebezpečnější, hráli jednoduše a velmi účelně. BA v tom prvním zápase dali snad 5 (?) chyb jen po hrubkách v obraně, vůbec Vary nepřehrály, naopak KV je tam několikrát pěkně zkoupalo.

 • marpetka napsal:

  Pane Skoku, v sobotu Slezané nevyhráli, to se stalo až v neděli. A už vůbec nehráli v domácím prostředí.

 • fanynka+ napsal:

  Ve Varech to sice bude boj, ale letos to mají BA v hlavě srovnané a myslím, že to dají. A Brno to je jasně postupové, i přesto, že bude hrát v Ústí.

Napsat komentář

*