Slovan Havířov si v sedmém zápase proti Petrovicím zajistil účast v příštím ročníku 1. Ligy. Soupeř jde do baráže. Zdroj: FB TJSlovan Havířov
16. 4. 2019 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Slovan vítězí v play down. Ostrava a Petrovice míří do baráže

Slovan si v sedmém utkání druhého kola play down vydobyl výhru a zároveň účast v příštím ročníku první ligy. Havířov se vítězství v sérii výrazně přiblížil především zásluhou perfektní druhé třetiny. Náchod se o sedmé střetnutí teprve snažil, ale v šestém utkání, i přes povedený začátek, podlehl ostravskému MVIL. Ten tak míří do baráže, stejně jako Petrovice.

Sedmý, rozhodující souboj série mezi Petrovicemi a Slovanem nabídl napínavou podívanou, jehož součástí bylo osmnáct branek. Do zápasu vkročili lépe domácí, když se prosadil Kašpar a dvakrát Daniš. Prostřední část jednoznačně vyzněla lépe pro Slovan, který ji opanoval šesti brankami.

Získané pětibrankové vedení už hosté nemínili ve třetí třetině promarnit a pokračovali v nastaveném trendu, když navýšili vedení až na 3:11. Petrovicím se ještě podařilo dvakrát snížit, náskok Slovanu ale dvěma trefami potvrdil Michal Kozelský. Výsledná výhra pro Havířov znamená konec sezony, Petrovicím se v baráži postaví Orka Čelákovice.

Nutnost vítězství si v šestém zápase kvůli stavu série hráči Náchoda plně uvědomovali. A v Ostravě nastoupili do utkání způsobem, který by jim měl zajistit výhru. Ale domácí zvládli reagovat, ve druhé třetině snížili brankami Svačinky a Tesárka.

V závěrečné periodě domácí nejprve srovnali na 3:3. Následně se prosadil Hranický, Robenek a Téra a Ostravané byli ve vedeni 6:3. Koncovku zdramatizovaly zásahy Světlíka a Bureše, Náchod snížil na 5:6. Definitivní konec zápasu a celé série pojistil ještě Sládek. Ostrava se nyní soustředí na baráž proti Rožnovu pod Radhoštěm.