Štěpán Slaný se postaral o vítězný nájezd. Foto: FBC Česká Lípa, Český florbal Vítězná radost Štěpána Slaného. Foto: FBC Česká Lípa, Český florbal
16. 9. 2019 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Česká Lípa i s matadorem Slaným vyzve na zimním stadionu Tatran

 O premiérový televizní zápas v nové sezoně se postarají Česká Lípa a Tatran Střešovice. Utkání je na programu od 17:30 na ČT sport. Hrát se bude na českolipském zimním stadionu a klub vyhlásil vstup zdarma. Domácí se i letos budou moci spolehnout na Štěpána Slaného.

36letý matador byl o svém pokračování v týmu rozhodnutý poměrně rychle. „Sezona se povedla a my se přímo udrželi. I já jsem měl z té sezony dobrý pocit,“ řekl Slaný v rozhovoru pro klubový web a připomněl desátou příčku, která automaticky znamenala udržení v nejvyšší soutěži.

Českolipští vstupují do nové sezony s téměř nezměněným kádrem. „My jsme už loni přivedli i na úroveň superligy poměrně drahé posily a byli rádi, že jsme je letos udrželi. Domluva s nimi je tady ale víceletá,“ osvětlil situaci a měl na mysli příchody Radka Krajcigra, Petra Novotného, Jaromíra Ekla nebo Tomáše Kadlece.

„Potřebovali jsme také, aby se dal do kupy Milan Tichý, což se povedlo. Jinak jsme do toho nechtěli moc sahat. Stále více se nám rozehrávají i mladí kluci a zejména Honza Spilka podává teď výborné výkony. Nějaké poloposily z Prahy sem už teď tahat nechceme,“ osvětlil strategii klubu Slaný, který kromě hráčského angažmá působí v České Lípě také jako manažer.

Severočeši by se letos chtěli porvat o účast v play off. „Rádi bychom tam nakoukli. Nemá cenu si mazat med kolem pusy, že máme na to být v první pětce nebo v první šestce. Na druhou stranu věříme, že bychom bodově mohli dotírat na osmičku a poprat se o sedmé místo. Spodek tabulky je tradičně vyrovnaný a bude záležet na detailech,“ dodal zkušený hráč.

Televizní dohrávka 1. kola:

17:30 FBC Česká Lípa – Tatran Střešovice (ČT sport)


Autor: redakceKOMENTÁŘE

  • Fbc napsal:

    Tak hřiště hnus a komentatoři hruza myslím že oba při každem doteku Langra mičku tak mají ejakulaci

  • trener napsal:

    hřiště humus, návštěva ostudná, hra k nekoukání…suma sumárum – špatná televizní propagace florbalu.Slaný by toho měl už nechat, je na pokraji trapnosti, unie by měla na takovém povrchu skrečovat zápas a nechat opakovat, neregulérní povrch přispěl svým dílem k slabé úrovni zápasu

  • Ahoj Monty napsal:

    Petr Novotný na hrad!!!

Napsat komentář

*