Vendula Beránková mění Tigers za Tatran. Foto: Flickr Český Florbal
25. 10. 2019 Extraliga žen (4) KOMENTÁŘŮ

Na lavičce Ivanti Tigers skončil Adam Štegl, reprezentantka Beránková jde do Tatranu

 Dvě zásadní změny se udály v Ivanti Tigers Jižní Město. Aktuálně čtvrtý celek už dále nepovede Adam Štegl, který se z časových důvodů přesouvá k a vedení extraligového týmu přenechá kvartetu Karolína Šatalíková – Marek Nová – Daniel Hejret a Lukáš Vacuška. Ti už ale nebudou moci využít služeb reprezentační obránkyně Venduly Beránkové, která zamříla do Tatranu, stejně jako Kateřina Pisárová s Danielou Kvaskovou. Tým naopak jedná s Kristýnou Vejvodovou z Vinohrad.

Aktuálně čtvrtý tým nejvyšší ženské soutěže mění trenérské vedení. U jeho kormidla již nebude Adam Štegl. Devětadvacetiletý bývalý reprezentatnt se zkušenostmi ze Švýcarska nebo Švédska k týmu přišel v průběhu sezony 2017/2018 poté, co kvůli zranění nevyšel jeho návrat do superligového týmu Tatranu.

Nyní bude pokračovat u dorostenek. „V Adamovi ztrácíme nejen trenéra, ale opravdového florbalového odborníka, který pracoval s nevídaným nasazením a nadšením. Přinesl mnoho zkušeností ze zahraničí, kterými obohacoval svoje přípravy. Hráčky pod jeho vedením udělaly obrovský herní pokrok. Ať se to týká techniky, herního myšlení, systémů nebo i jen příprav na zápasy. Adam v našem klubu zůstane na pozici konzultanta a současně trenéra kategorie dorostenek,“uvedla v tiskovém prohlášení klubu Karolína Šatalíková.

Tým pod jeho vedením získal v první sezoně bronzové medaile, minulý ročník pak zakončil na čtvrtém místě. V semifinále Ivanti Tigers nestačil na Chodov, respektive Vítkovice.

Obměněný realizační tým se nebude moci spolehnout na obránkyni Vendulu Beránkovou. Ta totiž míří do Tatranu Střešovice. V průběhu tří sezon nastoupila za Ivanti Tigers v extralize k 61 zápasů, ve kterých zapsala 52 bodů (27+25).

Za stejnou dobu se stala majitelkou bronzové medaile z juniorského šampionátu v roce 2018 a upozornila na sebe především na mistrovství světa žen 2017, kde byla tehdy nominována bez toho, aby v ženské reprezentaci odehrála jediné utkání. Stabilní členkou ženské reprezentace je dodnes a za pár dní se dozví, zda-li bude ve svých devatenácti letech reprezentovat Českou republiku již na druhém seniorském šampionátu.

Trojice Beránková – Pisárová – Kvasková je několikátým přesunem na trase Ivanti Tigers – Tatran v poslední době Už před sezonou získaly Střešovice Denisou Billou a Terezu Bystrianskou (za svobodna Chvátalovou, pozn. aut.).

Z prvoligových Vinohrad by naopak do Ivanti Tigers měla zamířit produktivní Kristýna Vejvodová. Třiadvacetiletá florbalistka zatím v žádném jiném klubu nepůsobila, aktuálně je v kanadském bodování divize 1. ligy žen na druhém místě s osmnácti body.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • henry napsal:

  Hezky Adame,takhle zničit špičkový extraligový klub za rok a púl, tak teď jsou na řadě dorostenky,proč přeskakujete junky,ty nebudete likvidovat.

 • puma napsal:

  Dobře, tak tady máme oficiální verzi klubu, proč skončil Štegl. A jaká je ta pravá verze? 😀

 • Fan2 napsal:

  Karol, proč taková falešná slova?

 • Prazak napsal:

  Nechapu berankovou,jestli chtela odejit kvuli nekomu, ktery skoncil. Nejak nevim proc i pres to odchazi. Nehlede na to ze je pred MS a ona nehraje nikde.

Napsat komentář

*