Jiří Strobach pomalu roste v oporu Vinohrad. Nyní se trefil proti Black Angels. Foto: TJ Sokol Královské Vinohrady, Český florbal Jiří Strobach pomalu roste v oporu Vinohrad. Nyní se trefil proti Black Angels. Foto: TJ Sokol Královské Vinohrady, Český florbal
23. 11. 2019 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Hattrick vyhrál v Lípě, Liberec porazil Tatran. Třaskavé derby nakonec pro Vinohrady

Páteční zápasy 12. kola superligy přinesly několik překvapivých výsledků. Česká Lípa doma nedokázala porazit brněnský Hattrick a prohrála 7:8 v prodloužení. Rovněž v prodloužení rozhodl utkání Liberec. Doma přetlačil Tatran po přestřelce 9:8. Triumf v pražském derby zaznamenaly Vinohrady, které Black Angels zdolaly 7:5, přestože se poprvé do vedení dostaly až čtyři minuty před koncem.

V Riegrových sadech se utkali dva pražští rivalové, které poznamenala rok a půl stará aféra se stulpnou v semifinále play off 1. ligy. Utkání mělo od začátku velký náboj a bylo plné soubojů. Hned dvakrát rozhodčí v zápase vyloučili po jednom hráči na obou stranách za hrubost. V jednom případě dostal navíc hostující Jaroslav Jaroš osobní desetiminutový trest. V první polovině střetnutí byli lepší Black Angels a po zásluze se ve 27. minutě dostali do vedení 3:1.

Vinohrady vrátil do hry svou trefou Martin Skřivánek a zanedlouho srovnal svou třetí brankou v sezoně obránce Jiří Strobach. Andělé se ještě dvakrát během utkání dostali do jednogólového vedení, ale sokolové pokaždé úspěšně zareagovali. Rozuzlení střetnutí přinesla 56. minutě v přesilovce. Míček od Skřivánka putoval na volného Ondřeje Stuchlíka, který obstaral vítěznou trefu. Do prázdné branky se ještě trefil Gregor a SKV ovládlo derby 7:5.

Cenné dva body vybojoval nováček soutěže Hattrick Brno. Velká přestřelka dospěla za stavu 7:7 do prodloužení. Už po 41 vteřinách přišlo rozhodnutí. Po asistenci Luďka Ondráčka se prosadil Martin Nagy a přisoudil druhý bod Brňanům. Dvěma góly se na výhře hostů podílel David Sládeček. „Dnešní zápas byl hodně infarktový, dvě třetiny jsme prakticky jen dotahovali. Na góly jsme se opravdu nadřeli, zatímco soupeři to tam padalo jednoduše,“ řekla trenérka poražených Lenka Bartošová.

Když ve 47. minutě Radek Valeš zvyšoval v utkání Liberce s Tatranem na 6:3, vypadalo to pro Severočechy dobře. Jenže pak, podobně jako v pondělí na Bohemce, Liberečtí o náskok přišli. Zásah Pavla Sládečka a dvě slepené branky Martina Pánka znamenaly vyrovnání. Liberec se z inkasovaných gólů oklepal a ještě jednou odskočil na rozdíl dvou branek. I tentokrát se Střešovičtí dokázali dotáhnout. 45 vteřin před koncem vyrovnal Milan Meliš.

Pět sekund před koncem prodloužení Radek Valeš zkompletoval hattrick a vystřelil domácím výhru 9:8. Celkově v duelu zaznamenal úctyhodných sedm bodů (3+4). „Dnes hráči odmakali zápas naplno a dokázali se třikrát vrátit do zápasu. To mohu ocenit. V ostatní prvcích hry jsme ovšem předvedli snad všechny chyby, které si dlouhodobě ukazujeme,“ smutnil po zápase kouč Tatranu Milan Fridrich.

V ostatních pátečních duelech favorité nezaváhali. Boleslav porazila Otrokovice 7:2. Třemi body k tomu přispěli Jiří Curney (2+1), Tomáš Chroust (2+1) a Tadeáš Chroust (0+3). Vítkovice vyhrály nad Bohemkou 10:7. K vítězství je nasměrovala vydařenější první polovina zápasu. Exceloval Lukáš Hájek (2+3), k triumfu přispěl také Šimon Šimon Kuczera (3+1). Naopak klokanům nestačil ani hattrick kanonýra Jakuba Šárky.

Tři body uzmulo ostravské FBC v duelu s Pardubicemi až díky vydařené třetí části, ve které vsítilo pět zásahů. Do té doby poslední celek superligy domácím zatápěl. Na konci druhé části to bylo dokonce 5:2 pro Pardubické. „Výborně odehrané dvě třetiny, pak naprosto zbytečné góly, kterými jsme soupeři dovolili otočit,“ litoval promarněného náskoku trenér Pardubic Ladislav Štancl. Superliga pokračuje v sobotu i v neděli dalšími zápasy.

Páteční výsledky 12. kola superligy:

FBC Ostrava – Sokoli Pardubice 7:6 (2:3, 0:2, 5:1)
Branky: 9. Kaloč (Šindler), 10. Sovják (Daniš), 41. Daniš (Sládek), 43. Sládek (Daniš), 52. Sládek (Šindler), 56. Stejskal (Švajný), 57. Sládek (Daniš) – 6. Oubrecht (Teichman), 11. Šmíd (P. Pakosta), 18. P. Pakosta (Šmíd), 35. Savický, 39. Šmíd, 55. Teichman (Savický). Diváci: 93.

1. SC Vítkovice – FbŠ Bohemians 10:7 (4:2, 3:1, 3:4)
Branky: 1. Sladký (Bräuer), 1. Kuczera (Hájek), 10. Rýpar, 20. Hájek (Kuczera), 22. Řezanina (Besta), 25. Hájek (Nehera), 27. Kuczera (Jan Šebesta), 41. Jan Šebesta (Rýpar), 60. Kuczera (Hájek), 60. Jan Šebesta (Hájek) – 3. Čihák (Ďopan), 14. Krebner (Buršík), 26. Kopecký (Zezulka), 46. Šárka (TS), 50. Krbec, 53. Šárka (Forman), 53. Šárka (Šebek). Diváci: 324.

FBC Česká Lípa – FBŠ Hattrick Brno 7:8 (1:2, 3:2, 3:3 – 0:1) po prodl.
Branky: 12. Jirsa (Jansa), 23. Vlček (Spilka), 34. Ekl (Slaný), 40. Tichý (Štěrba), 46. Ekl (Jirsa), 50. Tichý (Mlejnek), 55. Novotný (Štěrba) – 7. Fuchs (Ondráček), 11. Kůra (Coufal), 25. Hronek (Fuchs), 35. Procházka II (Horák), 48. Grábl (Andrle), 53. Sládeček (Jalový), 58. Sládeček (Jalový), 61. Mar. Nagy (Ondráček). Diváci: 343.

Florbal Mladá Boleslav – Panthers Otrokovice 7:2 (3:1, 0:1, 4:0)
Branky: 7. Höffer (Tadeáš Chroust), 8. Bína (Curney), 20. Curney (Tomáš Chroust), 41. Curney (Natov), 43. Tomáš Chroust (Tadeáš Chroust), 45. Tomáš Chroust (Tadeáš Chroust), 53. Komárek (Tomáš Chroust) – 14. Hrabal, 32. Hrabal (Pešat). Diváci: 270.

FBC Liberec – Tatran Střešovice 9:8 (2:1, 3:2, 3:5 – 1:0) po prodl.
Branky: 8. Rozkovec (Valeš), 11. Balatka (Valeš), 24. Valeš (Rozkovec), 32. Rozkovec (Čermák), 36. Kopecký (Ferdan), 47. Valeš (Čermák), 52. Čermák (Valeš), 53. Baudisch (Valeš), 65. Valeš (Ferdan) – 20. Meliš (Pánek), 21. Kreysa (Pánek), 27. Josef Novák (Ja. Kolísko), 49. Sládeček (Pánek), 50. Pánek (Jak. Kolísko), 52. Pánek (Kreysa), 58. Langer (Meliš), 60. Meliš. Diváci: 195.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Black Angels 7:5 (1:2, 2:1, 4:2)
Branky: 15. Bína (Linhart), 31. Jelínek, 33. Strobach, 43. Hartman (Skřivánek), 52. Gregor (Svoboda), 56. O. Stuchlík (Skřivánek), 60. Gregor – 7. Jaroš (Hanák), 16. Hromada, 27. Hněvkovský (Hromada), 41. Bouček (Renčín), 51. Hromada (J. Boček). Diváci: 211.