České florbalistky bohužel podlehly Švýcarsku. Foto: Fabrice De Gasperis, www.mediafab.ch České florbalistky bohužel podlehly Švýcarsku. Foto: Fabrice De Gasperis, www.mediafab.ch
14. 12. 2019 Mistrovství světa žen 2019 (6) KOMENTÁŘŮ

Nemůžeme dostávat góly ze stejného místa, přiznala Krupnová. Ale do zápasu o bronz musíme dát vše, slíbila

 Eliška Krupnová zažila jako kapitánka českého týmu na turnaji druhou porážku, tentokráte velmi krutou. Češky totiž ztratily zdánlivě vyhraný zápas nad Švýcarkami v prodloužení a čeká je tak souboj o bronz s Finskem. Eliška Krupnová ví, že jejímu týmu proteklo finále mezi prsty, ale slíbila, že do boje o bronz dá tým vše.

Jako první přišla z řad novinářů otázka, jestli se jedná o nejtěžší porážku v kariéře. „Ano,“ odpověděla bez dalších podrobností.

Švýcarky začaly zápas postupně otáčet od stavu 1:6. „Švýcarky začaly hrát 6 na 5, to je pak logické, že nás zatlačí, ale musíme se na to podívat tak, že dostat čtyři branky ze stejného místa je prostě trestuhodné,“ nehledala výmluvy.

Po brance na 6:3 z českého pohledu přišel oddechový čas Švýcarů. „Gól na 6:3 byl nepříjemný, ale nebyl to konec světa. Dostat další tři góly ze stejného místa… Pak to tak vypadá. Upřímně, chápu, že hrát 6 na 5 je pro bránící těžké, ale dostat takovým způsobem čtyři branky, co na to mám říct,“ bylo na kapitánce vidět, že prohra hodně bolí.

Pokyny přitom byly jasné. „Řekli jsme si, ať bráníme střed, aby to tam neprocházelo. Nicméně se to tam stejně nějak odrazí…,“ pokrčila rameny.

Přitom ještě ve třetí třetině byl český tým na koni a zápas vedl k vytouženému finále. „Myslím si, že ve třetí třetině, před tím, než začala série vyloučení, jsme relativně držely míček a kontrovaly hru. Pak bohužel přišla série, která hru rozkouskovala a postupně se zápas překlopil na stranu Švýcarek,“ popisovala Krupnová.

Řeč přišla také na trestná střílení, protože to první chytala spoluhráčka Krupnové s Ratajovou z Pixba, Lara Heini. „Doli je dobrá na střelu, Lara je malá, takže jsme se domluvily, že půjde. Myslela jsem si sama za sebe, že ta její střela bude na Laru platit víc. Poprvé dala, tak šla podruhé,“ popsala průběh rozhodování.

Dokáže se český tým koncentrovat na boj o bronz? „Upřímně, po tomto je to hodně těžké, ale prostě musíme to udělat a přepnout,“ prohlásila rezolutně.

Český tým si může věřit, o finále ho prakticky připravilo pár minut, ač to možná vyzní zvláštně. „Je to tak, není důvod si nevěřit. Finky tady nehrály dobrý turnaj, také prohrály se Švýcarskem. Pokud jsme to měly nastavené tak, že semifinále je zápas o všechno, tak holt zápas s Finskem je zápas o bronz, o medaili a musíme do toho dát vše. Recept? Být lepší než proti Švýcarsku,“ zakončila zklamaná Eliška Krupnová.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Audit napsal:

  Tak na ten zápas se ani nemusím dívat.
  Klidně si tipnu 10:1 pro Finsko.
  Dnes to byla nejlepší reklama na florbal.
  Tolik komentářů na webech neměl nikdo za celou historii tohoto sportu, po dnešním zápase.
  Gratuluji :-)))))))))

 • trener napsal:

  kecy, kecy, kecy…když už konečně přijdem na to, že zápasy se vyhrávají na hřišti a ne svalnatými řečmi. zítra porazte finky a to bude stačit. každá takopvá prohra má svoje příčiny a důsledky a ty je potřeba tvrdě pojmenovat, důvody uvedené v rozhovoru mi připadají dost soft, viděl bych tam jiné a hard…

 • Lukas napsal:

  Je mi to fakt lito kvuli holkam, ktery do toho daly vsechno. Nikdo jim nemuze nic vycitat, myslite si, ze chtely prohrat?je to blba situace, ale musej se z toho oklepat. Stve me, ze jim tohle bude kazdej predhazovat po zbytek kariery.

  • Petr napsal:

   Teď je tu většina lynčuje, místo aby si to nechali až po zítřejším zápase. Teď už moc dobře ví, kde udělaly chyby. Nepotřebují si ještě víc narušovat psychiku čtením kritických komentů. I když ono jde spíš u zdejších diskutujících o ventilaci vlastní frustrace a realizaci potřeby vyjádřit se (mne nevyjímaje), když je možnost. Nicméně ničemu to nepomůže a nic to neovlivní.

Napsat komentář

*